Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Vážené řidičky a vážení řidiči, rádi bychom Vás požádali o vyplnění ankety týkající se odměňování řidičů.
Naše sdružení k práci a dalším krokům potřebuje a musí získávat data z anket ke statistickému zpracování.Vzhledem k tomu, že nikde není zpracováno a ani nelze zjistit, jak jsou profesionální řidiči skutečně odměňováni rozhodlo se naše sdružení získat takováto data samo. Jak již bylo napsáno, nikde nelze získat relevantní statistiku a proto bychom rádi požádali o Vaši pomoc a spolupráci na této anketě. Jednoduchou anketou se zjistí jak jsou profesionální řidiči placeni. Orientačním vzorkem by mělo být 900 až 1200 profesionálních řidičů, čím více tím lépe. Anketa nebude mít zatím časové omezení, a je zcela anonymní. Výsledky nám pomůžou v naší další práci a relevantnost dat i její přesnost pomůže nám všem. Žádáme Vás o přesné hlasování a předem děkujeme.

Anketa je rozdělena na čtyři části - podle výše Vaší mzdy - skutečné částky, kterou dostáváte na účet nebo v hotovosti.

http://anketa.proridice.eu/

Anketa je již ukončena, výsledky jsou zde:
http://anketa.proridice.eu/hlasy.htm
..:: Bohousek1 ::..
Láďa.1
závozník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 21. pro 2010 20:19:37
Bydliště: Česká Lípa

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Láďa.1 »

Zdravím.
Podle mého názoru je tato anketa postavena špatně,neboť podle uvedených částek mi to připadá,že je v nich sloučena mzda s dietami.Mzda je totiž částka,ze které se vypočítává zdravotní a sociální pojištění a podle které nám jednou vypočítají i důchod.Diety jsou určeny na stravování řidičů a nikoli k dotování výše mzdy.Neznám totiž řidiče,jejichž mzda přesahuje rozmezí 10-20000 Kč.Tedy pokud jezdí na MKD,na vnitru je možné tuto částku přesáhnout.
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od sibr »

Ládo - napsal jsi to pěkně a výstižně.
Já myslím, že tento jednoduchý fakt byl zástupcům sdružení jasný už z příspěvků na truck foru.
Proč se stále chovají jako že tuto nejednoznačnost nechápou a neupraví otázku hlasování tak,
aby byla jednoznačná je záhadou?

V každém případě může být každému, kdo si přečte příspěvky na tomto foru, které se týkají mezd jasné, že
naprostá většina dálkových řidičů, většina řidičů sklápěček je odměňována v závislosti na tržbě, tonáži, kilometrech,
což je jednoznačně nezákonné.
Každý úředník, který bude mít zájem, koukne do evidence pracovní doby a porovná ji se záznamy z tachografů, tak
toto protiprávní jednání jednoduše zjistí.
Krom toho statistika soudních sporů taky napoví, že pochybení zaměstnavatelů v tomhle ohledu je více než časté.
Pokud by chtěly úřady doplnit státní kasu, tak si můžou okamžitě prostudovat příslušné předpisy a zákony a začít s kontrolami. Zatím je buď neznají dostatečně, nebo nechtějí odhalit (nevím jistě).
Maximální výše pokuty v oblasti mzdového pochybení je 2mil.korun.
V jedné firmě (z pochopitelných důvodů nebudu uvádět název) proběhla kontrola SUIP letos v září.
Zjistili pochybení v evidenci pracovní doby a další. Údajně provedli nějaká opatření, které nesmí zdělovat.
Do dnes to v této firmě funguje s výplatama naprosto stejně jako před kontrolou.
Takže pokud firma pokutu dostala, tak jim porušování předpisů evidentně vynáší větší zisky.
Jestli se tam kontrola v dohledné době vrátí, aby ověřila jestli byla sjednána náprava a případně obohatili státní kasu
alespoň o ty dva miliony za maximální pokutu, to nevím.
Myslím, že by je museli pokutovat každý měsíc, aby se to té firmě nevyplatilo...
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od frantaemail »

