Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Česko bude od září připraveno na evropskou jednotku EETS

Vše o problémech s mýtným systemem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Česko bude od září připraveno na evropskou jednotku EETS

Příspěvek od bohousek1 »

Česko bude od září připraveno na evropskou jednotku EETS
7.8.2017, Zdroj: ČTK

Tuzemský mýtný systému bude od září připraven využívat jednotnou evropskou palubní jednotku (EETS). Řidiči tak po celé Evropě vystačí pouze s jedním zařízením namísto stávající sady jednotek pro každou zemi, kterou projíždí. Oznámila to společnost Kapsch.

Kapsch spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic a sdružením autodopravců Česmad Bohemia jednotku na konci července otestoval v reálném provozu. "Pilotní testování v reálném provozu ověřilo ke spokojenosti ŘSD se stoprocentní úspěšností plnou funkčnost jednotného evropského mýta v českém mýtném systému," uvedl mluvčí českého mýtného systému MYTO CZ David Šimoník.

Celý poslední červencový týden jezdilo deset vozidel s mýtnou povinností vybavených EETS palubními jednotkami po tuzemských zpoplatněných komunikacích, činilo mýtné transakce a platilo mýtné včetně fakturace a pohybu plateb na účet státu. "Evropské mýto testovala flotila vozidel všech kategorií s různými počty náprav a emisních tříd. Za týden najezdila celkem 16.000 kilometrů," uvedl generální tajemník Česmadu Vojtěch Hromíř.

Celá implementace evropské mýtné služby v Česku přišla daňové poplatníky na 340 milionů korun. Po testování experti Kapsche vše připraví na 31. srpna k finálnímu předání ŘSD. Technicky bude od září tuzemský mýtný systém připraven na přijetí českých i zahraničních komerčních poskytovatelů mýtné služby. Následovat budou administrativní kroky ministerstva dopravy, které bude schvalovat každého zájemce o poskytování mýtné služby v ČR.

Urychlené zavedení evropského mýta vyžadovala Evropská komise, která kvůli zpoždění implementace s Českem dokonce zahájila řízení pro porušení práva. Zavedení EETS se tak stalo součástí dodatků, které s Kapschem loni v létě podepsalo ministerstvo dopravy, aby zajistilo další provoz mýta po roce 2016.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět