Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Tagra

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
MBanyr
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. led 2014 14:17:41

Tagra

Příspěvek od MBanyr »

Zdravim, muzete mi nekdo poradit jak pracovat s Tagrou pri stahovani dat z karet ridice ? Diky
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tagra

Příspěvek od bohousek1 »

Nerozumím co potřebuješ. Jak se to dělá, nebo co máš kde zobrazit?
..:: Bohousek1 ::..
MBanyr
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. led 2014 14:17:41

Re: Tagra

Příspěvek od MBanyr »

Potrebuji stahnout data ridicu a jsem uplne bezradnej jak s programem pracovat.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tagra

Příspěvek od bohousek1 »

V tom případě bys potřeboval školení na obsluhu. To je nad rámec tohoto fora. Pokud mi pošleš do soukromé zprávy na sebe kontakt, předám to člověku, který by školení a zaučení na obsluhu mohl provést.
..:: Bohousek1 ::..
MBanyr
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. led 2014 14:17:41

Re: Tagra

Příspěvek od MBanyr »

Toho jsme se obaval, mam nabidku za 1.500 v HK .....
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tagra

Příspěvek od bohousek1 »

Obával jsi se správně. Ta nabídka je levná, tu využij.

Jinak ono nejde jen o ovládání programu ale musíš mít i další znalosti o všech předpisech a nařízeních.
..:: Bohousek1 ::..
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Tagra

Příspěvek od Tacho »

Spíše bych se obával toho školení. Za tuto cenu Truck data technology školení neprovádí. Jedině jestli Česmad nemá nějakou slevu pro platící členy. Jedná se o program pro řidiče a nebo je to program pro dopravce?
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: Tagra

Příspěvek od Slaany »

Tak nevim ,uvidim zitra. Ale dostal jsem ted od sefa VDO stahovacku s internetovym navodem k obsluze (vytisknutym) a podle toho co jsem procetl ,tak to nebude tak hrozny. Ale ma to jinej software nez Tagra evidentne. Ale ke stazeni karet to staci a vyhodnoti to prestupky taky. Zitra to budu nejspis testovat. Sef to koupil okolo 7000Kc original k VDO(siemens). Ma prvni auto nad3.5t ,takz to hodil na mne a ja ctu a zjistuju vse za chodu a clovek jako ridic ,tak zjisti i to co by ho normalne (jako ridice) ani moc nezajimalo.
Kazdopadne podle popisu (asi 20 listu) by to mela byt rutynni zalezitost behem par pouziti.
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: Tagra

Příspěvek od Slaany »

Tak jsem pouzil "VDO DLK Download key". Po vlozeni podnikove karty do slotu 2 v Siemens tachografu se sinchronizovalo cteci zarizeni a stahly data tachografu. Pote jsem vytahl cteci zarizeni a vlozil kartu ridice zboku do ctecky VDO DLK Download Key. A probehlo automaticky stazeni dat z karty ridice.
Pote pripojenim pres USB kablikem k pocitaci probehne instalace programu VDO Download key do pocitace. (coz uz neni ani potrebne,vsechny data jsou ulozeny ve ctecce).
Dle meho lehka zalezitost ,precetl jsem jen tisteny navod z netu. Vyhodnoceni dat ale sef nezakoupil v licenci ,coz je skoda,ale samotnou povinnost stahovani to plni.
Stazena data je na pocitaci po instalaci mozne ukladat a zalohovat.
Jedna se o zarizeni v cene okolo 7000 jak mi sef povidal. A teda nutno dodat ,ze je k VDO (siemens tachografu)
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tagra

Příspěvek od bohousek1 »

Slaany, je mi líto, že tě musím zklamat, tvoje radost je zbytečná. Ty jsi jenom stáhl data z tachografu a karty řidiče. To nejdůležitější jsi ale neudělal a podle toho, že šéf nekoupil licenci, ani neuděláš. Je totiž potřeba tato data VYHODNOTIT. To znamená, že se zjistí veškerá porušení řidiče, sepíší se protokoly a řidič se musí k těm přestupkům vyjádřit. Dopravce pak vše musí uschovat pro případnou kontrolu. A právě to VYHODNOCENÍ - je obsahem výše uváděného školení.

Programů na vyhodnocování dat je několik, mezi nejznámější patří: Tachoscan, Tachospeed a Tagra.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět