Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

jízda v osádce - 2 řidiči

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Odpovědět
danis
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 01. úno 2010 12:54:39

jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od danis »

Chtěl bych se zeptat jak lze čerpat bezpečnostní přestávky pokud jedeme v režimu 2 řidičů (pod 561/2006)? Lze bezp. přest. 45min čerpat na sedadle druhého řidiče za jízdy nebo musí každý řidič čerpat bezp. př. za stání vozidla? Něco jsem slyšel o usnesení EU, že první řidič odřídí 4,5 hod, potom druhý řidič 4,5 hod (první má pohotovost) a potom musí oba čerpat 45min přestávku.
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od vilda »

Já bych chtěl určitě přestávku, jenže mi ji nikdo není schopný poskytnout a tak mám teď jiný job.


EDIT Admina : Upozorneni pro Vildu - diskuze je pouze k tematu, na spekulace a babske rady si jdi psat jinam.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od frantaemail »

danis : Pokud jedete ve dvou tak můžete jet tak že se jen po 4,5 hod vystřídáte.To znamená že každý odjede 2 krát 4,5 hodiny. Bezpečnostní přestávku děláš v pohotovosti na místě spolujezdce. Jinak tady to je graficky : http://soubory.proridice.eu/aetr/Narize ... 1_2009.pdf .
Zastavit samozřejmě můžeš, respektive bys měl, potřebuješ se taky najíst a podobně.S prací se to nemá přehánět. :lol:

vilda : hele Ty,pokud se Ti zdá že máš málo přestávek tak se zaeviduj na úřadu práce a nemusíš dělat vůbec nic. :roll:
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od vilda »

frantaemail:hele Ty, prosím nestarej se do toho co budu dělat já, děkuji.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od Tacho »

danis píše:Chtěl bych se zeptat jak lze čerpat bezpečnostní přestávky pokud jedeme v režimu 2 řidičů (pod 561/2006)? Lze bezp. přest. 45min čerpat na sedadle druhého řidiče za jízdy nebo musí každý řidič čerpat bezp. př. za stání vozidla? Něco jsem slyšel o usnesení EU, že první řidič odřídí 4,5 hod, potom druhý řidič 4,5 hod (první má pohotovost) a potom musí oba čerpat 45min přestávku.
Dva řidiči, kteří tvoří režim osádky, nemusí po čtyřech a pů hodinách dělat bezpečnostní přestávku a mohou jet 18.hodin bez zastavení samozřejmě, že se musí střídat :lol: , ale jsme lidi máme právo na odpočinek a záleží na řidičích kolik baget si vzali na cestu a zastaví jen při střídání.Já osobně nejsem zastáncem jízdy ve dvou řidičích, ten kdo si to nezkusí na vlastní kůži co to je, tolik hodin jako spolujezdec nebo řidič, tak nikdy nepochopí.8-)
Naposledy upravil(a) Tacho dne čtv 21. říj 2010 18:52:47, celkem upraveno 2 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od Děda »

sice ot, ale,
já pokud musím do dvojky tak pravidelně jistím řidiče ze zadu.... :lol: z postele :P
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od martin440 »

Dědo a řídí chlap, nebo baba :?: :mrgreen: já to jistim od "lednice" s lahváčem :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od Děda »

No většinou chlap, baby u nás jezděj jen jako doprovod a ještě vlastní.. No a s tím lahváčem je to lepší, ale když pak ještě musíš tahat tak já bych asi u jednoho max dvou nevydržel... tak rači žádnej... :roll:
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od Tacho »

martin440 píše:Dědo a řídí chlap, nebo baba :?: :mrgreen: já to jistim od "lednice" s lahváčem :lol:
Jestliže jedete v osádce, přičemž druhý řidič již nebude řídit, nesmí požít alkohol, v případě kontroly by se musel prokázat dechovou zkoušku také. 8-)
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
FR1GTX
Člen sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: pon 29. lis 2010 15:35:29
Bydliště: Brno

Re: jízda v osádce - 2 řidiči

Příspěvek od FR1GTX »

já to zkusím píchnout sem,snad to tady Franta nebo Tacho najdou 8-) dotaz:v případě jízdy ve dvou řidičích je definováno do které doby musí být ve vozidle i druhý řidič(do 1hod.) Je ale někde předepsáno taky to,jestli může jeden z řidičů vozidlo opustit před ukončením cesty(dojezdem do místa bydliště či obvyklého odstavení)a případně o kolik dřív?

Tacho:s tím dejcháním pro druhýho řidiče to je vážně?i přesto,že už je třeba vyjetej?
Odpovědět