Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

nevyplacené odškodnění po autonehodě

Otázky pouze na oblast nákladní a osobní dopravy - přeprava zboží a osob, kabotáž
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Honza78
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. zář 2012 10:06:56

nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od Honza78 »

Dobrý den, je to už víc než rok kdy jsem pracoval jako řidič kamionu,ale bohužel tuto práci mně překazila autonehoda,která se odehrála při tomto výkonu povolání a kterou jsem já nezavinil. Při této autonehodě řidič(vyník) zemřel a já mám do dnešního dne zdravotní problémy,které mi už neumožňují vykonávat jakou koliv práci. Při již zmiňované autonehodě jsem přišel ne jen ke zdravotní újmě,ale taky k hmotné (osobní věci) a finanční (ušlá mzda),kterou jsem asi po půl roce od nehody začal řešit s pojišťovnou vyníka nehody,ale dostalo se mi pouze vyjádření,že jsem si měl tyto věci o které jsem přišel nafotit,že jinak nemám nárok na odškodnění,ale netuším jak jsem to měl udělat,když jsem byl v krytickém stavu převážený vrtulníkem do nemocnice,kde jsem byl následovně operován..Proto jsem si vzal právníka,který mi přijde,že marně usiluje o vyřešení tohoto odškodnění,protože se mu vedoucí pojišťovny nechal slyšet,že se bude raději soudit,než aby mi pojišťovna vyníka něco zaplatila a taky mi přijde,že se nesnaží komunikovat a danou věc se snaží jen oddalovat. Proto bych se Vás chtěl zeptat,jestli pojišťovna vyníka může takto jednat a případně jak se můžu bránit a nebo jak mám postupovat abych od pojišťovny vyníka dostal odškodnění za již zmiňované újmy.

Předem Vám děkuji za odpověď
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od martin440 »

já to vidím asi takhle......

foto by bylo dobré, problém je, že to jaksi nešlo, že .....takže by pokud vím mělo stačit čestné prohlášení + prohlášení (svědectví) nezaujaté osoby-osob, že jsi tyto (nevím jaké a v jaké hodnotě)věci v kabině vozu opravdu měl a vozil.....dále samozřejmě potřebuješ lékařské zprávy + zprávy o trvalých následcích atd....bodové hodnocení úrazu, následků .....bla bla bla....spočítanou finanční újmu za celou dobu....dále pokud si myslíš, že Tvůj právní zástupce se k věci staví jaksi laxně...(nevím jak často ho kontaktuješ a uháníš) pokud máš právní pojištění je to určitě neocenitelná výhoda..... takže pokud právník spíš nekoná, je třeba ho samozřejmě ho vyměnit za takového, který konat bude ......to je tak vše, co bych asi z počátku dělal já....boj s pojišťovnou bude samozřejmě asi na delší dobu.....a taky platí o co lépe budeš Ty a právník připraveni a budete mít víc důkazních materiálů, tím lépe
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od bohousek1 »

jen doplnim Martina - zkus kontaktovat jednu z mnoha společností, co vymáhájí tyto částky na pojištovnách.
Mají v tom zkušenosti, páky a informace jak na ně.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od Irys »

Z těžké nehody jako byla tato, má jistě policie mraky fotek jako fotodokumentaci k protokolu. Nenašel by se tam i nějaký záběr s těmi osobními věcmi?
Honza78
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. zář 2012 10:06:56

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od Honza78 »

bohužel,utrhla se se mnou kabina a všechno bylo nejspíš rozházené kolem na metry daleko a rozbité na maděru..dokonce složku s tankovacíma kartama našel až po půl roce nějaký houbař.
Pojišťovny rády peníze berou,ale s vyplácením to už hodně vázne..
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od roadtrain »

tohle je podle mě,na právnika.nikdo jinej nemůže dát fundovanou odpoved.
lenkal123
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. lis 2012 20:10:47

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od lenkal123 »

Právník by měl především jednat - a to výhradně ve vašem zájmu. Nevím, zda mu platíte zálohově, nebo smluvní odměnou z odškodného, ale první variantu nedoporučuji. Není pak motivace aby získání odškodného bylo vyřízeno rychle a dle vašich nároků, protože on má přece své peníze jisté. Vymáhací firmu v tomto doporučuji - nulové investice, jednají rychle a výhradně ve váš prospěch za provizi, kterou si ale odečtou až v momentě, kdy pojišťovna vyplatí odškodné. Dopředu neplatíte ze svého ani korunu. Jejich zájem je oškubat pojišťovnu tak, aby vaše odškodné a tím logicky i jejich provize byla co nejvyšší - motivace jako blázen. Mám tu nejlepší zkušenost. Kontakt odskodne-nehody@seznam.cz a nebudete litovat. Profi přístup a zkušenosti
Honza78
Příspěvky: 3
Registrován: úte 25. zář 2012 10:06:56

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od Honza78 »

Děkuji vám za rady, mám ale právníka, který pracuje pro jednu pojišťovnu a pro to si myslím že zkušenosti má, ale jedná se o přístup pojišťovny toho vyníka která dělá všechno proto, aby nemusela vyplácet..můj případ byl mediální a tak si sehnala na mě kontakt firma, která tyto pohledávky zastupuje, ale řekli si o 25% z vysouděné částky.. můj právník, protože to byl pracovní úraz a já v této autonehodě figuruji jako osoba postižená, tak tohoto právníka nemusím platit, protože ze zákona mám nárok aby si tento právník pak vymáhal po pojišťovně vyníka úhradu za mně poskytované právní služby. Řekl bych, že je ale problém v zákonech, které nahrávají spíš pojišťovnám, které pak dělají všechno pro to, aby nemuseli vyplácet to ,,na co si myslím" ,že mám určitě nárok.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: nevyplacené odškodnění po autonehodě

Příspěvek od martin440 »

Honza78 píše:Děkuji vám za rady, mám ale právníka, který pracuje pro jednu pojišťovnu a pro to si myslím že zkušenosti má..............
v tomto může být (ale nemusí) problém nikde není záruka, že dotyční nejsou "spřažení" v zájmu svém vzájemně.....takže bych se hlavně zajímal, jaké vazby na pojišťovací sféru má onen právník ,,,i když je to velice těžce zjistitelné...rada předchozího rádce-lenkal123 si myslím má velkou logiku ... já osobně bych se taky přiklonil k takovému řešení ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Odpovědět