Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Týdenní odpočinek

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Týdenní odpočinek

Příspěvek od Děda »

Mám dotaz: při čekání na nakládkách jsem během 6 pracovních dní udělal dvě 24hodinové pauzy. Výkendovou pauzu jsem nepotřeboval, ale teď bych potřeboval udělat zkrácený týdenní odpočinek jde to?
A jak tento případ řešíte vy?
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od martin440 »

poslední 24hod.pauza se dá počítat jako zkrácený týd.odpočinek od této pauzy je třeba další týdenní odpočinek udělat plný-nezkrácený....nelze dělat dva zkr. týd. odpočinky za sebou následně se do konce třetího týdne od zkráceného odpočinku ta zkrácená doba nahradit např. 45 hod +10 hod nahrazení´=55hod odpočinku vcelku... Tacho to určitě napíše asi líp
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od Děda »

Martine, to já vím, ale já jsem nedělal týdenní odpočinek, jen jsem čekal na nakládku, Teď bych potřeboval udělat do zítra vlastně dalších 24 hod a to počítat jako zkrácenou pauzu a potom po 6ti dnech už normálka 45h
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od martin440 »

asi jsem nepochopil ...pokud jsi udělal min 24 tak se to dá počítat jako zkrácená týdenní ..týd. odpočinek se neváže na týdny jako je so-ne- ale kolik odpracuješ..je jakoby plovoucí...takže třeba ve středu uděláš 24 a od tý doby se ti počítá jakoby nový další pracovní "výkonový" týden snad sem to popsal správně ...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale pokud mám odpočinek delší jak 24 hodin, mohu ho pojmout jako denní, nebo jako týdenní odpočinek. Záleží jakou možnost mám podle směrnice 561/2006/ES.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od martin440 »

tak to chápu i já..
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Týdenní odpočinek

Příspěvek od Děda »

Tak to chapu taky, ale nevim jak to zaznamenat nebo jak to spravne zapsat, zadat aby to bylo jasny i pri kontrole.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Odpovědět