Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

stalinrio - výpočet odpracpvané doby

Na dotazy budou odpovídat právníci naší partnerské firmy. Prosíme o důsledné dodržování postupu zadávání Vašich dotazů.
Nejdříve si přečtěte Pravidla pro pokládání dotazů.
Nevhodné příspěvky budou bez upozornění mazány.
Forum je nyní uzavřeno, než budeme mít garanta na dopravní právo.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou smazány.
Zamčeno
stalinrio
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. pro 2010 8:29:37

stalinrio - výpočet odpracpvané doby

Příspěvek od stalinrio »

Zajímá mě jak zaměstnavatel vypočítává prac.dobu řidiče MKD. Mám zkušenost že je mi počítána prac. doba přesně podle tachografu - je to možné? Jedná se o to:do nedávna jsme byli motivováni nájezdem km, navíc tachograf sám od sebe přepíná na "postel" - v tu chvíli mi není počítána prac.doba. Je mi jasné že bych měl vždy přepnout na "kladiva", ale stane se že občas opravdu zapomenu. Může v takovém případě zaměstnavatel čas strávený na "posteli" tento čas neuznat jako prac.dobu, přestože v ZPV je vykázán jako např:nakládka, čekání na nakládku, apod...? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Dopravní Právo
Právník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. dub 2013 14:08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: stalinrio - výpočet odpracpvané doby

Příspěvek od Dopravní Právo »

Obávám se, že ne zcela rozumím Vašemu dotazu. Pokud dotaz směřuje k tomu, že vykonáváte práci, tj. řídíte automobil, v době, kdy máte předepsaný odpočinek, a tachograf jízdu (výkon práce nezaznamenává), pak zřejmě záleží na dohodě se zaměstnavatelem, jak výkon práce vykázat náhradním způsobem. Jen připomínám, že i zaměstnavatel má povinnosti ve vztahu k bezpečnosti práce. Úhradou vykonávané práce namísto předepsaného odpočinku by zřejmě nemusel dostát těmto povinnostem.
S přáním mnoha ujetých kilometrů
Dopravní Právo

http://www.dopravnismlouvy.cz
http://www.dopravni-pravo.cz
stalinrio
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. pro 2010 8:29:37

Re: stalinrio - výpočet odpracpvané doby

Příspěvek od stalinrio »

ne ne, tak to myšleno nebylo - nevím jak to vysvětlit... Pokud dojedu na místo kde budu např nakládat, postavím auto k rampě, jdu nakládat - je to moje pracovní doba i přesto že mám na tachografu "postýlku"?
Zamčeno