Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Polovinu platu tvoří diety

Vše o výplatách a mzdě
Uživatelský avatar
nitram
Člen sdružení
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:08:12
Bydliště: BOSKOVICE

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od nitram »

Nezbývá mi než souhlasit. :!:
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Mě ten článek nepřipadá zas tak zcestnej. Počítejte se mnou. Diety 70% ze 45 je 32,50, nevím, jestli se platí i víkendy, takže počítám bez. 21x32,50 je 682,50. To je 16 380 Kč krát 2 je 32 760. To by zhruba odpovídalo tomu, co mi občas chlapi a ženský prozradí, že berou. To, že třeba dostanou něco na km asi ti dva neprozradili.

Teď vidím, špatně jsem počítala, ale jenom o trošku, zhruba to odpovídá.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od martin440 »

jo Helenko počitala jsi dobře.... ale to jsou jen diety ...kde je plat??? ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Diety je těch 650, počítala jsem o jedno éčko špatně. No a jestli píšou, že je to polovina jejich platu, tak základní plat k tomu mají ještě jednu tu sumu. Jestli teda počítají čistýho, tak mají celkově asi 1300 éček čistýho. Si ale myslím, že v tom základním platu mají ještě určitě nějaký nedovolený příplatky na km. Neznám řidiče, který by měl tak vysoký základ.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od roadtrain »

ale tady přece nejde o to co mají ti dva,je to napsáno jako by to takto měl každý a každý to tak prostě nemá.pokud jde o plat,a pak ten zbytek k smíchu
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Z toho článku naprosto jasně vyplívá, že se jedná o řidiče jezdící v zahraničí. A pro tuhle skupinu řidičů tam nevidím nic nepravdivýho. Je to smutný, ale opravdu má většina řidičů minimální základ, protože jsou ty diety tak vysoký. Většina řidičů jezdících v zahraničí má základ 10 - 12 tis. :shock:

Road, nic k smíchu tam nevidím. Popisuje to realitu.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od martin440 »

no já nevim, ale 45 e na den si nemyslim že by bylo vysoký ale adekvátní k tomu jaký jsou ceny, nehledě na to ,že člověk-řidič je taky člověk ...aspon někteří a i tak chtejí žít a ne dřít nouzi a být mimo domov x-dní...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Martine, nikdy v životě nespotřebuju 45 éček za den. To bych musela chlastat šampáňo a ještě se v něm koupat. Sprcha 3 éčka, jedno teplý jídlo dejme tomu 15 a to přeháním. Všechno ostatní máš stejný výdaje, jako kdybys byl každej den doma. Jo ještě dejme tomu 5x čůrání za 0,70, to dělá 3,50 za den.

A to je ještě špatně počítaný, protože od těchle výdajů by se mělo odpočítat, co by vás stálo sprchování, nebo čůrání doma. Ten toaletní papír, vodu a energii an ohřátí vody by jste taky museli zaplatit.

Ale trvejte si klidně na tom, že je to v pořádku, pak si ale nestěžujte, že musíte jezdit s chřipkou, protože nedostanete skoro žádnou nemocenskou. Na tu si totiž musíte z těch diet včas našetřit, takže zní to logicky?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od martin440 »

já jen konstatuji, že takový je zákon a kvuli něčemu byl přijat, a měl by být dodržován.....nechci polemizovat o cenách a platech ve "východní" a západní části unie...jsem 3 týdny venku v kuse... tak vím kolik zhruba stojí slušně jako člověk se najíst a pod.... když počítám snídaně-oběd -večeře......i když chápu že jsou tací co jí jednou denně..včetně mě...a je to hodně zdraví... můj názor je, že když by byli řidiči placeni tak, jak stanoví zákon, byli by debaty o platech bezpředmětné, pokud vím i firmy ve staré části eu platili diety, nebo některé platí, nebo dávají tkzv. bonifikace.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Dobře Martine, tak buď tak hodnej a prozraď nám, co tak každej den v zahraničí platíš? Jsem ochotná změnit můj názor. Mám ale bohužel zkušenosti, který mi můj názor utvrzují. Zrovna minulý týden, Na první pohled to vypadá, že to s tímhle tématem nesouvisí. Vezla jsem nemocného kolegu v Bremerhavenu do nemocnice. Za prvé, kdyby měl pořádný pojištění, tak by mě nepotřeboval, za druhé si dělal starosti, jestli to pojišťovna zaplatí a za třetí ho nakonec neošetřili i když mu bylo špatně. Kdyby jste si z těch diet aspoň zaplatili takový důležitý věci, jako zahraniční zdravotní pojištění!!!!
Odpovědět