Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Cesty po EU se soupravou

Zde budou dotazy a odpovědi na sociální předpisy, AETR, 561/2006 a další
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
Raďas
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. čer 2013 15:56:03

Cesty po EU se soupravou

Příspěvek od Raďas »

Dobrý den,
je mi 20 let, a od 18ti let mam řidičské oprávnění CE, od 19 let Průkaz profesní způsobilosti. Chci se zeptat, zda můžu po absolvování vstupního školení čítajícího 280 hodin,zakončeného zkouškou a následným získáním profesního průkazu, jezdit se soupravou po EU i když mu ještě nebylo 21 let. A kde najdu vyhlášku ohledně toho, aby si firma byla jista, že mužu jezdit po EU i když je mi teprve 20 let.
Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Cesty po EU se soupravou

Příspěvek od Koňák »

Mě by zajímalo, když máš profesák od 19-ti let, proč si chceš dělat další vstupní školení 280hod. na profesák? Podle toho, co píšeš, jsi profesák dělal před rokem, a to jsi musel dělat těch 280 hodin! Pokud ne, tak jaké školení jsi absolvoval?
Co se týká jízdy po EU, loni v červnu byl novelizovaný Zákon 111/1994, podmínka dvou let praxe na vnitru na nákl. vozidle nebo autobusu byla vypuštěna.
Raďas
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12. čer 2013 15:56:03

Re: Cesty po EU se soupravou

Příspěvek od Raďas »

Asi jsem se blbě vyjádřil, profesak mam a školení 280h jsem dělal, tim pádem mohu do zahraničí? :-)
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Cesty po EU se soupravou

Příspěvek od Koňák »

Ano
Odpovědět