Pánové, tato anketa je určena řidičům. Pokud se zeptáte řidiče na jeho plat tak Vám tuto částku řekne včetně stravného.Většina řidičů nerozlišuje rozdíl mezi mzdou, stravném,odměně a příjmu. Je zajímá kolik jim to hodí měsíčně celkem. Nám jde hlavně o systém odměňování za vykonanou práci, taky nadpis "JAK JSME ODMĚŇOVÁNI" je zřejmý jde o odměňování jako celek a ne o mzdu.
síbr : sankce firmám za porušení zákonů při kontrole SUIP nebo odboru dopravy jsou stanovovány tak aby nebyly pro danou firmu likvidační. Taky záleží jak v kterém regionu je výše nezaměstnanosti. Ale toto Vám žádný úředník oficiálně nepotvrdí. Nesmí.
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od sibr »

franto-v tomto s tebou souhlasím na 100%
Ale dost to popírá výroky SŘ k mojí osobě, když mi vytýká, že nelze vše řešit soudně.
Vždycky jsem psal: pokud si chce řidič nejen stěžovat a utrácet volný čas a své peníze bezvýsledným obíháním úřadů, musí jít k soudu a domáhat se doplacení mzdových nároků zpětně až 3 roky. Jen soud mu zajistí, že mu zaměstnavatel újmu finančně uhradí. Věčné vrácení klíčů od auta a přebíhání od jednoho zaměstnavatele k druhému mohlo být efektivní před patnácti lety. Dnes už dopravci, kteří vyplácejí mzdy protiprávně (nemůžu napsat okrádají řidiče, protože podle našeho trestního řádu, nevyplacení mezd není trestným činem) zlikvidovali dopravce, kteří se snažili podnikat v rámci platných zákonů. Takže to dnes je běhání z louže pod okap. Taky to postupně likviduje domácí rozpočty řidičů. Protože řidiči na soudění většinou nemají dostatečný právní přehled, ani dostatek peněz vždy zdůrazňuji nutnost mít pojistku právní ochrany.
SŘ mi většinou vytýká, že by se vše u soudu řešit nemělo. Souhlasím, ale jaká je jiná možnost, když postihy ze strany úřadů nevedou k nápravě.
Tato situace se dotkla moji peněženky natolik, že jsem si musel najít řešení.
Našel jsem ho. Zjisti jsem že funguje. A nevidím důvod proč bych tuto zkušenost nepředal dalším, které stávající situace dostala do podobného problému jako mě.
Doktoři dávají výpovědi… Mají podobný problém jako my. Malý základ a vydělej si přesčasama a stráveným časem na službách (víkendy na parkovištích). Proč se oni nesoudí? Protože oni mají přesčasy a služby zaplaceny. Řidičům už neplatí ani to. Takže, když si alespoň vysoudíte zákonem určenou mzdu, budeme na tom o dost lépe než teď.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Sibr - pisu zde, prispevek o majacich nechci zahltit anketou.

Ted musim priznat, ze jsi mel pravdu s tou nejednoznacnou formulaci, moje chyba, kdyz jsem do textu napsal mzda.
Ted jsem to tedy upravil na správnou formulaci.

Anketa je rozdělena na čtyři části - podle výše Vaší výplaty (mzda+diety) = skutečné částky, kterou dostáváte na účet nebo v hotovosti.
Vaše výplata (mzda+diety) je v rozmezí :



Na svoji omluvu chci rici, ze je toho hodne, zvlaste v tomto predvanocnim case. Cili jsem pro kazdou radu a pripominku.
Vse se da resit v klidu a ne se hned zacit hadat a napadat.
Myslim, ze tato formulace je jednoznacna, prosim o tvoji pripominku, nez to opravim na strankach ankety. :-)
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od sibr »

