Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nadrozměrná přeprava

Vše pro řidiče velkých aut
Odpovědět
Krwel
Člen sdružení
Příspěvky: 22
Registrován: úte 14. zář 2010 20:16:21

Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od Krwel »

Měl bych dotaz na zkušené v tomto druhu přepravy. Nedávno se mi stalo, že jsem zůstal stát v koloně, to sice není nic neobvyklého, ovšem po nějaké době jsem zjistil, že byla způsobená nadměrem, který se nevešel na dálnici pod most.
Chtěl bych se tedy jen ze zvědavosti zeptat, jak probíhá příprava takové cesty? Žil jsem v domnění, že se cesta pečlivě plánuje. Právě z důvodů výšek a únosností mostů a průjezdných profilů.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od Helena »

Já mám zkušenosti jenom v Německu. Tam je to tak, že na dálnici znají výšku mostů úřady. Požádá se o povolení na náklad např. 4,45m vysoký a úřady stanoví podmínky, za jakých je trasa průjezdná, popř. dají zákaz a musí se hledat trasa nová. V žádném případě nedoporučuji měřit na dálnici za plného provozu výšku mostů :? . Řidič pak musí dát pozor, aby náklad nebyl vyšší, než výška uvedená na povolení. V podstatě to tak funguje i na státních silnicích, tam ale už za určitých podmínek je možné měřit.
Ve většině případů, když se zasekne nadměrný transport pod mostem, je to nedbalostí. Jak provádějící firmy, tak i řidiče. Měli jsme případ, kdy nás zkontaktovala jedna holandská pojišťovna, jestli by jsme jim nepomohli přeměřit jeden most. Holandská transportní firma tvrdila, že úřady udaly špatnou výšku. Ukázalo se, že ne, náklad byl vyšší než povolení a pojišťovna zřejmě škody na nákladu a mostě nezaplatila.
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od fatal_netware »

Já mám jen zkušenosti s Velkou Británií ( Anglie, Skotsko a Welsh ) : Jestliže se vlezu pod hranici 5,25 metrů ( 17 feet 6 inches ) tak prostě do toho sednu a jedu a následná kolize s mostem jde potom na mou hlavu. Co je výšky 5,25 metrů ( 17 feet 6 inches ) a vyšší, je bráno jako nadměr. Před vyjetím se musí kontaktovat příslušné úřady a musí být povolení na trasu atd…
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Krwel
Člen sdružení
Příspěvky: 22
Registrován: úte 14. zář 2010 20:16:21

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od Krwel »

Děkuji za odpovědi, dalo by se říci, že jsem předpokládal správně. To, že došlo k chybě bylo zjevné na první pohled. Nevím, jak to celé probíhalo. Stál jsem jen v koloně a pak projížděl kolem. Nevypadal, že by tam byl zaklíněn. Každopádně dva první projeli a třetí se nevešel. Okometricky v noci vezli to samé, ale mohlo to být jen podobné. Nic méně mu tam chybělo asi 10cm.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od Helena »

Někdy se stává, že se také most opravuje a ejhle, ono je na něm ze spoda lešení :? .
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od mates »

mě osobně se stalo ...převáželi jsme náklad o šířce 4.85m, a dle toho co dostala firma dělající doprovody od MD jsme měli dojet do Boskovic v pohodě. Nicméně někdo opomněl na rozebranej most o průjezdný šířce asi 3,5m
http://mates71.rajce.idnes.cz/Boskovice ... G_1277.JPG

to zděšení když jsme k tomu v noci přijeli bylo poměrně slušný, nicméně tenkrát díky Globemu a Vendovi,ketrý promtně projeli trasu přes nějaký vesnice to dopadlo dobře. kdyby ty lidi v některých chalupách věděli co jim tam v noci projelo... :)

takže se prostě něco stát může i když by nemělo...
člen výboru
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od otes »

Je videt, ze to jsou profici, a ne nejaky "Lojzove"....... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od mates »

no škoda,že nemám nahraný ty zděšený hlasy když se objevili ty značky s tou šířkou. dneska se tomu směju,ale tenkrát nám do smích nebylo nikomu
člen výboru
barny.bour
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. lis 2017 16:28:36

Re: Nadrozměrná přeprava

Příspěvek od barny.bour »

Na to nadrozměrné stěhování asi bude nejlepší firma typu: spam ? Či si radši půjčit auto a sám to vyřídit?
Odpovědět