Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Kolečka, karty..

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. zář 2010 21:27:08

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od Renda »

koupil jsem kontejnerovou ávii nad 3,5t auto nemám přihlášené na IČO ale na RČ musím používat tachograf?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od frantaemail »

Dle mého názoru pokud vozidlo které uvádíš je evidováno na soukromou osobu a budeš vozidlo používat POUZE pro soukromé účely tak tachograf mít nemusíš a nemusíš ho ani používat.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od Tacho »

Žádný názor,pokavad je vozidlo používáno k soukr.účelům tak tachograf nepoužívat.Platí do 7.5 :mrgreen:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od Tacho »

Franto nemáš názory,máš zkušenosti a hlavně se zajímáš více o danou problematiku v dopravě celkově než samotné kontrolní orgány nebo školící střediska,tak nepoužívej slova dle mého názoru protože jsi si tím jistý a není několik cest podle kterých se dá řídit. :mrgreen: malé rýpnutí :mrgreen:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
stalinrio
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. pro 2010 8:29:37

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od stalinrio »

Tacho píše:...není několik cest podle kterých se dá řídit. :mrgreen: malé rýpnutí :mrgreen:
No já myslím, že je několik cest - 561 je jedním z předpisů, který jsou napsaný tak nejasně jako málo co! Se podívejte na všechny diskuse na netu, na debaty na parkovištích atd. - každej má svou pravdu a každej vlastně pravdu má. I když se podíváte na výklady tohoto nařízení, tak ať se kouknu kam chci, všude bude mezi dvěma různými výklady minimálně jeden rozpor... Takovej paskvil jako 561 jsem dlouho neviděl a to se tím musím řídit... :roll:
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od Delivio »

nařízením 561 se musíš řídit pokud nepoužíváš vůz k soukromým ůčelum.vše je napsano jinak srozumitelně jen se to musí číst v klidu a porozumět tomu.
větší problem a nesrovnalost je v upevnování nákladu a socialní politice vůči profesionálním řidičům.
stalinrio
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. pro 2010 8:29:37

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od stalinrio »

To jo, reagoval jsem jen na to jak Tacho psal že je jen jedna cesta.. :D O tom ostatním nepolemizuju... :D I když srozumitelně možná jo, ale jasně a jednoznačně to určitě napsaný není...
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od otes »

Jednoznačně to napsaný je, akorát v praxi se to kolikrát tak zkombinuje, že pak nevíš co máš dělat, ale něco je popsaný a něco logicky vyplyne....musíš číst v 561čce všechno a ne jenom jeden článek, co zrovna potřebuješ..... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od Tacho »

stalinrio píše:To jo, reagoval jsem jen na to jak Tacho psal že je jen jedna cesta.. :D O tom ostatním nepolemizuju... :D I když srozumitelně možná jo, ale jasně a jednoznačně to určitě napsaný není...
Ale je, pouze se tomu musí rozumět a pak dále na školeních zjednodušeně předávat řidičům :!:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Kolečka, karty..

Příspěvek od otes »

To bys to musel předávat montpákou 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Odpovědět