Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

týdenní odpočinek

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Luky90
Příspěvky: 4
Registrován: úte 12. bře 2013 17:23:30

týdenní odpočinek

Příspěvek od Luky90 »

Dobrý den,
Chtěl sem se prosím Vás zeptat, na týdenní dobu odpočinku, každý týden udělám místo 45hod, jen 41hodin týd. odp. a vychází mi to i na sedmý den jízdy. Když mě chytně kontrolní orgán, tak jestli mi body udělí jak za sedmý den jízdy tak za nedodržení týdenního odpočinku, nebo mi to spočítají jen za jeden přestupek a případně kolik bodů udělí. Děkuji moc za odpověd.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Body se přičítají vždy za nejzávažnější přestupek u projednávání ve správním řízení. Pokud překročené nebo nedostatečné doby přesáhnout stanovený limit, tak jsou to 4 body.
A mohu se já zeptat proč, když víš že doba týdenního odpočinku musí být min. 45hod, Ty ji provádíš pouze 41hod a to vždy po sobě.
djbobo
Příspěvky: 4
Registrován: stř 13. bře 2013 17:18:12

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od djbobo »

za nedodržení bezpečnostní přestávky o 33% a více podle jiných právních předpisů se udělí řidiči motorového vozidla 4 body - ty by ses do toho měl vejít, jakmile překročíš těch 33procent, tak ti body udělí, ale ty seš v cajku, měl bys to mít bez bodu, teda aspon myslim
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od Tacho »

Tady se nejedná pouze o body ale o pokutu pro provozovatele vozidla, kdy se mu periodicky prokáže opakované porušení, za což mu hrozí ztráta dobré pověsti a odebrání živnostenského oprávnění. Novelizace zákona č.111, můžu to napsat i v paragrafech. :mrgreen:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
pangi
závozník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:11:30

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od pangi »

zdravim vse mam na vas dotaz: týdenný odpopocinek musi být udelan v kuse a nebo je to soucet z celeho tydne?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Týdenní odpočinek musí být proveden v celku a bez přerušení.
pangi
závozník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:11:30

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od pangi »

a muze být udelan v jednom týdnu 55h a v druhem 42h???
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od Delivio »

a proč jen 42h ?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Ano, může. První TDO v délce 55hod je běžná týdenní doba odpočinku a druhá TDO v délce 42hod je zkrácená doba odpočinku. Pozor na dorovnání zkrácené týdenní doby odpočinku nejpozději do konce třetího týdne po týdnu kdy bylo zkrácení uskutečněno. Ty 3 hodiny lze přiřadit k jakékoliv době odpočinku která je delší jak 9 hodin.
natchez:
A proč jen 42 hod? Třeba proto, že to prostě nevychází a předpisy to umožňují a tak místo aby zainteresované subjekty lépe plánovaly tak využívají možností daný předpisem.
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od Delivio »

svatá pravda ;)
a tak místo aby zainteresované subjekty lépe plánovaly
Odpovědět