Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Neplacené přesčasy.

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
KamionakTom
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. lis 2013 13:54:30

Neplacené přesčasy.

Příspěvek od KamionakTom »

Kdo mně poradí postup, jak získat zpětně za dva roky neplacené přesčasy?
Jezdím na kamionu po České republice. Zaměstnavatel mně nutí pracovat 13-15 hodin denně za hrubou mzdu 13 500,-Kč. Tato situace trvá již dva roky. Mám možnost si proti takovému jednání stěžovat a požadovat vyplacení přesčasových hodin zpětně? Mohu prokázat záznamem z tachografu a na stazkách. Děkuji za radu. Tom.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Neplacené přesčasy.

Příspěvek od frantaemail »

Pokud chceš podat stížnost, tak je možnost podat stížnost na porušování pracovně právních předpisů ze strany zaměstnavatele k oblastnímu inspektorátu práce v příslušném místě sídla firmy. Dlužnou částku lze získat dohodou se zaměstnavatelem nebo vymoci soudní cestou. Ale je potřeba mít připraveny řádně podklady pro výpočet dlužné částky. Jenom se divím, že dva roky takto jezdíš a zřejmě Ti to nevadilo a až nyní to začínáš řešit.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplacené přesčasy.

Příspěvek od bohousek1 »

Souhlasím s Frantou a jen musím doplnit, že každému řidiči doporučujeme uzavření pojištění právní ochrany řidiče.
Je jedno, zda to bude uzavřeno u DASky nebo u AXA assistance, kde naše sdružení vyjednalo velmi výraznou slevu na pojištění.
Pak by stačil jen jeden telefonát na asistenční linku a případ by řešili hned právníci.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět