Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

spotřeba DAF 105

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
petr5610
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. črc 2011 1:04:31

spotřeba DAF 105

Příspěvek od petr5610 »

Zdravím,mám DAF 105 auto+vlek,ne tandem,klasika,ale s kontejnerama.Jezdíme většinou Cz+Sk s tonáží od 12 do24 t.Potřeboval bych adresy nebo meily na fy které mají podobné vozy.Naši šéfové nám dali spotřebu letní-33,zimní-33,8 l.Není s nimi řeč,berou nám peníze za nadspotřebu jimi danou.Ted pouze ustoupili s tím,že si máme sehnat adresy firem s podobnými auty,že si tam zavolají a pak se uvidí.takže všem předem dík za nějaké info.Petr
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od mates »

opět klasický problém. výrobce spotřebu neudává,protže je prostě všude jiná a pan podnikatel si pak něco určí, zejména to, co se dočte kdesi po netu jak nějakej borec jede za 28 někde v teple na jihu po rovině a dá to jako normu na CZ s jízdama po vysočině.
dafa nemám, normy taky nemám,ale co jsem zaslechl tak po CZ se zhruba jezdí 38 - 44.
člen výboru
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od frantaemail »

Spotřeba není nikde stanovena a je hlavně ovlivněna mraky faktory, takže stanovovat limit je dost obtížné. Ideální by bylo, kdyby si majitelé sedli sami za volant (popřípadě se svezli s řidičema) a po pár jízdách (3–5 jízd) si zjistili sami skutečnou spotřebu a tu by pak mohli použít pro stanovení limitů.
Jediné co vím přesně je, že pokud zaměstnavatel takto strhává finanční částku, je to v rozporu se zákonem. Přesné podmínky srážek ze mzdy stanovuje § 145 – § 150 zákona č. 262/2006 Sb. V případě že se jedná o škodu způsobenou zaměstnavateli postupuje se podle § 250 – § 264 zákona č. 262/2006 Sb. Důležité je aby zaměstnavatel dokázal tuto škodu a provedl o tom zápis (škodní protokol).
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od Děda »

Ja s tim ted jezdim a spotrebu mame stanovenou 32l za mesic, ale jezdime dalky, takze se to neda srovnavat.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
petr5610
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. črc 2011 1:04:31

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od petr5610 »

už nás byl školit i nějaký chlápek z Prahy,je na to firma,která se s tím zabývá,naložili jsme 24t okruh vybrali majitelé.1 jízdu jsem jel podle svého,druhou podle něho rozdíl 3l.Kdybych měl jezdit celé dny podle něho ,tak nikam nedojedu a ještě mi někdo z Vás hodí kladivo do okna,prostě hrůza.Většinou jezdíme Prahu a prostě si nedají vysvětlit,že pod 36l to prostě nejde.Neberou na vědomí ani to,že prázdná souprava váží 21t,proti plachtě rozdíl 7t.ještě jednou prosím o adresy nějakých firem co mají podobná auta i plachty,kteří by těm našim blbům řekli něco o spotřebě,nám nevěří.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od roadtrain »

jestli ti to pomůže tak v Truck magazínu ten německy vyšel test o Dafu 105/460 je tam i průměrná spotřeba která se tam při zatížení 40 tun dostává i na 42 l/100 je to myslí z minulého měsíce
jestli ti to pomůže tak u nás jsou 105 ale tahače návěsů.pošlu ti firmu na SZ.
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od VencaZE »

No jak píše Děda, je potřeba srovnávat nejen tonáže, ale i podmínky, resp trasy přeprav.
Mám 105XF 460, návěsová plachta. Náš šéf si vede přesnou statistiku (je nás jen 10 řidičů),takže za rok 2010 jsme měli průměrnou roční tonáž 15 tun, na relacích převážně Německo, občas Belgie, NL. Česko poměrně málo.
Takže za těchto podmínek jsem měl za rok 2010 jsem měl průměr 32,35 l/100km.
Tenhle rok za pololetí se něco změnilo (asi jsem unavenej a míň spěchám :mrgreen: ) a mám 31,27.
Nevěřím ale že bych to na relacích CZ+SK dokázal. Ještě doplním že obvykle nikam moc nespěchám. Jezdím spíš defenzivně a dost využívám setrvačnosti auta kde to jde. Někdy si třeba úmyslně vyhlídnu naložený auto a "táhnu" se za ním, abych nebyl pomluven že zrovna já zdržuju :twisted: . Ovšem kazdý řidič má na "rychlost" jiný měřítka..
95XF bylo rozhodně spořivější auto, nemuselo se tolik hlídat jako 105XF. Možná to dělá taky kabina- 95XF jsem měl střední a 105XF mám vysokou..
Adresu firmy neuvedu, bo k tomu nemám oprávnění...
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od Děda »

Ještě bych dodal a to jsem zjistil až teď od kolegů, že jsou dva druhy zpřevodovaných zadků do pomala tam při stejný rychlosti točí motor o cca 150otáček víc než do rychla a na spotřebě to dělá cca 1,5l víc....
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
petr5610
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. črc 2011 1:04:31

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od petr5610 »

díky za odpovědi, alespon něco,budu hledat dál.Jinak,taky jezdím víc defenzivně,využívám váhy soupravy,tempomat jen po rovině.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: spotřeba DAF 105

Příspěvek od roadtrain »

ještě jednu radu mám,dá se u Dafu domluvit takový el.nesmyl který se zapojuje na tachograf a on zapisuje jak jedeš,jakou máš váhu jestli do kopce atd. Daf to potom vyhodnotí a firma pozná jestli jezdíš tak nějak rozumem.
já to měl a od té doby mám klid :!:
Odpovědět