Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nefunkcni Premid jednotka.

Vše o problémech s mýtným systemem.
Milošek
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 22. bře 2013 18:34:45

Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od Milošek »

Ahoj. Stala se mi takovato vec. To ze po urcity dobe v ty krabici dojde zdroj se stava a uz se mi to stalo nekolik krat. Vzdy si toho vsimnu a pak uz jen cekam na dalsi branu jestli se nepletu. Stejna vec se mi stala minuly tyden pri ceste na firmu. Jednotka prestala pipat. Vse sem nahlasil dispecerovi a hned druhy den rano u pumpy jsem jednotku vymenil. S dispecerem sem se domluvil ze podle gps zjisti presnou trasu a pocet bran ktere jsem projel bez zaplaceni a rozdil doplati na prislusnem urade. Tak si jezdim v pohode dal az do dnes.Zastavila me celni sprava . Rikam si jo jasne vim vo co go. Sok nastal v aute celni spravy kde mi oznamili ze jsem jezdil s nefunkcni jednotkou od 29.3 az do 18.4. Jsem si na 100% jisty ze ta jednotka pipala. Preci neni mozny abych jezdil takovou dobu a nepipal. Jednotka mi odesla jiz nekolik krat a vzdy sem si toho hned ,jeste jednou podotknu HNED vsimnul a vymenil. Kazdodenne projedu nekolik desitek bran tak neni mozny abych si toho nevsimnul. Dost casto take potkavam cestou auta celni spravy tak PROC me tedy nezastavili? Ta slecna nebo pani z celni spravy se mnou jednala jako s trojnasobnym vrahem a nekompromisne mi udelila pokutu 5.000,- Kc. Podotknu ze jsem peclivy a slusny ridic ale v tom aute u nich sem si pripadal jako vrah. Na moje tvrzeni ze jednotka pipala mi jen ukazovala nejake cisla v pocitaci a tvrdila mi ze pipat nemohla. Jsem tedy uplny negramotny a debilni pitomec a jezdim skoro tri itydny aniz bych si vsimnul ze nepipam. To mi proste hlava nebere. Vim zcela urcite ze jsem jednal podle meho nejlepsiho vedomi a svedomi.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od bohousek1 »

Doufám, že jsi nezaplatil a nechal to poslat do správního řízení?

Pokud jsi zaplatil, tak at si dopravce vyjede sjetinu za tu dobu co jsi měl "prý" nezaplaceno a podat stížnost na Celní správu. Jinak pokud mi přesně popíšeš chování kontrolorky - klidně to předám k prošetření na Ředitelství Celní správy.
(klidne do mejlu)

Pokuty Celní správě - pokud si je řidič jistý, že nepodvádí - NIKDY NEPLATIT !!!! Vždy to posílat do správního řízení.
..:: Bohousek1 ::..
Milošek
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 22. bře 2013 18:34:45

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od Milošek »

Bohuzel me ukecala ze bude lepsi pokuta nez rizeni tak jsem pristoupil na sepsani slozenky jelikoz vyplatu u sebe nevozim. Tezko bych dokazoval ze pipala kdyz podle jejich zaznamu nekomunikovala. Jedine me napadlo ziskat zaznam kdy jsem s nekym telefonoval v tu dobu a bylo by tam slyset i to pipani.To si vsak myslim ze je skoro nemozne. Navic by to asi stejne nebyl dostatecny dukaz.
Navic si myslim ze me nemusela tak osolit rovnou za 5.000.- Pry to ale jinak nejde. Ja si myslim ze nemusela byt tak tvrda.
Hold nekdo v tyhle zemi tvrde maka a jini jen inkasuji.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od bohousek1 »

Stačilo jen trvat na správním řízení a možná by byla firma bez pokuty.
..:: Bohousek1 ::..
Milošek
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 22. bře 2013 18:34:45

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od Milošek »

Konzultoval jsem to telefonicky i s firmou a i tam mi doporucili tu jednodussi cestu cili pokutu. Nevim jak bych dokazoval ze jsem pipal. Hlavne nevim proc bych jezdil bez placeni kdyz je jasny ze si me stejne nekde odchytnou. Jsem pouze zamestnanec.Nejsem zadny zlocinec. Ikdyz ted uz asi ano. A pritom se chovam slusne jak na silnici tak v soukromym zivote. Je to vsechno nejaky zvraceny. Vim ze je to divny ale je mozny aby krabice pipala a pritom platba neprobehla? Jinak si to nedokazu vysvetlit.
A dalsi vec je proc me nezastavili uz drive kdyz jejich auta potkavam snad obden.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od frantaemail »

V takých to případech je lepší opravdu správní řízení, jak psal bohoušek1. Kontrolní orgány si občas ulehčí práci a udělají bububu, než aby vypisovali protokoly. Ve správním máš možnost předložit důkazy.
Milošek
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 22. bře 2013 18:34:45

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od Milošek »

Jediny dukaz je moje tvrzeni ze krabice pipala. Ta zenska si evidentne posilovala svoje ego. Ti dva kluci vubec nemluvili a myslim ze se mnou jaksi soucitili zatim co ona dokazovala ze je nekdo a rovnou mi to dala za pet tisic. Pry je ji uplne jedno jestli bude psat pet minut pokutu nebo deset minut spravni rizeni. Ja se chovam vzdy slusne i k policajtum a oni pak vidi ze jsem normalni a obycejny clovek a ne nejaky nafoukany a arogantni debil a pak se s nima da i pokecat o beznych vecech. Ale ona byla proste panem lidstva a ja jsem udelal hrozny zlocin a za to si zaslouzim ten nejhorsi trest. Asi pro ni ani tech pet tisic nebylo dostacujicich. A jelikoz nejsem ten arogantni debil ale slusny clovek a za to musim byt nalezite potrestan tak jsem s pokutou nakonec i po jeji doporuceni souhlasil. Doufam ze ta pani ma dobry pocit z dobre odvedene prace.Bylo to v Libereckym kraji.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od frantaemail »

Dotyčná dáma měla předešlý večer asi půst, tak si vylévala vztek na druhých, teď to již stejně nezvrátíš. Pro příště si pamatuj, že pokud jsi si v něčem jist, tak požaduj správní řízení a to v čemkoliv. Je tam větší možnost obrany proti takovým jako byla ona "dáma".
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od mates »

podle toho co píše mě to připomělo jednu policajtku. myslel sem že je u policie stále, hubená cca 30, brýle, upjata a uplně.....nicméně s těma 5ti tisíci vyskočej na každýho. na kolegu taky, že neměl přeplý nápravy a nakonec mu to dali za 200....nicméně zákon je špatnej, systím taky a prostě s tím nikdo nehne
člen výboru
Uživatelský avatar
fahrer
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: pát 02. dub 2010 15:06:27
Bydliště: Děčín

Re: Nefunkcni Premid jednotka.

Příspěvek od fahrer »

Nedokupovoval jsi v tom termínu, kdy ti neměla fungovat , kredit?
Odpovědět