Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Pracovní doba - článek

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Out nesmíš použít na veřejných komunikacích! (zde je na to vy-jímka pouze v době krize kdy je nějaký vyjmečný stav- (povodně, rozsáhlé požáry válečný konflikt atd.)

Out může být použit pouze v uzavřeném soukromém areálu, na poli (prostě tam kde neplatí 561/AETR)
Na OUT můžeš jezdit klidně celou šichtu 15h dokola kolem fabriky :-) ale musíš dodržet zákoník práce - přestávky& odpočinek s něho vyplývající (po 6h práce min 30min pauza. min 11h pauza mezi směnama
Pochybuji ale, že jezdíš pouze po neveřejné komunikaci!
Michal řidič
Příspěvky: 3
Registrován: pon 11. črc 2016 18:01:21

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Michal řidič »

Jezdim linkove prepravy z farem do mlekarny,jedna se o svoz mleka,tusim ze to je narizeni 165 a ano ridim se dle zakoniku prace a prave ze musime jezdit v OUTu,stejne jako linkovy autobus co jezdi kolem komina.Jen nevim a na to jsem se chtel zeptat po kolika dnech musis mit pauzu a jak velkou.Jeste pred nedavnem jsem jezdil dle 561,to mi problem nedelalo,ale v tomhle se malinko stracim.A jeste k tomu vsemu mam jet ted o vikendu s autobusem do Chorvatska,takze opet dle 561.Takze jsem z toho celkem dost vycvaklej,aby nebyl zadny problem pri pripadne kontrole. :roll:
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Koňák »

Pokud se jedna o svoz mleka, vyuzivas vyjimku z cl. 13 NR 561/2006. Tachograf tim padem muze byt v rezimu OUT. Pri kontrole predkladas bezny den plus den predchozi.
Dobry rizeni nejsou omezeny. Nejpozdeji po 4,5h musim mit prestavku 45minut, tuto vsak muzes rozdelit na nejmene 15min. casti.
Jinak DDO a TDO jsou zatím nedořešené. Krajský úřad je totiz vyzaduje podle NV 589/2006, ale oblastní inspektorát práce je vyzaduje podle Zakoniku prace. Doporucuji je delat tak, jako bys zadnou vyjimku nemel. Jezdi v OUTu i s kartou, pripadna kontrola uvidi, ze jedes ve vyjimce.
Pokud nebudes pouzivat tachograf, musis vest zaznamy rucne.
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Koňák píše: Dobry rizeni nejsou omezeny. Nejpozději po 4,5h musím mit prestavku 45minut,
Pokud má vyjímku proč by měl dělat v režimu OUT pauzu tak jak jsi napsal!? To mi přijde jako hloupost? Měl by se poté řídit zákoníkem práce a tedy mít min 30min pauzu do 6hod výkonu.
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Koňák »

Nikde jsem nepsala, že má dělat v režimu OUT pauzu.
Co se týká této výjimky, řidič se řídí vyhláškou 478/2000.
Ty píšeš: Měl by se poté řídit zákoníkem práce a tedy mít min 30min pauzu do 6hod výkonu.
Tím chceš říct, že si může řidič odjet třeba i 5:30 jízdy vkuse? Mýlíš se.
A s tou přestávkou 30minut po 6h "výkonu" to taky není jednoznačné. Za prvé se jedná o PŘESTÁVKU NA JÍDLO A ODDECH a za druhé, tato přestávka se odvíjí od délky pracovní doby. Pokud je tvá prac. doba kratší jak 9h, stačí přestávka na jídlo a oddech v trvání 30 minut. Pokud by byla doba delší jak 9h, pak přestávka na jídlo a oddech musí být nejméně 45minut.
Ale já se zmiňovala o přestávce v řízení.
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Gizmo_CZ »

kONAK PROSIM TĚ PŘEČTI SI TY NESMYSLY CO TADY PÍŠEŠ!
Koňák píše:Dobry rizeni nejsou omezeny.

Ano to nejsou. Můžeš klidně na out jezdit po fabrice 15h vkuse ale musíš doržet ZP + přestávky s něho vyplývající


Koňák píše:Nejpozdeji po 4,5h musim mit prestavku 45minut

nesmysl!- doba řízení není v OUT omezená! viz tvůj příspěvek výše vždyť to sama píšeš!!

Koňák píše: Jezdi v OUTu i s kartou,

Doporučuje se tam kartu mít - tím odpadá nutnost vést ruční záznam + je to v případě kontroly + pro řidiče - je zde málo pravděpodobný falšování údajů
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Koňák »

Gizmo, nebudu s tebou toto dal rozebirat. Napsala jsem to dobre.
Tady mas primo citaci predpisu:
(2) Při provozování silniční dopravy na území České republiky při přepravách uvedených v článku 13 odst. 1 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 561/2006 dopravce namísto podmínek uvedených v článcích 5 až 9 uvedeného nařízení zajistí dodržování doby bezpečnostních přestávek stanovené v odstavci 5.
(5) Doba řízení musí být nejdéle po uplynutí 4,5 hodiny přerušena bezpečnostní přestávkou v trvání nejméně 45 minut, nenásleduje-li nepřetržitý odpočinek mezi 2 směnami nebo nepřetržitý odpočinek v týdnu. Bezpečnostní přestávka může být rozdělena do několika přestávek v trvání nejméně 15 minut zařazených mezi jednotlivé části doby řízení. Dopravce zajistí, aby během bezpečnostní přestávky, která je určená výhradně k odpočinku řidiče, řidič nevykonával žádnou činnost vyplývající z jeho pracovních povinností, kromě dozoru na vozidlo a jeho náklad. Bezpečnostní přestávky a přestávky na jídlo a oddech se mohou slučovat; přestávky se neposkytují na začátku a na konci pracovní směny.

A co se tyka pouziti karty v OUTu, psal, ze se chysta jet s autobusem. Napsala jsem jednodussi zpusob prokazovani cinnosti.
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: Pracovní doba - článek

Příspěvek od Gizmo_CZ »

každému co jeho jest... pomahačí ti to vysvětlí jistě velmi rádi, ale za tučnější sumičku. hodně zdaru s OUT
Odpovědět