Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Profesní průkaz

Zde budou dotazy a odpovědi na sociální předpisy, AETR, 561/2006 a další
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

Profesní průkaz

Příspěvek od Ronn »

Dobrý den,
zajímalo by mne, když jsem absolvoval povinné školení
a závěrečnou zkoušku na profesní průkaz řidiče, do jaké doby od vykonání zkoušky musím zažádat o vydání tohoto průkazu.
Dále by mne zajímalo, kdy bude platit, že digitální karta řidiče a řidičský průkaz bude jen jeden doklad. čeká mne totiž výměna řidičského průkazu při zažádání o prof. průkaz.

Děkuji předem za Vaši odpověď.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Profesní průkaz

Příspěvek od frantaemail »

O vydání průkazu profesní způsobilosti řidiče musíš požádat nejpozději do 6 měsíců od data konání zkoušky; při žádosti doložit že jsi držitelem řidičského oprávnění dané skupiny, doklad že jsi úspěšně absolvoval zkoušku a zaplatit poplatek (200 Kč).
O sloučení řidičského průkazu a karty řidiče do jednoho průkazu je ve fázi začátku návrhu přípravy legislativy a předpokládaný záměr sloučení by měl být od roku 2018.
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

Re: Profesní průkaz

Příspěvek od Ronn »

Dobrý den, předem děkuji za předešlou odpověď.
Chtěl jsem se ještě zeptat, když mi v srpnu vydají profesní průkaz, do jaké doby musím mít první povinné školení od vydání průkazu a nebo stačí absolvovat školení
najednou za celou dobu platnosti průkazu, před vydáním nového, nebo každým rokem.
Děkuji předem za odpověď.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Profesní průkaz

Příspěvek od frantaemail »

Pravidelné školení je nutno provádět každý rok a to, 1. školení do jednoho roku od data vydání průkazu a poté každé školení do roka od data předešlého školení. Nelze provést školení najednou všech 35 hodin, neplnilo by to účel pro který bylo školení schváleno.
Ronn
závozník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2011 18:29:27
Bydliště: Bečov nad Teplou

Re: Profesní průkaz

Příspěvek od Ronn »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, když mám řidičský průkaz na skupiny
C, CE, D, DE, ale nemám profesní průkaz a budu dělat školení na profesák, jak dlouhé toto školení bude a zda mi pak bude platit profesní průkaz na všechny skupiny, nebo musím na D dělat zvlášť a na C taky zvlášť.
Někdo říkal, že pokud budu mít D skupinu tak profesák mi nebude platit na C skupinu a nemohu jezdit s náklaďákem.
Děkuji za odpověď.
Odpovědět