Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Diety - jak zpětně dopočítat?

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
paajinka
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. zář 2014 10:32:37

Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od paajinka »

Dobrý den,
jsem ráda, že jsem narazila na tyto stránky. Je zde spousta témat, která se mi hodí, protože pracuji v dopravní firmě, počítám řidičům výplaty atd. Chtěla bych poprosit, jestli by mi někdo neporadil s problémem, se kterým se občas potýkám, ale nikde jsem nenašla, jak jej vyřešit.
Jedná se o to, že počítám diety řidičům ze stazek. Občas ale nastane problém, že mi někdo napíše např. čas odjezdu 28.8.Brno 15:00. Čas příjezdu 1.9. Č. Budějovice 8:00. A já nevím co s tím, jestli to mám odhadovat, dopisovat.. Samozřejmě se nejdřív snažím nahnat řidiče, aby to nějak opravil ale jsou pořád na cestách, takže je vidím jen několikrát do roka.
Dalo by se třeba zjistit kdy a jak přejel hranice nebo dojel do sídla firmy i z něčeho jiného? Např. z nějakých koleček, moc se v tom nevyznám, co vše se tam zaznamenává.. Nebo mám po řidičích přímo chtít papír, kde budou časy a místa překročení hranic?
Vypisujete třeba stazky i zvlášť papír o překročení hranic, nebo Vám to ve firmě také počítají jen ze stazek? Moc děkuji, jestli mi někdo poradí :-)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od bohousek1 »

Tak já budu reagovat z praxe, každý řidič dostal formulář Vyúčtování pracovní cesty, kde mi přesně napsal kdy vyjel, kdy dojel, kdy překročil hranice apd. Ten papír podepsal a odevzdal. Zaměstnavatel je pak povinen do 10 dnů vyúčtovat a zaplatit, pokud není domluveno jinak.
..:: Bohousek1 ::..
paajinka
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. zář 2014 10:32:37

Re: Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od paajinka »

Zkusím to také prosadit, bylo by to přehlednější a žádné problémy s dopočítáváním jako s těch stazek. V jiném tématu tady jsem našla tak trochu vzor, tak snad mě s tím řidiči nepoženou :D Moc Vám děkuji a pěkný den :-)
paajinka
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. zář 2014 10:32:37

Re: Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od paajinka »

Ještě jestli mohu bych se chtěla zeptat, jak je to vyúčtování vyplněné správně. Občas se stane, že řidič nechává auto např. v brně a jede 3 hodiny domů autobusem nebo jiným autem, počítá se mu také stravné i z této cesty je to tak? Děkuji
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od frantaemail »

Dobrý den, na některé dotazy již bylo odpovězeno, osobně preferuji zvlášť oddělený formulář od ZPVND např. formulář "Vyúčtování pracovní cesty". Co se posledního dotazu týká, tak zde je potřeba vědět kde zaměstnanci končí pracovní cesta. Ta by měla být známa před započetím pracovní cesty. Předpokládám, že pracovní cesta začala v sídle firmy a konec pracovní cesty byl stanoven rovněž v sídle firmy. Tím je dáno, že stravné se počítá i za období cesty od odstavení vozidla do příjezdu zaměstnance do sídla firmy.
paajinka
Příspěvky: 7
Registrován: úte 02. zář 2014 10:32:37

Re: Diety - jak zpětně dopočítat?

Příspěvek od paajinka »

Ano prac. cesta začíná a i končí v sídle zaměstnavatele, jen se to v praxi dělá tak, že zaměstnanec dojede domů a má se za ukončení prac. cesty. Děkuji za Váš příspěvek a potvrzení, tak to snad počítáme dobře :-)
Odpovědět