Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Vše o problémech s mýtným systemem.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od mates »

ač je to proti logice, řidič odpovídá za mýtnou krabičku a její funkci.
je pravda, že jsme silně zaujatý proti způsobu vlastizrady,kterou na pokyn státu provádí celni správa.
nicméně mě opravdu točí, že nelze bez pokuty doplatit chybějící brány, že nemá řidič nikde zastání, nemá se o co opřít.
řidič je nucen na úkor bezpečnosti silničního provozu sledovat pípání nějaké krabičky, nikdo nebere v potaz momentální zdravotní idispozici, poruchu mýtné brány, hluk vozidla z odvalujících se kol na nekvalitní dálnici , která je místy v havarijním stavu
zaměstnaci státu při kontrole řeknou : zaplaťte 500 pokutu a v klidu se to vyřeší. nechoďte do správního řízení, musel by jste všechno prokázat a stejně nevyhrajete. řidič tak zaplatí ¨500 pokutu a 402kč nedoplatek, přesto, že má platbu paušálem. jiný řidič platil 2000kč pokutu a doplatek byl necelých 16kč. dovoluji si to nazvat šikanou a člověka který udělill tak vysokou pokutu dobytkem.

berte toto jako výzvu k dalšímu tématu,protože si myslím, že je třeba něco změnit.
je to opět důsledek proti logice uzavřený smlouvy kapše se skorumpovanými členy vlády. jinak toto není možné.
člen výboru
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče

Příspěvek od bohousek1 »

Ja souhlasim, ze se jedna o velkou nespravedlivost, a navrhuji to promyslet, oslovit i sdruzeni dopravcu, protoze je to spolecny zajem a zacit pusobit na statni spravu s navrhem zmeny.
Veskere nedoplatky - 99% jsou zpusobeny nefunkcnosti mytnych bran, dale nedokonalosti systemu a za vse muze cesky stat, ktery spatne nastavil pravidla pro vyber mytneho.
..:: Bohousek1 ::..
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od martin440 »

moje "alergie" proti všemu co je "A" a myto zvlášť mi nedovoluje reagovat.. nicméně bych oponoval a byl velmi drzý.. a do řízení šel.... dnes jsem projel v A asi 50 km bez zaplacení...prostě vybito ansinfag nebo jak se to píše, předjel zastavil -ověřil ON_LINE !!!!!! stav s udáním informace, jak postupovat (ne že bych to nevěděl) ale ja vjižděl do A s 80 eu ale nedošlo mi že mosty na brennerr sou tak drahý ... no dojel na prvni místo nechal zkontrolovat ..nedoplatek asi 13,8 a fíííí dal sem 120 a čau tečka ,,,, proč to píšu...s CZ kontrolou a celníky jakožto kontrolory si ..... no si.... pardon pujdu klidně i k soudu ....a ještě je zažaluju, uý mám plný zuby vychytralejch státních kriplu co si mysli že mužou vše
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od bohousek1 »

Tak uz je konecne po mnoha letech spustena nova funkce v samoobsluze PREMID - nyni si muze dopravce vyjet a hned zaplatit nedoplatky svých vozidel.
Konečně !!!
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od mates »

A jak to bude s pokutováním řidičů??
člen výboru
pajamakac
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:03:10

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od pajamakac »

Zdravím, chci se zeptat zkušenějších na tuto situaci: dostal jsem tento týden dopis z Celního úřadu Přerov s pokutou 1000 Kč za nezaplacené mýto na dvou mýtných branách - jedna brána 29.11.2010 a druhá 1.12.2010, předtím i potom premid normálně fungoval. Celní správa dotazem u naší firmy zjistila kdo s autem v tu dobu jel a následně mě oflastrovala. Mám šanci s nějakým odvoláním, když evidentně premid předtím i potom fungoval a závada byla zřejmě na mýtné bráně? Díky za radu
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od bohousek1 »

Pajamakac - jedine reseni je jit do spravniho rizeni a tak pozadovat vypis stavu mytnych bran v dany okamzik.
Nejdrive si ale musis vyjet seznam prujezdu tech dnu, ze jsou vsechny brany zapsany. Vetsinou jsou rozbite brany s kamerou - nestihaji. Dale bych pozadoval snimky z kamer - kde bude jasne videt krabicka.
Cili pokud by to na spravni rizeni nechteli uznat - pak soud. Ale pokud jsi si jisty, ze jsi nic nezanedbal tak bych do toho sporu sel.
..:: Bohousek1 ::..
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od martin440 »

taky bych do toho šel určitě pokud sem si jistý že je vše ok...nefunkčnost jejich systemu mě absolutně nemusí zajímat...."nepropípanejch" bran mám mraky, jen čekám jestli se ozvou a pak bude tóčo.....jenom vidim bránu na d 1 na tom oraništi tak mě pění kreff...proto tam jezdim co možná nejmíň...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od dusin23 »

Tak mě chytila Celní správa,za 4 měsíce 4 nepípnuté brány-1000,-Kč pokuta + doplatek bez šance odvolání,obrany,předcházení problému..,zkrátka serpenízek ze zákona! :x Pokud bych vyhrál ve sportce přísahám že do toho narvu třeba mega ale dostal bych tohle svinstvo až do Štrasburku!!!!!
dusin23
závozník
Příspěvky: 11
Registrován: stř 07. lis 2012 9:11:24

Re: povinnosti řidiče - nedoplatky mýta

Příspěvek od dusin23 »

bohousek1 píše:Pajamakac - jedine reseni je jit do spravniho rizeni a tak pozadovat vypis stavu mytnych bran v dany okamzik.
Nejdrive si ale musis vyjet seznam prujezdu tech dnu, ze jsou vsechny brany zapsany. Vetsinou jsou rozbite brany s kamerou - nestihaji. Dale bych pozadoval snimky z kamer - kde bude jasne videt krabicka.
Cili pokud by to na spravni rizeni nechteli uznat - pak soud. Ale pokud jsi si jisty, ze jsi nic nezanedbal tak bych do toho sporu sel.
Volal jsem na DASKu,prej nemám nejmenší šanci sehnat právníka kterej by do toho šel by prej stálo kotel.....
Odpovědět