Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dvojí metr na řidiče !!!

Zde budou odpovídat odborníci. Prosím o absolutní slušnost a respektování pravidel.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
strejda marek
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: úte 24. led 2012 7:41:13

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od strejda marek »

Tacho říká: Tak to by se muselo začít u samotných majitelů firem

Já si myslím, že každý musí začít u sebe a ne čekat až co ti druzí.
„Jako všechny zákony světa, i pravda je stálé a neměnná.“ — Giordano Bruno

„S obtížemi a trápením bysme si měli poradit sami, ale o radosti bychom se měli podělit s ostatními.“ — Henrik Ibsen
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

No a já si myslím, že když jsem neřešili existenční problémy, tak o tom víme kulový. Každý si to přeberte podle svého, já osobně vidím řidiče plakat u kontrol, když jim to nevyjde. At podvod, nebo přiznané hrubé porušení. Taky mi z toho není dobře a na druhou stránku je nemohu ani odsuzovat. Všichni jsme strašně chytří.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pon 27. led 2014 23:50:15, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
strejda marek
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: úte 24. led 2012 7:41:13

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od strejda marek »

no vidíš, já viděl plakat řidiče i dopravce, vinné i nevinné, kteří za to či ono mohli i nemohli,

myslím, si že když už se něco porušuje, je porušení úměrné té míře, v jaké to druhá účastná strana připustí,

příklad: dopravce se nemůže vymlouvat na to, že neví o tom, že řidič jezdí na magnet, nebo že neví jak mu jezdí, stejně tak řidič si třeba nemůže stěžovat, že mu zaměstnavatel neplatí plný plat, když sám podepsal v pracovní smlouvě základ, podobných (získaných) příkladů z praxe můžeme oba sypat z rukávu, přehršel, že?

Ale o to tu nejde, jde o to, co jim zůstane v hlavě a jak se s tím v životě poperou
„Jako všechny zákony světa, i pravda je stálé a neměnná.“ — Giordano Bruno

„S obtížemi a trápením bysme si měli poradit sami, ale o radosti bychom se měli podělit s ostatními.“ — Henrik Ibsen
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od VencaZE »

Tuto funkci mám v novém tachografu taky a jsem rád. Za svojí práci si ručím jen já sám a vítám každou legální možnost, jak si ulehčit od byrokracie. Jak stále píšu, chodím do práce proto abych si taky vydělal nějaký peníze. Ne proto abych stále řešil nějaký směšný problémy. Co je to za společnost ve který je řidič sankcionován za to že pohnul pár metrů autem za které ručí a ve kterém je náklad za který ručí taky :evil: ?
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

.

Příspěvek od Tacho »

Ty třeba ano, ale nikdo nepočítal s tím, že se to dá i zneužít. První komu to nebude přínosem ale naopak, je řidič, který v dobách odpočinků, bude muset legálně pracovat. Těch firem, které toho využijí a již využívají ve svůj prospěch, je hodně. Vyjádřil jsem svůj názor, toto se jim nepovedlo.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pon 27. led 2014 23:50:40, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od VencaZE »

Nevyužívají to firmy, ale řidiči. Stačí vteřina navíc, tj 30 vteřin namísto 29 a okamžitě je průšvih- tedy přerušená pauza. Takže využívat to nějak cíleně je docela risk, nicméně někdy se vyplatí.
A pokud budu mluvit za sebe, je jen a jen moje věc jak naložím se svým vlastním časem. Když budu místo pauzy dělat cokoliv jinýho, jen ne odpočívat a stane se nějaký průšvih, tak zase jen já se z toho budu zodpovídat.
To by se za chvíli musely zakázat třeba pauzy u rampy, kdy se nevyspím protože mi do návěsu pořád lítá ještěrka a mě to budí. Nebo parkoviště u silnice, nebo hlučící mrazáky, filmy a internet v autě, procházky po okolí, nebo léto, nebo zima, nebo všechno.
Dvojí metr ten je všude. Jezdíme za rozdílný ceny, máme rozdílnou kvalitu práce, rozdílnou techniku, rozdílný daně.. Nelze všechno unifikovat (naštěstí). Mimo to si myslím že úřady v zemích s velkým pohybem NA jsou natolik zavaleny banálními porušeními 561, že tohle minutový pravidlo se ukázalo jako nutnost. Ale možná se v tomhle pletu, třeba jen někdo dostal rozum.
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od Hroch.R420 »

Venco naprosto s tebou souhlasím. Je smutný že jsme sankcionováni za minuty,přitom v reálném životě minuta nehraje roli. Musím stát o víkendu v horku na parkovišti a nepohnout autem o metr,přitom nebylo by mi líp nechta na parkáči návěs,vzít tahač a jet někam k vodě? Proč bych si nemohl v pauze složit a naložit,já sám přece musím vědět jestli mi stačí 5h spánku nebo potřebuju víc. A dělat poctivě pauzu před firmou a ráno 3h nakládat,když to jde udělat stáním u rampy a naložřením v pauze,ukažte mi jednoho ouřadu či policajta,kterej by to takhle neudělal a neměl ušetřený 3h na dojezd domů?
Je vidět že stále se zpřísňující sankce a vymýšlení nových pravidel stejně nevede ke snížení nehodovosti,ani odrazování těch podvádějících,tak proč se vymšlí stále nová a nová pravidla a nařízení? Co budem za chvíli ještě muset a nesmět? Musím dělat pauzu když nejsem unavený,ale holt přišel čas a naopak si nemůžu jít lehnout když jsem po pauze vyrazil a chce se mi za 2 hod spát,protože mi ubývá čas.
acespace
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 09. dub 2011 22:22:49
Bydliště: Rosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od acespace »

přece musím vědět jestli mi stačí 5h spánku
No nevím,ale plnohodnotný spánek je nad 7hodin.
A o zneužití tu snad ani netřeba uvažovat.Hromada z vás je placena od km a
někdo má i nakládky,takže je jasné,že to řidiči zneužijí stejně jako zaměstnavatelé.

Tachograf a pravidla s ním spjaté jsou pro řidiče a to když si uvědomíte tak nebudete
mít problémy s minutami.
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od Hroch.R420 »

Tobě se nikdy nestalo že se vzbudíš před budíkem a nechce se ti spát? Nebo naopak že spíš deset hodin a za dvě hodiny jseš KO a hubu by sis roztrhnul? Zneužít se dá všechno,ale vymýšlením stále nových a nových pravidel,nařízení a postihů tomu stejně nezabráníme.
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Dvojí metr na řidiče !!!!!!!

Příspěvek od Hroch.R420 »

"Tachograf a pravidla s ním spjaté jsou pro řidiče a to když si uvědomíte tak nebudete
mít problémy s minutami."

A to bych se v některých případech hádal.
Odpovědět