Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dotaz na aetr.

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Číslo5
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. bře 2011 16:43:04

Dotaz na aetr.

Příspěvek od Číslo5 »

Dobrý den mám takový menší dotaz mám zasebou 15 hod.výkonu a jízdy jak dlouhou musím dělat bezpečnostní přestávku? Jezdím po vnitru s mražákem a stojí to za houby :lol: děkuji za rady Sváťa
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Helena »

No jestli máš za sebou 15 hodin výkonu a zároveň 15 hodin jízdy, tak to bude asi každá rada drahá :D .
Číslo5
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. bře 2011 16:43:04

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Číslo5 »

Helena píše:No jestli máš za sebou 15 hodin výkonu a zároveň 15 hodin jízdy, tak to bude asi každá rada drahá :D .
Napsal jsem to špatně,15h výkonu,a nevím jestli můžu udělat 9h pauzu. :roll:
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Helena »

Můžeš, ale mysli na to, že jseš jenom člověk, kterej má taky nějaký potřeby a nežiješ jenom pro práci, takže druhej den pracuj trochu míň ;) :D .
Číslo5
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. bře 2011 16:43:04

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Číslo5 »

Ta součástka mezi volantem a sedačkou se dá vyměnit :lol: :D :)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od frantaemail »

Číslo5: Ty jsi ale číslo, tak za prvé, pracovní směna řidiče může činit max. 13 hodin. Teď záleží co jsi v tom svém 15 hodinovém "výkonu" vykonával za činnost. Tu "pauzu" denní odpočinek budeš mít pouze 9 hodinový, i kdybys měl po té Tvé "15ce" třeba 12 hodin odpočinku. Denní cyklus se počítá 24 hodin po sobě jdoucí.
Číslo5
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. bře 2011 16:43:04

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Číslo5 »

Děkuji ti za radu. :shock:
Číslo5
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. bře 2011 16:43:04

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od Číslo5 »

frantaemail píše:Číslo5: Ty jsi ale číslo, tak za prvé, pracovní směna řidiče může činit max. 13 hodin. Teď záleží co jsi v tom svém 15 hodinovém "výkonu" vykonával za činnost. Tu "pauzu" denní odpočinek budeš mít pouze 9 hodinový, i kdybys měl po té Tvé "15ce" třeba 12 hodin odpočinku. Denní cyklus se počítá 24 hodin po sobě jdoucí.
Nojo já už blbnu,díky :roll:
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

dotaz na frantaemaila

Příspěvek od Ronn »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, k tomuto tématu, mnoho řidičů si maximální pracovní směnu odůvodňuje dle toho,
jestli má 9h nebo 11 hod odpočinek a podle toho uvádějí, že je možné mít pracovní směnu buď 13h nebo 15h,aby to bylo do těch 24 hodin.
Chci se zeptat, jak je to tedy správně a jestli patří
do pracovní směny mimo jízdy, jiné práce, bezpečnostní přestávky i pohotovost nebo ta se nezapočítává do pracovní směny?

Děkuji za odpověď Ronn
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Dotaz na aetr.

Příspěvek od frantaemail »

Předpokládám, že jsi si pročetl téma: http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=9&t=894 . Pracovní směnu včetně přesčasů můžeš mít max. 15 hodin, odvíjí se to od doby denního odpočinku. Pracovní pohotovost se nezapočítává do odpracované doby.V případě že v době dohodnuté pracovní pohotovosti by jsi odpracoval část doby, tak tato odpracovaná doba se Ti počítá jako doba odpracovaná. Čas strávený dobou pohotovosti ale musíš připočíst k době směny aby jsi splnil podmínku denního odpočinku.
Odpovědět