Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět

Jak jste vypláceni?

Přesně podle zákona
13
19%
Nevím - ale s výplatou jsem spokojen
5
7%
Nevím - jsem nespokojený
4
6%
Základ + diety
10
15%
Podle kilometrů nebo od tuny
27
40%
Jak se majitel vyspí
8
12%
 
Celkem hlasů: 67

sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od sibr »

Úřady stoupovi pomohou získat doklady.
Pokud by se obrátil také na soud, může docílit neplatnosti výpovědi.
Podle okolností, které popisuje má skoro stoprocentní šanci uspět.
Rozsudek by mu pak zajistil výplatu mzdy za řadu měsíců zpětně.
Bude to trvat déle, ale podle jeho příspěvku, mu výrazná finanční injekce v budoucnu pomůže...
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Hugo z hor »

Co se týká tohoto tématu, tak můžu všem řidičům, kteří se domnívají že jsou placeni jinak než povoluje zákon, pouze doporučit jednu věc: dělejte si kopie koleček, DZVV(STAZKY) CMR a ostatních dokladů k nákladu. V případě soudního sporu se zaměstnavatelem se Vám to bude hodně moc hodit.
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od sibr »

To máš Hugo pravdu,
Ale pokud nevíš jak tě mají správně platit, nebo nemáš odvahu dát to k soudu , tak ti jsou ty papíry na nic....
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Hugo z hor »

To máš sice pravdu, ale myslím že i díky Sdružení stoupá povědomí o tom, jak by měl být zaměstnaný řidič placen. A pokud někdo jezdí u firmy, která ho platí třeba procentami z tržby, tak si myslím, že ten dotyčný řidič ví, že něco není v pořádku.
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od martin440 »

sibr píše:To máš Hugo pravdu,
Ale pokud nevíš jak tě mají správně platit, nebo nemáš odvahu dát to k soudu , tak ti jsou ty papíry na nic....
zeptám se na rovinu... kolik je Ti let, v jakých profesích jsi pracoval? u kolika firem jsi byl zaměstnán???? až se to dovím, doporučím Ti několik firem na zkoušku, kde své vlohy a postoje budeš moci uplatnit víc něž na 100% , sám osobně bych velmi zvědavý na konečný výsledek..... samozřejmě bych Ti přál aby to malé bezvýznamné + bylo na Tvé straně , ale realita mě nutí už předem vědět, jaký by byl případný výsledek..... to není rejpání-jen konstatování ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
buri_123
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. úno 2011 19:09:39

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od buri_123 »

Zdravím pánové,

taky přidám něco málo o výplatách......

