Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Jak (ne)dělat odbory

zde můžete napsat svoje názory
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Jak (ne)dělat odbory

Příspěvek od Helena »

Ráda bych rozjela k tomuto článku diskuzi. Tuhle zprávu jsem neznala, upozornil mě na to bohoušek:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/O ... sti-219693

Díky tomu si uvědomuju, jak dlouho se zúčastnění řidiči snažili neustoupit absolutismu jednoho jediného majitele firmy. Tato firma je zářný příklad praktik českých podnikatelů. České zákony pomohly vydírat řidiče a ponižovat je tak daleko, až většina z nich povolila a ustoupila, až tak, že si našli jiné zaměstnání. Je opravdu možné nechat řidiče z povolání (MKD) na dílně brousit a lakovat návěsy? A to za základní plat delší dobu tak, že řidič nemá co žrát? Protože jeho plat je základní plat + stravné!!!
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak (ne)dělat odbory

Příspěvek od Delivio »

[/quote] České zákony pomohly vydírat řidiče a ponižovat je tak daleko, až většina z nich povolila a ustoupila, až tak, že si našli jiné zaměstnání. Je opravdu možné nechat řidiče z povolání (MKD) na dílně brousit a lakovat návěsy? A to za základní plat delší dobu tak, že řidič nemá co žrát? Protože jeho plat je základní plat + stravné!!![/quote]

Zcela běžné metody v ČR. Mezi další "akce" tohoto typu patří kratší trasy pro řidiče, kteří se znelíbili, nebo se domáhají dodržování právních předpisů ČR. Po 2-3 měsících je na tom stejně jako při zmíněném broušení, nebo lakování návěsů. Variant mobbingu a bossingu je více.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing
Odpovědět