Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

kontrolbuch

Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: kontrolbuch

Příspěvek od Helena »

Pro kapitána Toma: i ty bys měl dodržovat bezpečnostní přestávky. Kontrolbuch se dá sice našvindlovat, ale musíš to správně podle EU 561 a ne, že každej den 9 hodin pauza, to totiž dovolíno není. Od borců, co jezdí x let se dovíš všelicos :roll: , ale když se zamotáš do dopravní nehody a nedej bože, někomu ublížíš, bude ten kontrolbůch důkladně zkoumán. Musím se tě ale optat, nestačí ti to, že nemáš omezenou rychlost a tím dojedeš dál, než těžší vozidla? Bezpečnostní přestávky bys měl dodržovat ve vlastním zájmu i v zájmu ostatních účastníků silničního provozu!!!!!!! Chceš opravdu za jízdy usnout a zabít třeba rodinu s dětma?
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: kontrolbuch

Příspěvek od Slaany »

No je to tezky. Ja jezdil dodavku do ted a bohuzel to funguje tak ,ze v poledne zavola sef " jed nalozit do Ostravy a rano sloz ve Francii" .Neexistuje rict ,ze to je 24 prace s par hodinama spani,ze je to moc. Proste bud jezdis dodavku a makas jak bilej a nebo musis na kamion. Mozna je par vyjimek. Nas sef mel alespon soudnost a jaks taks pocital, aby ridic spal aspon neco,ale jinde litaj temer bez spani.
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: kontrolbuch

Příspěvek od Helena »

Taky jezdím s dodávkou a máme 2 zaměstnance. Ta představa, že by mohli usnout a zabít sebe, nebo někoho jinýho mi stačí, abych dodržovala zákoník práce. Protože bych pak mohla zabalit a třeba bych i skončila ve vězení a to se mi fakt nechce. Jste všichni dospělí lidi a umíte říci NE, potřebuju každej den aspoň devítku!!! A to už je kompromis dost, podle zákona nedostačující. Vždyť vám od malička bylo vtloukáno do hlavy:
Kdyby ti někdo řek, skoč z okna, tak to uděláš? Taky řekneš NE!!!!
Uživatelský avatar
tomkapitan
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. led 2014 16:01:04
Bydliště: Kladno

Re: kontrolbuch

Příspěvek od tomkapitan »

Vetsinou mi to vychazi presne na hodiny, nakladky mam vetsinou dopo a jezdim pres noc, takze provoz je minimalni.. Samozrejme, ze nechci nikoho ohrozit, ale je to presne tak, jak se tu pise, sef zavola a jezdi, ale nastesti jsem i tak trochu svym panem, takze to mam docela v klidu. Prestavky nedelam jen z toho duvodu, ze by se mi zacalo chtit spat.. Proto pred jizdou hura do hajan a vecer kolem 9 vyrazet, abych mel rezervu a byl vcas na vykladce. Prace je to krasna, obcas o nervy,ale to hlavne v cechach.. jinak buch kdyz jedu vkuse vyplnim tak, ze si to tak zprumeruju, aby to nebilo do oci..
Uživatelský avatar
tomkapitan
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. led 2014 16:01:04
Bydliště: Kladno

Re: kontrolbuch

Příspěvek od tomkapitan »

a jeste jedna vec, je mozny,tedka jsem byl Holandsko a tam za mnou zastavil polak a tvrdil, ze nemel kontrolbuch, tak mu naparili pokutu 2000EUR??? zda se mi to prehnany.. ale tak zase jinej borec, cech, mi tam rikal, ze si tedka BAGouni a policajti hodne potrpi na kontroli polskejch dodavek..
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: kontrolbuch

Příspěvek od Slaany »

Ja dostal v nemecku 250e za kontrolbuch. bo jsem ho nedoplnil od italie,i tak by asi uz nevychazel. Tak jsem radsi rekl,ze nevim coto je. On teda nevericne koukal a ja stal na svojem,ze je to do 3.5t a ze na tonemusim mit zadnej zapisojizde. Dal mi tedy "jen" 250e pokutu a dodal,ze by mimohl dat zpetne za kazdej den co nemam zaznam 250e ,tedz 250x 28dni.Od te doby si s nimi uz hrat nezkousim :)
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
kolnik
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. bře 2014 13:37:52

Re: kontrolbuch

Příspěvek od kolnik »

V listopadu mě zastavily v německu ,já měl jen knihu jizd v češtině tak se mě vysmály úkázaly kontrollbuch,daly mě přečist v češtině kolik se za to platí 125 éček to na místě nechtěly,dopis příšel po dvou měsících tak mě k tomu přihodily 25éček sakum prásk i s převodem 180éček(a jejich poslední slova byla bay bay nexte.... :shock: )
LoktarCZ
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. lis 2014 19:59:36

Re: kontrolbuch

Příspěvek od LoktarCZ »

No uprime, kdo dneska jezdi striktne podle 561 ? A pripadne jakou ma vyplatu ... ?

osobne to pisu tak ze jeden den jedu z mista nakladky (cz) (i tak to tady delame, jeden den si zajedu nalozit, pak domu spat a treba v 11 vecer vyjizdim ...) na nejblizsi benzinku k hranicim, tam si to spocitam ze delam dlouhou pauzu a koncim prave ted = mam pred sebou 2x 4,5h.

Vetsinou mi to vyjde na prvni nakladku / vykladku, kde udelam jakoby dalsi 45min pauzu, pokud ne, tak nekde zastavim, vytahnu druhy KB a cele to posunu o 45minut = prestavka udelana, prvni KB schovam a jedu dal ... ale hlavne vam ho nesmi najit :D treba ja ho mam zastrceny v deskach na manual k automobilu..


Hlavni je ale aby sedeli kilometry, BAGety nejsou blbci, umi si to spocitat ....
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolbuch

Příspěvek od martin440 »

LoktarCZ v tom případě patříš mezi ty, co zkurví v dopravě na co se podívají, pokud se nemýlím... :roll:
Přílohy
kokt.jpg
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: kontrolbuch

Příspěvek od frantaemail »

A pak brečí jak je to v dopravě na h..no a zaměstnavatel je vykořisťovatel. :roll:
Odpovědět