Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Chybí mi tu....

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
Jusby
Příspěvky: 3
Registrován: pát 18. dub 2014 19:20:30

Chybí mi tu....

Příspěvek od Jusby »

Je 20.4.2014 a ještě jsem se tu nedočetl, že MPSV stanovilo pro letošní rok nově výši diet pro cesty do zahraničí. Např. pro D na 50 Eur.
Proč tu víc nerozebíráte a nerozdělujete plat a diety?!
Bohužel jsme se smířili s tím, že plat řidiče MKD je postavený na minimálním základu a dietách, které dopravci ještě krátí!!!
To, že každý z nás má svou cenu, svá práva, že může dát jednoduše výpověď, protože práci za stejné prachy najde jinde do týdne....Mám na mysli osvětu, informace pro členy.
Až si řidiči uvědomí svou cenu, pak i svou společnou sílu, pak mohou začít něco měnit. Teď to tak nevypadá.

V petici mi chybí zmínka o odvodech z mezd řidičů a k ,,anketě" se můžu vrátit, až tam bude dotaz na plat a na diety samostatně. ;)

-----------------------------------------------
Nesopti pro blbost druhých. 8-)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od bohousek1 »

Jusby - a co kdyby jsi se zapojil? Ted jsi napsal o výši diet, proč jsi to nenapsal dříve?

Každý máme svoji práci, snažíme se dělat co můžeme. Jinak ceny diet zná přeci každý, kdo odevzdává Vyúčtování pracovní cesty - pak vidí kolik dostal.

Nechápu co ti v petici chybí? Nechápu jak souvisí odvody ze mzdy s naší peticí?

A o anketě také nechápu co tím svým příspěvkem myslíš.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od frantaemail »

Nikde tady se nedočtete, že MPSV stanovilo pro letošek stravné v D 50 EUR jelikož to jednak nestanovuje MPSV ale vyhláška č. 354/2013 Sb. a výše Vámi uváděného stravného je 45 EUR pro Německo.
Toto je potřeba rozvést, co tím myslíš?: Proč tu víc nerozebíráte a nerozdělujete plat a diety?!
Jusby
Příspěvky: 3
Registrován: pát 18. dub 2014 19:20:30

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od Jusby »

S dietami je to pravda, zůstávají beze změny. Měl jsem chybné info a neověřil jsem si ho.
V petici, na její podporu by mohl být argument, že stát přichází o daně - o odvody z našich příliš nízkých platů. Ale třeba to tam nepatří, nepřu se.
U nás doma se platy řidičů pohybují přes 20 tis., proč na MKD máme polovinu? O tom, nebo o čem to je? Co má s mým platem co dělat moje STRAVNE?! 8-)


------------------------------------------
Nesopti pro blbost druhých.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od bohousek1 »

Jusby, nic ve zlém ale napřed si to vše nastuduj.
Tvoje otázky nejsou jasné na co se vlastně ptáš.
..:: Bohousek1 ::..
Jusby
Příspěvky: 3
Registrován: pát 18. dub 2014 19:20:30

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od Jusby »

Nic ve zlém, ale já se přeci na nic neptám. ;) No, nech to být, já odpověď mám. Čau. 8-)





----------------------------------------------
Nesopti pro blbost druhých.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Chybí mi tu....

Příspěvek od frantaemail »

Člověče, Ty se neptáš? Co je pak toto: U nás doma se platy řidičů pohybují přes 20 tis., proč na MKD máme polovinu? O tom, nebo o čem to je? Co má s mým platem co dělat moje STRAVNE?! . Je tam otazník a tudíž je to dotaz. Měl by sis ujasnit co vlastně chceš, jestli prudit nebo získat odpověď.
Odpovědět