Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

týdenní odpočinek

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
pangi
závozník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:11:30

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od pangi »

presne tak 42? peroto ze mi to tak proste vychazi od dispecera..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

V tom případě je chyba na straně dispečera nebo osoby, která dojednávala dopravu.
lucianos88
Příspěvky: 3
Registrován: pát 12. črc 2013 7:24:48

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od lucianos88 »

co to znamená prosím Vás zkratka TDO? :d
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

TDO = týdenní doba odpočinku
ZTDO = zkrácená týdenní doba odpočinku
DDO = denní doba odpočinku
ZDDO = zkrácená denní doba odpočinku
DDŘ = denní doba řízení
BP = bezpečnostní přestávka
jaho1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 09. úno 2014 10:22:15

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od jaho1 »

Čauky ve spolek. Chtěl bych se zeptat na týdenní odpočinek. Když začnu týdenní směnu, jedu jeden den a druhý mám volno a pak zas dva dny v práci. ... jak se to sčítá nebo nesčítá??? Jezdím vnitro. Denní výkon mi je jasný. Díky za rady a jinak všem přeji mnoho km bez nehody
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od fatal_netware »

561/2006 nařizuje, kolik musíš mít minimálně týdenních odpočinků a minimálně týdenních zkrácených odpočinků. Ale ty můžeš mít klidně i víc týdenních odpočinků a týdenních zkrácených odpočinků. Musíš jen při využití splnit tyto podmínky ( citace 561/2006 ):

"týdenní dobou odpočinku" týdenní doba, během níž může řidič volně nakládat se svým časem a která zahrnuje "běžnou týdenní dobu odpočinku" a "zkrácenou týdenní dobu odpočinku":
- "běžnou týdenní dobou odpočinku" se rozumí doba odpočinku v celkovém trvání nejméně 45 hodin,
- "zkrácenou týdenní dobou odpočinku" se rozumí doba odpočinku kratší než 45 hodin, která smí být za podmínek stanovených v čl. 8 odst. 6 zkrácena na nejméně 24 po sobě následujících hodin;

Ve kterýchkoli dvou po sobě následujících týdnech musí mít řidič
- dvě běžné týdenní doby odpočinku nebo
- jednu běžnou týdenní dobu odpočinku a jednu zkrácenou dobu odpočinku v celkové délce 24 hodin. Zkrácení však musí být vyrovnáno odpovídající dobou odpočinku vybranou v celku před koncem třetího týdne následujícího po dotyčném týdnu.
Týdenní doba odpočinku musí začít nejpozději po uplynutí šesti 24hodinových časových úseku od skončení předchozí týdenní doby odpočinku
Řidič, ten tvrdý chleba má.
jaho1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 09. úno 2014 10:22:15

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od jaho1 »

tohle jsem si přečetl taky, ale pokud udělám jeden týden dvě ZTDO tak následující týden musím mít v celku 45 Hodin.... ??? Takže jsem zase tam kde jsem byl na začátku ... To by pro mě znamenalo jít do práce třeba jen 3 nebo 4 směny za týden :-(
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od fatal_netware »

Jestliže jeden týden uděláš dvě nebo klidně i tři ZTDO tak další týden musíš mít minimálně 45 hodin TDO. Ale pomůže to v případě, kdy například v pondělí a úterý máš TDO středa čtvrtek jedeš a v pátek čekáš někde bez práce a uděláš ZTDO tak po tomto pátečním ZTDO můžeš 6 x 24 pracovat.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od fatal_netware »

A taky Ti to pomůže, jestliže například v pondělí a úterý máš TDO středa čtvrtek pátek budeš dělat pokaždé zkrácený denní odpočinek a v sobotu uděláš ZTDO tak v neděli můžeš mít klidně znovu zkrácený denní odpočinek.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
jaho1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 09. úno 2014 10:22:15

Re: týdenní odpočinek

Příspěvek od jaho1 »

aha tak tohle jsem chtěl vědět ... díky
Odpovědět