Možná se opět budu vyjadřovat emotivně, ale nemyslím to nijak proti tobě osobně
Stále si myslím, že takto dostaneš pouze zkreslené číslo.
Mzda a dieta musí být oddělena. Jedině tak může být výsledek objektivní.
Stále počítáš stejně jako dopravci. Když máš zahraniční dietu, tak ti zaplatím méně na mzdě,
aby jsi měl - tak nějak okolo .... a vymyslí si částku, která je podle něho přijatelná.
Tohle není zaměstnání, ale otročina.
Tohle není mzda ale milodar.
Zajdi si někdy na příjmací pohovor jako řidič.
Na otázku mzdy ti zaměstnavatel někdy řekne: dám ti .....
Ve smyslu pán bůh ti sešle dar, když budeš hodný.
Vánoce jsou hezké, ale mzda není dáreček pod stromek, který se vybírá pro své blízké, na základě vlastního uvážení.
Vaše formulace hlasování tento názor podporuje (možná nevědomě-nevím)
Mzda podle zákona podléhá přesnému výpočtu ze smluvně ujednaných čísel.
Subjektivní finanční ohodnocení nemůže být nazýváno mzdou a často bývá zneužíváno k vydírání.
Samozřejmě, když vedle zákonně vypočtené mzdy, zaměstnavatel ještě odmění další odměnou,
na základě subjektivního pocitu, tak je to motivující a příjemné.
Buďto se k výpočtu čísla do ankety použije seriozní vzorec, nebo je to podle mne neseriozní a jen se tím podporuje již zaběhnuté protiprávní jednání v tomto státě a řidiči tím můžou být poškozeni.
Já bych s takovou anketou nechtěl být nijak spojován…
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od sibr »

Ať je zřejmé o čem je řeč tak tu vkládám úvod - posuňte si o 2 články nahoru.
Ještě předcházel dotaz Bohouška, který je ve vlákně o výstražném znamení sanitky
Bohoušku pokud to jde, tak ať to dá admin do správného pořadí.

Napsal jsem vám několik jednoznačných verzí k otázkám mezd a nároků řidiče.
Většinou jste to trošku pozměnili, takže nakonec to bylo opět nejednoznačné.
Bojím se, že budu zase zavlečen do nějaké urážející diskuze.

Pokud průzkum děláte k seriozním účelům, tak by mzda měla být vyjádřena v průměrné hodinové mzdě. Není totiž stejný výdělek 15 000 za odpracovaných 160hodin a za 250 hodin.
Otázka diet je asi zbytečná, protože výše diet je dána vyhláškou.
Pokud, jak píše vedle franta, řidiči vnímají jedinou celkovou měsíční částku, měli by postupovat takto:

Od celkové měsíční částky odečtou
Zákonné diety za všechny dny co byli na SC (včetně so,ne). Ty každý řidič zná.
Výslednou částku vydělí počtem hodin výkonu. (případně odhadem)
Z takového výpočtu je možno odvodit přibližnou, ale reálnou mzdu.
Případy, nároku na proplacenou překážku v práci můžeme pro složitost přehlednout.
posa
řidič profesionál
Příspěvky: 123
Registrován: sob 10. dub 2010 14:45:45

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od posa »

Pokud budem počitat mzdu+diety nešlo by to rozdělit na VKD a MKD? V dietách tam bude velký rozdíl
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Takze, nejsme statisticky urad, nemame za sebou mraky uredniku, pravniku a ucetnich.
Proste jsme udelali anketu, abychom zjistili jak jsou ridici odmenovani.

Ano piseme to skoro jako dopravci, a to PROTO, protoze takto dopravci ridice odmenuji!!!
Ne kazdy ridic ma pasku, kde si to vse precte, a ne kazdy vi, co je soucasti mzdy, a co diety, kapesne apd.

Smysl nasi ankety je zjistit jak se pohybuji vyplaty /mzda plus diety/ u ridicu.

Pokud máte nápady na jinou anketu, jeji rozdeleni apd. není problem, sepiste to, a az ukoncime nasi anketu, muzeme
spustit dalsi, která již může být konkrétní, detailní apd.
V soucasne situaci je to tak jak to je, jedine ze vymenim slovo MZDA za VYPLATA+Dieta.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět