Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nevyplacené diety

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
lojzeg
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. úno 2014 18:01:56

Nevyplacené diety

Příspěvek od lojzeg »

Zdravím Vás tady.Jsem tady nový a hned mám jednu otázečku.V práci jsem dal výpověď a za odměnu mi šéf zadržuje diety.Základ mi na účet poslal v termínu.A teď ta otázečka.Vím,že je možné podat Okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu neplacení mzdy.Počítají se diety do mzdy?Předem dík.Lojzeg
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevyplacené diety

Příspěvek od bohousek1 »

Takže krátce, okamžitě zrušení nelze, protože základ jsi dostal. (jinak je na to lhůta, kdy se až může)
ad diety - odevzdal jsi podepsaný formulář - Vyúčtování pracovní cesty? Pokud ano, do 10 dnů by ti diety měl proplatit, pokud nemáte v Interní směrnici něco jiného.
Pokud jsi jej neodevzdal nemůžeš diety dostat proplacené - zatím, než formulář odevzdáš.

Zazálohuj si svoji činnost, kopie koleček - karty, stazky apd. aby jsi měl důkazy o tvojí odpracované době, pro případný spor.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Nevyplacené diety

Příspěvek od frantaemail »

Stravné se nazapočítává do mzdy, tímto nelze uplatňovat okamžité zrušení HPP dle § 56 odst.1 písm. b) ZP. Pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil stravné na které Vám vznikl nárok a není zřejmá dohoda, tak jediná cesta je buď mimosoudní vyrovnání nebo soudní cestou. Otázka však je zda jste uplatnil správně nárok na vyplacení stravného, tj. odevzdání vyúčtování pracovní cesty. Mnozí řidiči tak nečiní jelikož to po nich zaměstnavatel nevyžaduje.
lojzeg
Příspěvky: 2
Registrován: ned 23. úno 2014 18:01:56

Re: Nevyplacené diety

Příspěvek od lojzeg »

Jj,díky.Já jsem si to i myslel.Všechny stazky i dieťáky odevzdáváme každý týden.Tak že tohle mám v cajku.A kopíruji si všechno.Tak že právník????
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Nevyplacené diety

Příspěvek od frantaemail »

Pokud se nedohodnete, tak asi ano. Ideální by bylo pokud by jste měl právní pojištění (AXA nebo DAS).
Odpovědět