Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

zákaz jízdy pro auta nad 7.5t

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Uživatelský avatar
Jinni.H
Člen sdružení
Příspěvky: 120
Registrován: ned 26. dub 2009 10:16:14
Bydliště: Benešov

Re: zákaz jízdy pro auta nad 7.5t

Příspěvek od Jinni.H »

Mám ještě jeden dosti diskutovaný dotaz.
Většina řidičů si tento problém vykládá po svém... :(

Zákaz jízdy vozidel nad 7.5t a s přívěsem nad 3,5t na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a silnicích 1. třídy je jasný.
Vztahuje se ale tento zákaz i na obce?

Dám příklad:
Obcí prochází komunikace 1 třídy, je neděle 15:00 a já potřebuji s vozidlem o celkové hmotnosti 18t přejet například z odstavného parkoviště na jednom konci obce k nakládce, nebo např. servisu na druhém konci, aniž by se na mě vztahovali jakékoliv vyjímky § 43 zákona č. 361/2000 Sb.

To samé... pokud se třeba vleču domů v zákazu po šouskách 2. třídy, které na sebe v obci bezprostředně nenavazují a potřebuji z jedné komunikace na druhou přejet například 1 km obcí po kominikaci 1. třídy.

Díky za objasnění. ;)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: zákaz jízdy pro auta nad 7.5t

Příspěvek od frantaemail »

Dle mého názoru platí omezení jízdy podle § 43 zákona 361/2000 Sb. i v obcích na komunikaci I. třídy, dálnici a silnici pro mot. vozidla. Jelikož komunikace procházející obcemi zůstávají pořád ve stejné kategorii.
Uživatelský avatar
Jinni.H
Člen sdružení
Příspěvky: 120
Registrován: ned 26. dub 2009 10:16:14
Bydliště: Benešov

Re: zákaz jízdy pro auta nad 7.5t

Příspěvek od Jinni.H »

To samé si myslím i já.
Dost často ale slyším názor, že tento zákaz v obcích neplatí.
Nikde jsem žádné upřesnění nenašel, proto jsem chtěl znát názor i někoho jiného, kdo příslušné zákony alespoň trochu zná. ;)

Díky za odpověď.
Odpovědět