Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět

Jak jste vypláceni?

Přesně podle zákona
13
19%
Nevím - ale s výplatou jsem spokojen
5
7%
Nevím - jsem nespokojený
4
6%
Základ + diety
10
15%
Podle kilometrů nebo od tuny
27
40%
Jak se majitel vyspí
8
12%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

PO - polsko a nemecko 1/4
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od sibr »

Bohoušku jak to tomu klukovi počítáš, když on tady vůbec neuvádí v kolik hodin přejížděl různé hranice?
Vždyť podle údajů, které tady jsou, to správně spočítat nejde...
jirka
superřidič
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22. lis 2009 21:13:38

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od jirka »

Já si myslím, že za středu je nárok na plné stravné v Německu. V zahraničí byl více jak 12 hodin a převážnou část času stráveného v zahraničí byl v Německu.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Jirka - máš asi pravdu, zadal jsem to počítače a ten ukázal plnou sazbu. Program to počítal jako celkovou dobu v zahraničí.
Moje ukázka výpočtu pro scorpions-1988 byla spíše informativní, aby věděl jak to počítat.

Ovšem jde o to, co na to finančák, když v Německu je 45 euro a v Polsku jen 35 euro?
..:: Bohousek1 ::..
posa
řidič profesionál
Příspěvky: 123
Registrován: sob 10. dub 2010 14:45:45

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od posa »

Finančák by neměl nic namítat ZP §170 - Výši zahraničního stravného určí zaměstnavatel ze základní sazby zahraničního stravného sjednané nebo stanovené pro stát, ve kterém zaměstnanec stráví v kalendářním dni nejvíce času.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Posa díky, člověk se pořád učí.
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od sibr »

Pokud vyjel v pondělí brzy ráno a hranici do D přejel před polednem, tak má nárok na plnou německou dietu. V úterý taky plná, protože tam trávil celý den a podle jeho údajů i přespal. Ve středu pokud vyjel z Německa na území dalšího státu až po poledni, tak opět plná německá. Záleží na časech kdy přejel hranice.

Špatným výpočtem se může řidič připravit i o několik set korun za jeden den. Protože k dietám patří ještě různé cestovní náhrady, tak se vyplatí, když si to každý raději přečte celé: Zákoník práce HLAVA II - POSKYTNUTÍ CESTOVNÍCH NÁHRAD ZAMĚSTNANCI ZAMĚSTNAVATELE, KTERÝ NENÍ UVEDEN V § 109 ODST. 3
Díl 1 Cestovní náhrady při pracovní cestě nebo při cestě mimo pravidelné pracoviště § 156 až 172
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

ahoj lidi mel bych takovy dotaz ... cetl jsem uz mnoho clanku odpovedi a vseho co se da ale muj pripad je takovy ze mam ve smlouve nazvane PLATOVY VYMER dané ze budu dostavat 10.000kc mesicne hrubeho to je fajn oukej a pak mam jeste dalsi papir s nazvem ZADOST a tam je jen napsano cituji ,, o vyplaceni stravneho a kapesneho v mene Kč " ... dle meho nazoru je to ohledne diet pokud se nemilim ze ?? a je mozne diety vyplacet v Kč nebo musi byt vyplaceny pouze v Eurech ??? kdyz jezdim jen CZ - D .... ale muj dotaz je jeste takovy ze kdyz jsem prisel tak mi bylo receno ze budu placen zaklad + kilometry a ze diety mam zapocitane v tech kilometrech ... je mozne to takto platit ??? potom co jsem jiz precetl tak myslim ze je to snad nezakone a ze na diety mam dle zakona narok ...

PS: jestli budete chtit muzu tu naskenovat smlovy aby jste byli v obraze

tak prosim za odpoved nebo jestli mi na nekoho nekdo odkazete kde bych se dozvedel vice pak budu jen rad dik :-)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Romane - jen krátce.

Platový výměr stanovuje výši mzdy za práci.
Vyplácení diet v Kč je v pořádku, pokud se zaměstnanec a zaměstnavatel domluví - viz ta žádost. (dokonce si o to požádal.)
CO ti je řečeno ústně a co je napsáno ve smlouvě je rozdíl. Všichni se musí řídit tím, co je napsáno ve smlouvě.

Jinak se můžeš obrátit na právníka nebo na SUIP. Případně pokud máš smůlu na zaměstnavatele, tak ti doporučuji uzavřít pojištění právní ochrany řidiče, které nabízí i naše sdružení s velikou slevou.
..:: Bohousek1 ::..
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

jj premyslel jsem o te AXE .... ale me spis jde o to ze bych nemel byt placen od kilometru ne ? a jeste vetsi blbost je ze mi vubec rekl ze mam ty diety zapoctene v tech kilometrech co si odjedu ....

kdybch mel brat diety jak je dano tak tydne prichazim minimalne o 150ecek

jinak v papirech a ve smlouce je napsano jen toto nic vic nic min a jeste jsem nasel jeden clanek cituji : Stravné lze po dohodě vyplatit i jiné měně než v měně státu, kde byla služební cesta uskutečněna.
Zde bych chtěl upozornit na nutnost vyplňování a podávání cestovních příkazů.


nebo zde je odkaz : http://truck.bloger.cz/MKD/Definice-pra ... pro-ridice
Odpovědět