Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Pravidla fóra
Jste v sekci Sdružení řidičů CZ, o.s. - přístup do této sekce mají členové sdružení, kteří zde mohou psát a registrovaní uživatelé fora a navštěvníci, kteří mohou pouze číst příspěvky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od bohousek1 »

Byla spuštěna mezinárodní kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce.
www.spolehlivydopravce.cz

Iniciátorem akce je společnost Logintrans – provozovatel evropské dopravní databáze TRANS a hlavní a mediální partneři akce.

Naše sdružení, se na této kampani podílí také.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od bohousek1 »

Čestnou záštitu nad kampaní Spolehlivý dopravce převzal Ministr dopravy Pavel Dobeš a Generální ředitelství celní správy. Děkujeme za důvěru.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od Irys »

Asi jsem zabržděná nebo jsem nedohledala všechny informace, ale nechápu nějak smysl kampaně... Jediné, co jsem si pod tím dokázala představit, byla například výzva ke zveřejňování dopravců, kteří dělají něco pro prevenci, ale k efektu jsem skeptická. Ano, je tam udělování certifikátu - jenže taková kritéria splní kde kdo. Vím jak to chodí, když se na firmu dostane podobný dotazník - buď se zahodí, nebo se to odškrtá do pozitivního ladění - každopádně se tím nikdo nezabývá dostatečně zodpovědně. Žádná - ani sebeprověřenější - firma stejně nedokáže krádežím zcela zabránit, to je mýtus.
A ta příručka - některé pokyny jsou o ničem. Bod 3 - člověk je rád, že vůbec zaparkuje, málokdy si lze vybírat. Bod 6 - hloupá a vágní formulace, pro takové druhy zboží platí naprosto jiná, speciální bezpečnostní pravidla, to by organizátor kampaně měl vědět. Bod 7 - plasty nezkurtuješ, utrhnou se ještě než je kurta napnutá. Bod 8 - slyšet během spánku cokoliv jiného než výstřel z děla v těsné blízkosti není reálné. Ani nevím, že se vedle mě vyměnily kamiony, natož ťukání na nádrž - ostatně pochybuju, že zloději takto sondují. Bod 9 - totální nesmysl, kdyby kabina těsnila, udusíme se. Rozhodně to tam nepouštějí přes dveře.
No a nějaké školení a kvíz o ceny??? Školení bych shrnula do jediného pokynu - proplácejte řidičům parkovné a nenuťte je spát v pangejtu, hlavně že zadarmo. A nedivte se, když ke krádeži dojde i na nasvíceném a placeném parkovišti - pravděpodobnost je sice menší, ale nikoliv nulová.
A na organizovanou kriminalitu je krátká nejen každá kampaň, ale i policie - velmi by mě zajímala míra objasněnosti takových případů a dopadení a potrestání zločninců.
Takže shrnuto - jestli je cílem dopravce, který se při výběrovém řízení vytasí s certifikátem a vyhraje soutěž o zakázku proti těm bez certifikátu, hmmm.... Možná se to párkrát stane, ale v drtivé většině případů bude spíš řeč o penězích než spolehlivosti. Jestli je cílem řidič, který se nemusí obávat vykradení nebo ještě něčeho horšího, tak toho kampaň bohužel nedosáhne.
Budu jen ráda, když mě výsledky přesvědčí, že se mýlím.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od mates »

Irys, nezapomeň , že sdružení jde o každý nějak trochu rozumný způsob jak se zviditelnit. všude si něco najdeš...
člen výboru
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od Irys »

Jj, jsem zabržděná, Bohoušek mě už odbrzdil :D :D :D Jen se mi zdálo, že bezpečnost v dopravě je dobré téma, ale bylo by nutné na tom hodně zapracovat, aby to k něčemu vedlo. ;)
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od Helena »

Hlavně mi připadá, že jde všem jenom o zachráněné zboží, ale nějak jsem tak narychlo nenašla, že by šlo taky o bezpečnost řidiče?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od bohousek1 »

Heleno, zde opravdu zatím nejde o bezpečnost řidiče, ale řidič má nejbližší zkušenost s krádežemi a v této kampani jde o to, aby dopravci plánovali cesty a parkování na bezpečných parkovištích.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Kampaň proti krádežím v dopravě - Spolehlivý dopravce

Příspěvek od Helena »

Má to tu logiku, že pak je i řidič víc v bezpečí, ale připadá mi smutný, že se o něm vůbec nezmiňuje.
Odpovědět