Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Polovinu platu tvoří diety

Vše o výplatách a mzdě
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Děda »

Tak jak jsem to četl a jsou dvě možnosti, buď mají fakt tak velký základ a to jim můžeme tiše závidět, ale to by nepsali, že musejí přecházet nemoci;
nebo maj tak skrouhnutý diety, že jim nemáme co závidět;
no a ještě mě napadla jedna možnost, a to že KECALI, protože si tam v tom článku trochu protiřečí, nebo si to autor článku upravil k obrazu svému.... :?:

Helen, k tomu pojištění, to docela nechápu, jak někdo, kdo tráví víc času v zahraničí než doma nemá zdravotní pojištění na cesty do zahraničí.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od roadtrain »

v tom máš Helen pravdu,ale jelikoš jsme v EU tak i naše pojištění platí v zemích EU takže ambulantně,nebo při ohrožení života tě ošetřit musí a pojištovna zaplatit pak taky musí.pokud se nepletu.
celý problém je mnohem složitější,nejde jen o to co si řidič koupí,zaplatí extra připojištění atd.jde o celý systém kdy zákon ukládá nějaké minima,tím pádem ti zaměstnavatel dá zákonem dané minimum a čusbery.bohužel se toho drží 99% všech dopravců takže změna firmy(dopravce defakto neřeší nic).
pak mě osobně to příjde naprosto ujeté když nějaký řidič si stěžuje na podmínky na které sám přistoupil :shock:
je mnoho dalších možností jak si slušně vidělat.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Dědo, jak jsem spočítala ten základ, dejme tomu, že jsem přehnala, i kdyby měli 15 tis. čistýho. A v tom si myslím, jsou i nějaká nedovolená ohodnocení, jako na km, procenta ze zakázky a pod., s tím se už samozřejmě nepochlubili. Tak si spočítej tu nemocenskou. A spousta řidičů má na krku hypotéky, alimenty, co já vím. Prostě s tím si to fakt málokdo může dovolit onemocnět.

Road, tomu kolegovi řekla jeho česká pojišťovna, že mu uhradí max. 200 éček. Nejradši bych tomu doktorovi řekla, že mě vůbec jeho argumenty nezajímají a ať dělají, co uznají za vhodný, ale ať mu pomůžou. Jenže touhle částkou jsem byla svázaná.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od martin440 »

dobře Helenko
pojištění samozřejmě mám a není levné... skoro 3000,- měs

-internet: 15 eu měsíc+ tak 30-40 za roaming
-jídlo: snidaně asi do 5 , oběd + večeře pokud je 8-12
-sprchy
-toalety
-nějaký jídlo musim mít v autě pro případ nouze....cca 15-20 týden
-kupuju věci na auto jako jiní. čisticí prostředky na okna + ubrousky a pod.
- ty výdaje ani moc neeviduji, sem tam si člověk dá kafe a tak podobně...

stačí to takle? navíc jsem neřekl, že mám málo... teda mám , vždy musí člověk "brečet" ale v rámci možností a v porovnání s některými kolegy jsem spokojen-nebo jinak, musím být realista a snažím se svoje (nou-hau) a zkušenosti co nejlépe "prodat" ale nemůžu požadovat nemožné
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od roadtrain »

divná to pojištovna :shock:
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Helena »

Sakra internet jsem úplně zapoměla :oops: . Dobře, to ještě uznávám, chceš být aspoň trochu v kontaktu s rodinou. Ale prostředky na auto, na to přeci ty diety nemáš? To jsou podnikový výdaje.

U jídla je to stejný, jako u toho toaletního papíru. Kdybys dělal ve fabrice a byl každej den doma, taky by sis musel koupit chleba, mlíko, ovoce. Diety jsou na vícenáklady oproti normálnímu životu.

To znamená, doma by sis uvařil oběd za dejme tomu 2 €, ale protože jseš na cestách, musíš na teplý jídlo jít, to stojí 15 éček, rozdíl je 13 éček. A to už je docela luxusní oběd.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Děda »

Helen, ta moje reakce nebyla na tebe ani na nikoho jinýho, já to beru tak, že pokud by měli velký základ, tak by i při nemocenský na tom nebyli tak špatně, je jasný, že by neměli diety.
A pokud maj malý základ, tak aby to bylo půl na půl, tak by ty diety museli být dost skrouhnutý.

Nevím kolik stojí pojištění léčebných výloh v zahraničí, protože mi ho platí zaměstnavatel, ale podle toho, že na poslední dovolenou jsem ho platil manželce cca 7kč na den a předpokládám, že při pojištění na rok to bude levnější tak si nemyslím, že to je nějaká závratná suma.
Navíc, snad každá platební karta ho má v sobě a i to se dá použít, sice s omezením ale dá.

Ještě poznámka: každej zaměstnanec musí brečet a stěžovat si že má málo, protože kdyby to nedělal, tak si o něm ostatní budou myslet, že je divnej.... :lol:
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od martin440 »

já nechci polemizovat o tom na co dieta je a na co ne....jen zastávám názor, který jsem popsal výše, na co je použiji je čistě moje věc do toho nikomu nic není...viz páni posranci..u nás a jaký mají náhrady... pardon vlastně poslanci a jiný ve státní správě, možná by si koukala jaký si píšou a učtujou diety při zahraničních cestách... samozřejmě se s nimi nemíním a ani se s nimi jako řidiči nemůžeme rovnat.... je to jen jako příklad, na opačné straně jsou ti, co to jsou ochotni to dělat skoro zadarmo, což je naprosto špatně....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od roadtrain »

tak já si dovolím shrnutí tohodle případu ;)
ono je to vlastně všechno špatně
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovinu platu tvoří diety

Příspěvek od Irys »

Myslím, že ty reakce trochu přeháníte. Na to, že se jedná o článek z nějakého regionálního deníku, který napsala naprostá laička, je to ještě slušné. Média s daleko větším polem působnosti produkují kolikrát horší bláboly. Co se týká těch řečí o platech, dovedu si představit, že jejich podání nemuselo být úplně jasné a srozumitelné a při "učesání" do tisknutelné podoby se mohlo leccos zkreslit. Řeči o jedné velké rodině a pomáhání jsou tak patetické, že to taky vypadá, jakoby tím shrnula delší povídání o společných víkendech, o tom že občas přece jen někdo někomu pomůže a podobně. Z jejich hlavy to podle mě nebude. No ale jinak tam výraznější nesrovnalosti nevidím, není třeba se kvůli tomu hned stavět na zadní. ;) To bychom museli reagovat na každou druhou reportáž o jakékoliv dopravní nehodě s účastí kamionu, když znáte okolnosti, to pak nevěříte, že čtete o totožné události. :roll:
Odpovědět