Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

doba odpočinku

Zde budou dotazy a odpovědi na sociální předpisy, AETR, 561/2006 a další
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
Ricardo90
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 25. dub 2013 15:47:43

doba odpočinku

Příspěvek od Ricardo90 »

Dobrý den,
Potřeboval bych radu, začal jsem jezdit nákladním vozidlem 12t a v aetru nejsem zas takový znalec, tak bych potřeboval ujasnit nějaké věci: Začínám v neděli večer v 19hodin a končím v sobotu ráno kolem 1:30 ranní, v neděli večer znovu od 19hod, tak jak jsem to spočítal, tak neudělám týdenní odpočinek 45h, ale nějakých 42hod. Trestné body mi prý za tento přestupek nepřídělí, že to nepřesahuje nějaký limit, ale když budu mít tento přestupek při kontrole několikrát opakovaný, hrozí mi odebrání ŘP?
Hrozí postih i majitelce dopravy? Děkuji mockrát
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: doba odpočinku

Příspěvek od frantaemail »

V případě nalezení jiných porušení, může být přihlednuto k recidivě a v závažných případech i projednání ve správním řízení kde je sazba až 10 000 Kč. Majitelku bude ve správním řízení řešit dopravní úřad a pokuta dle §35 odst.2) zákona č. 111/1994 Sb. může dosáhnout až 500 000 Kč. Namísto abyste řešily jak zamezit porušování, řešíte kolik za to "vyfasujete". Je potřeba to lépe rozpočítat, popř. posunout doby vykládek a nakládek, nebo zajistit vystřídání řidiče.
Odpovědět