Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Začínám(e)

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
Odpovědět
KristensenJ
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2016 20:18:42

Re: Začínám(e)

Příspěvek od KristensenJ »

a ještě otázka, výtisk se nějak zaznamenává nebo si ho můžu udělat kdy chci a kolikrát chci? Protože ten tachograf si dobu jízdy po každé 0,45tce vynuluje, problém je že se mě stává že ujedu půl hodiny a pak jak debil čekám hodinu na naložení, takže nedělám nic tudíž mě tam svítí lehátko, pak najedu na nakládku překlapnu na kladívka a nakládám, vrátím se do auta, půl hoďka jízdy už tam není, a jedu 4,5 udělám opět 0,45 a jedu dál, ale když ten den nechci natahovat na 10ku, tak odjedu jen už další 4 hodiny, tudíž na výtisku je pak v součtu jen třeba 8:58 doba jízdy. To je taky v pořádku?
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Koňák »

Výtisk se v tachografu nezaznamena, takze si ho muzes udelat, kdy chces. Jinak dale jsem nejak nepochopila, kam miris? Ze misto 9h jizdy mas jen 8:58? Nevim, jak stary mas tachograf, jake oznaceni release na nem je. Protoze ty novejsi maji tzv. minutove pravidlo - ktera cinnost prevazuje v kalendarni minute, ta se zapise.
KristensenJ
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2016 20:18:42

Re: Začínám(e)

Příspěvek od KristensenJ »

ne ne mířím jen na to že po půl hodině jízdy mám hodinu lehátko a pak to dojedu s potřebnou pauzou po 4,5h až do devíti hodin jízdy, jestli to je v pořádku jestli to ničemu nevadí.
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Koňák »

Ničemu to nevadí. Přestávka v řízení je nejpozději po 4,5h jízdy. Když si ji uděláš po půl hodině jízdy, je to taky v pořádku.
KristensenJ
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2016 20:18:42

Re: Začínám(e)

Příspěvek od KristensenJ »

Fajn díky za odpovědi
KristensenJ
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2016 20:18:42

Re: Začínám(e)

Příspěvek od KristensenJ »

Tak zase otázka :? v součtu časů jízdy za dva týdny jsem měl nějakých 87 hodin zobrazovaných tachografem, mezi prvním a druhým týdnem jsem měl víkendovku zkrácenou na 37 hodin a po těchto dvou týdnech jsem od soboty 03:00 ráno až do pondělí 16:00 měl volno. Když jsem pak v pondělí dal kartu do tachografu tak mě v součtu časů jízd zůstalo zobrazovaných nějakých 36 hodin. Jakto? To se nevynuluje? Tacho je DTCO 1381
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Koňák »

Napsal jsi dobře - v součtu času jízdy za dva týdny. V pondělí tachograf vynuluje vždy jen předminulý týden, takže těch 36h je v pořádku. Tyto hodiny jsou za minulý týden a k nim se přičítají hodiny z tohoto týdne. Vždy ti to bude počítat dva týdny dohromady. Tento týden můžeš odřídit max. 54h! Protože max. doba řízení za dva po sobě následující týdny je 90h. (36+54)
fana
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. úno 2016 11:56:55

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fana »

zdravím chci se zeptat vecera jsme byl v polsku po prve mě chytly policajti delaly vicitaní z tachografu samozdrejme nasli ze jsem jel 108 s koce tak mi dali pokutu 500zl chci se ted zeptat nesmím udelat ten samí prestupek behem pul roku nebo roku a jetli se to vztahuje i na prekrocení rychlosti v obci? oni to sasilaji nekam do toho centralniho pocitace a uvidí to tam celní sprava muzou mi vzít body nebo jak to je ? predem deiky za odpoved
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Koňák »

Fana,
to byla asi pokuta za prekroceni konstrukcni rychlosti, ne?
V PL maji jiny bodovy system. Jestli jsi tam nejake body ziskal (ci ztratil - nevim, jak to tam maji), plati to jen u nich. Bodovy system jeste neni jednotny ve vsech statech.
U nas ti za to pokutu uz dat nemuzou. Dostal jsi protokol, kde je napsano, za cos zaplatil. A ani ti u nas nedaji zadne body.
fana
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. úno 2016 11:56:55

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fana »

jj za konstrukcní rychlost tak ten polak rikal ze oni body nebourou tak snad ne jeste jeden dotaz ten sami prestupúek nemím ted udelat behem pul roku nebo roku ?a vztahuje se to i na prekroceni rychlosti v obci diky za odpoved
Odpovědět