Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Máš sice pravdu, ale většina řidičů nezná svoji pracovní smlouvu a ani přesnou výši diet, natož aby např. viděli výplatní pásku. Proto jsme po dlouhé debatě zvolili takový název.
..:: Bohousek1 ::..
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od dusin23 »

No ale to je přece šílený,ne?Cestovní náhrady jsou ze zákona a jejich výši určuje vyhláškou Ministerstvo Financí,takže podnikatel si vyplacené cestovní náhrady v plné výši může odečíst z daní + 10% navíc jak kapesné,takže pokud je zaměstnanec,s odpuštěním,tak hloupý že ani neví na co má nárok a zaměstnavatel dietu zahrne do mzdy a odečte si ji ze základu daně,je to daňový podvod jako z učebnice!Náhrada stravného může být součástí mzdy pouze po dohodě a nesmí se jednat o zahraniční cestu!!!Ale také je může zkrátit až o 25% ze základu,nebo o 25% za každé poskytnuté jídlo(snídaně,oběd,večeře).Takže je to každém z nás co si necháme líbit a také na berňácích kteří nepochopitelně nad tímto zavírají oči...
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od frantaemail »

dusin23: vítej v realitě (smutné). Právě, že většina řidičů nezná pojem mzda a stravné, ve většině jsou spokojeni za to co mají sumasumárum na účtu nebo na ruce.
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od dusin23 »

Aha :idea: takže pokud je tohle sdružení založeno mimo jiné i proto aby těmto kolegům otevřelo oči,tak díky vám!! a začínám vážně uvažovat o členství!! ;)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od bohousek1 »

Dusin23 - ano snažíme se, nevím zda jsi objevil i naše články na našem portále. Například ten, kde se snažíme vysvětlit základní pojmy.
http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Helena »

Já osobně mám velký problém s tím, že jsou řidiči finančně motivováni na výkonu. Většinou příplatkem za ujetý km. O co víc jezdí, o to víc si vydělají. Základní mzdu mají přitom většinou minimální. Dokud jezdí, jsou spokojení. Vím ale o případech, kdy firma po nich vyžaduje porušení zákonů a předpisů a pokud se řidič blokne, zůstane prostě ''za trest'' doma a to pouze za tu minimální mzdu. Příště si to pak rozmyslí a ty předpisy radši poruší.

Tohle by se mělo důkladně rozmáznout, protože těchle případů je strašně moc. A ať mi nikdo neříká, že to příslušné úřady neví, píše se o tom na internetu již několik let!!!!!!!
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od martin440 »

Helčo.. tohle ví všichni velice dobře,,,a je všem jedno v tomhle státě CZ+ východ...a když se brusel zabejvá hovadinama jestli je v CZ pomazánkový máslo málo máslovatý :roll: :lol: tak jak a co vlastně řešit a jakým směrem? "národní "politika a zákony jsou mimo působnost EU takže i kdyby nějáká ta píka byla..je k ničemu, tady úředník nekoná nekontroluje a pokud ano, tak formou "kapesní" pokuty, udělá se čárka a tečka ...a tak se stát dobrovolně nechá okrádat na odvodech, řidiči a zaměstnanci na platech .....tady se vydalo tolik nesmyslnejch zákonů a novelizací, že si to navzájem protiřečí, a není v moci už nikoho to ani sledovat a stát veřejně přiznává, že není schopen zajistit dodržování zákonných norem....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od Delivio »

O to více se na to musí poukazovat a všude.Dokud to ty "šílence" nenapadne. Plivou nám do tváře a desítky lidí kvůli tomu přišlo o život.Ano kvůli tomu jak jsou placeni. Honí se každý za korunou a potom jen kecy když se stane něco jako bylo dnes na D5.

Jako řidiči jsme největší sobci a závist je nám vlastní. Kdy ta hrůza skončí? to zatím nikdo neví, ale máme právo o tom informovat a všude to zveřejňovat, ale musíš prvně co.
Včera jsem napsal článek za kterým si stojím a je to můj názor a když si dnes přečtu co se stalo na D5 tak mně mrazí a zbledl jsem!
Plat řidiče je jeden z mnoha faktorů který zabíjí lidi !!!! Honíme se pro koruny a proto, aby jsme vůbec přežili. Kdyby to šlo tak nám dají kulový. Přitom jsou nás tisíce řidičů a nejsme schopni si pomoci jeden druhému. Ale zpět k tématu.

Anketa je pro získání dat s kterými je možno poté poukázat na situaci jaká panuje. Obyčejné kliknutí je to a relevantní údaj se bere 900-1200 respondentů.

Každý si tu hrajeme na truckeři a zplodíme více, jak 1000 hloupostí na truck forumu za týden a nejsme schopni ukázat, že jak je to doopravdy.
Je mně velmi líto těch zmařených lidských životů na kterých máme taky svůj podíl, protože se staráme více o ptákoviny a sebe jak o společné dobré věci.

Omlouvám se za takový výlev ale jsem rozhozený z dnešní události a je mně do pláče dnes, když vím že to nejsou poslední životy a my furt špekulujeme proč něco nedělat jak dělat pro nás všechny!

Pokud se to nelíbí tak to smažte klidně.
Opatrně a šťastné návraty domů všem přeji.
posa
řidič profesionál
Příspěvky: 123
Registrován: sob 10. dub 2010 14:45:45

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od posa »

Stát o tom bohužel asi nechce vědět. Co ti musí být zaplaceno-základní mzda+příplatky+diety.
Základní mzda x let stejná, na úrovni kopáče a i ten má víc. Diety pokud nejezdíš unii a vracíš se do CZ o kolik stát ubral novým ZP? U nás to dělalo 3-4tis. mínus. Pak se bohužel není co divit, že řidiči na tyto podmínky přistoupí.
Firmy vyžadují. . . Jsou to jako první ve všech případech už firmy? Není to už spedice, která dáva min. ceny za přepravu, která bere práci od firem s nesmslnými termíny? Pak je na výběr ber nebo ne, nevemeš - pojede někdo jiný, když už ne čech tak někdo trochu na sever nebo na východ to veme. Výsledek firma je bez práce, řidič je bez práce. Toto jsou praktiky i veliké spedice, která se velice rychle rozrůstá v CZ a vytlačuje solidní firmy.
Stačí se podívat na požadavky na práci at ve spedici nebo na dispečera. Jazyk + práce na PC. Nějaká znalost předpisů týkajících se dopravy v 99% nikoho nezajímá.
Bohužel toto je "začarovaný kruh" to by musely všichni dopravci říct pod tuto cenu nejedem, zadaná přeprava půjde odjet podle zákonů jinak nejedem a to samí řidiči pod tuto mzdu nejedem a žádné porušování zákonů a to je bohužel u nás sci-fi.
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: ANKETA JAK JSME ODMENOVANI

Příspěvek od dusin23 »

...a bohužel to není jen v dopravě,lidi musejí dělat za čím dál méně peněz,za čím dál horších podmínek,šetřej kde se dá,firmy kvůli tomu omezujou výrobu,klesá poptávka tím pádem po i dopravě,ceny padají,rumuni po tom skočí a teď je každej druhej kamion kterej předjíždím rumunskej... :(
Odpovědět