Začal jsem jezdit s bráchou na kamionu,bylo to od 28.9.2009. jelikož jsem byl do posledního září ještě zaměstnán u bývalého zaměstnavatele,tak jsem se s novým šéfem dohodnul,že mi smlouvu napíše až od 1.10.2009. V neděli 29.9. jsem již odjel s bratrem na cesty a začal motat kilometry. Domluva byla 2,20 kč/km . Pan podnikatel měl dvě auta,s jedním jezdil on,a s druhým já s bráchou. Jedno mělo lednici,CB,kufr na ADR a další výbavu jako plastové rohy,hadici na dofouknutí kol a další výbavu nutnou pro MKD ! A to druhé auto bylo stejně vybaveno,akorát nemělo lednici,vysílačku a kufr na ADR. Po cca 14 dnech nám nechal pracovní smlouvy v autě,kde ta moje vykazovala chyby v dni nástupu to bylo napsané až od 14.10 místo domluveného termínu 1.10,zkušební době 4 měsíců a nedílnou součástí byla výbava auta,kde já měl jezdit s autem bez lednice,vysílačky a kufru ADR,ale bylo to napsáno tak,že obě auta to údajně měla,ale to moje bylo bez výbavy výše popsané,což jsem odmítnul podepsat z třech důvodů : 1) špatná zkušební doba, 2) datum nástupu a za 3) ta nedílná součást. Nebudu podepisovat něco,co v tom autě není,jsem se s ním o tom bavil,a že to měnit nebude a hotovo !! Tak jsme se rozešli,v dobrým,vyříkali jsme si co od koho každý očekává,a já měl dostat do týdne vyježděné peníze a to dělalo dohromady 24 000 kč !! Dal jsem mu číslo účtu a ať mi to tam buď vloží,nebo přepošle. To bylo v sobotu a v pondělí jsem nastupoval u jiného dopravce. peníze žádné nepřišli,a já se po cca 3 týdnech od bráchy dozvěděl,že jsem mu údajně ukradl naftu z auta,a bylo to údajně něco kolem pěti set litrů. Z tohoto důvodu že mi nedal výplatu,jenže tu výplatu jsem měl mít již dávno na účtě,což nebyla pravda,a pravda nemohla být ani to,že jsem mu odčerpal tu naftu,kde se oháněl že má důkazy které mít nemohl,protože bráchovy se to mělo údajně stát na cestě z Hamburku ale já byl v té době,a to je doložitelné zcela jinde. Když jsem se s panem podnikatelem na konci roku potkal,a chtěl vědět kde je moje výplata,tak mi řekl že jemu chybělo 500 litrů nafty,proto já nedostal peníze,na což jsem jsem odpověděl že to chybělo jemu a ne mě, a já že byl úplně jinde tudíž jsem mu to nemohl ukrást,a pokud má teda důkazy,že trvám ať to dá k prošetření Policii což ale neudělal !! Pravý důvod proč jsem nedostal výplatu byl ten,že ho chytli celníci protože jezdil často bez karty a to se mu stalo osudné,protože platil asi dost tučnou pokutu !! Nás k tomu nutil taky,aby jsme stíhali termíny které byly nesplnitelné na dobu jízdy pro dva řidiče ! Takže dodnes mi dluží 24 tisíc + příslušenství a i právníkem mi bylo řečeno,že pokud nemá firma peníze kde není co vzít máme smůlu !! Jedno auto bylo na leasing.společnost a druhé bylo na jeho dceru. On prý může mít soukromě peněz jak želez ale pokud nejsou ve firmě,kde je nelze vzít tak máme smůlu. Bratrovy dluží cca 13 tisíc + příslušenství . Je nějaká šance se peněz dočkat ???? Moc tomu nevěřím,a nevím zda by nestálo za zkoušku dát stát k Evropskému soudu protože se díky státu cítím být poškozen,jelikož na obyčejné lidi jsou páky jako exekutoři a podobně,ale na podnikatele,kteří nic ( údajně ) nemají prostě žádná páka není...... . Budu rád za Vaše odpovědi a postřehy.....
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od roadtrain »

pokud se nepletu tak každý doprace,podnikatel musí mít nějakou jistinu?
pak třeba vlastní dům,byt tak proč nemít baráček za 24 tis?
ale když právník řekl co řekl tak asi ví o čem hovoří :(
buri_123
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. úno 2011 19:09:39

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od buri_123 »

roadtrain píše:pokud se nepletu tak každý doprace,podnikatel musí mít nějakou jistinu?
pak třeba vlastní dům,byt tak proč nemít baráček za 24 tis?
ale když právník řekl co řekl tak asi ví o čem hovoří :(
no tady jde o to,že v tomto státě má každý podnikatel psané vše na děti rodiče atp. a pak každý utře nos,jak někdy i stát tak i my obyčejný lidi !!
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od roadtrain »

auto nákladní k podnikání nemůže přeci napsat na manželku ale na firmu atd.
no pokud jem to dobře pochopil jezdil jsi u něj defakto na dobrý slovo(bez smlouvy) no a tak on ví že nezmůžeš nic.
buri_123
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. úno 2011 19:09:39

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od buri_123 »

roadtrain píše:auto nákladní k podnikání nemůže přeci napsat na manželku ale na firmu atd.
no pokud jem to dobře pochopil jezdil jsi u něj defakto na dobrý slovo(bez smlouvy) no a tak on ví že nezmůžeš nic.
nevím,jedno bylo na leasing a druhé psané na dceru,nevím jak toho docílil,smlouvu mám,ale nepodepsal jsem jí,kvůli tomu dodatku,sociální a zdravotní za mě zaplatil,ale až od toho 14.10 a ne od 1.10 to mám zjištěné.....,to byl také důvod,protože jsem mu řekl,dobře zjistím si kolik to bude stát od od toho 1.10 do 14.10. a že mi to proplatí,ale jediné co jsem slyšel bylo,že peněz dostávám dost,tak i že si to mám doplatit sám.....,ale hlavní důvod byl ten dodatek.....,přece nepodepíšu něco,co v tom autě není !!
Odpovědět