Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Otázky pouze na oblast nákladní a osobní dopravy - přeprava zboží a osob, kabotáž
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od martin440 »

mám na Vás (dopr.policii) osobní dotaz - pokud Vám dodám video záznam jak os. schválně a bez příčiny ihned po předjetí nákl. vozidla prudce zabrzdí skoro až do zastavení ( i z 80 km/h) a bude čitelná spz , jak s tím policie naloží ? tento způsob "vyučování" od pardon pár prasat v osobních vozech (převážně silných a drahých) považuji za trestný čin obecného ohrožení...... děkuji

jeden příklad.... http://www.youtube.com/watch?v=jgXNKCKf7Jw
Naposledy upravil(a) martin440 dne sob 26. zář 2009 19:31:49, celkem upraveno 1 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od Globe »

nenalozi s tim nijak, nebot prestupek musi byt zaznamenan na homologovanem zarizeni (= policejni kamera)... ja bych takovejch prasat mohl natocit kazdej doprovod deset, ale bohuzel, muzu si to poustet akorat tak doma na televizi :( Ono asi v madarsku nejezdi Policiie s kazdym nadmernym transportem nadarmo :) Akorat nevim, kdo pak dela "normalni" praci, kdyz je neustale nekolik hlidek na cestach s nadmery :)
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od Dopravní policie »

Každý má právo se obrátit na Policii České republiky, tzn. pokud učiníte podání, tak se tímto podáním musí policie zabývat, jenom bych byl nerad, aby jste začali všichni ihned posílat nahrávky na Policii ČR.

Samozřejmě podání by mělo obsahovat, kde k tomu došlo, kdo činí podání (tzn. svědky celé události), protože v opačném případě dojde k situaci, kdy Policie ČR nemůže konat, protože má málo informací ke spáchání případného přestupku.

Samozřejmě po obdržení nahrávky, určitě musí dojít k podání vysvětlení od případných svědků, dále bude muset být předvolán provozovatel vozidla (za účelem zjištění konkrétního řidiče) a poté bude věc (tzn. konkrétní pachatel řidič) oznámena na příslušný správní orgán. (tento orgán bude určitě požadovat dostavení se svědka události a tomu bude pachatel klást otázky ..... a tak dále)

Na závěr vím, že jednání řidičů jako společnosti k sobě navzájem je ukázka výchovy naší společnosti jako obraz nás všech. Bohužel jsou mezi námi lidé slušní a neslušní, tolerantní a netoleratní. Pevně věřím, že Vy řidiči (nákladních vozidel), jste skupina těch profesionálů, která si uvědomuje danou situaci a nebudete se chovat jako jiní. Budete ve snaze ukázat ostaním řidičům, že na to máte.

s pozdravem
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od martin440 »

v tom s Vámi souhlasím a věřím, že většina z nás se profesionálně chovat snaží, bohužel si myslím, že mnoho nehod je způsobeno nejenom popsaným stylem "menších vozů", kdy tyto v mnoha případech dostanou 40-tunové vozidlo do situace, kdy řidič je skoro nebo úplně bezmocný...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od Dopravní policie »

martin440 píše:v tom s Vámi souhlasím a věřím, že většina z nás se profesionálně chovat snaží, bohužel si myslím, že mnoho nehod je způsobeno nejenom popsaným stylem "menších vozů", kdy tyto v mnoha případech dostanou 40-tunové vozidlo do situace, kdy řidič je skoro nebo úplně bezmocný...

nezbývá než souhlasit s Vaším heslem "auto nemůže ....

s pozdravem
David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od David29 »

Menší vsuvka - dotaz:
Pokud někdo předemnou začne bezdůvodně prudce brzdit, a já bych ho nedejbože čumákem potkal..
On řekne klasickou větu - vběhlo mi tam zvíře, tak to je hned proti mě - nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Ale pokud bych já oponoval, a měl bych svědky, co by protvrdily moji teorii, byl bych zproštěn viny, a jaký postih by hrozil viníkovi?

Děkuji
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od Dopravní policie »

David29 píše:Menší vsuvka - dotaz:
Pokud někdo předemnou začne bezdůvodně prudce brzdit, a já bych ho nedejbože čumákem potkal..
On řekne klasickou větu - vběhlo mi tam zvíře, tak to je hned proti mě - nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Ale pokud bych já oponoval, a měl bych svědky, co by protvrdily moji teorii, byl bych zproštěn viny, a jaký postih by hrozil viníkovi?

Děkuji
V případě dopravní nehody (se škodou nad 100.000,-) mu hrozí postih do 2500 do 5000,-, v ostatních případech pokuta od 1500 do 2500,- Kč. Pokud by se prokázalo, že jeho jednání bylo spojeno se zakázaným způsobem předjíždění, tak mu hrozí pokuta od 5000 do 10000,- Kč a současně zákaz řízení motorových vozidel od 6 měs. do 12 měs. (a taky 6 bodů).

veškeré pokuty a její výše, jsou pokuty uloženy ve správním řízení
s pozdravem
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Příklady nebezpečného jednání na silnicích

Příspěvek od Irys »

Mám dotaz, zda je někde v zákoně ošetřeno následující nebezpečné jednání, které v ČR velmi často zažívám:
Najíždím s NA na dálnici o dvou pruzích jedním směrem, za mnou na ni najíždí OA. Auta jedoucí po dálnici uvolňují pravý pruh, můžeme najet. Protože OA je pochopitelně živější než NA a jako vždy strašně spěchá, vlítne do pravého pruhu dřív, než já mám potřebnou rychlost k zařazení, cpe se vedle mě a znemožňuje mi najetí do pravého pruhu. Zabrzdit a pustit ho už nestíhám, připojovací pruh končí, tak mi nezbyde než do pruhu najet a omezit ho, což je ohodnoceno bohatým svícením a troubením z jeho strany (někdy i následným vybržďováním).
Je mi jasné, že dávám přednost všem co jedou v levém a pravém pruhu, ale dávat ještě přednost těm, co jedou ZA MNOU v připojovacím, to už mi připadá jak u bláznů v Čechách.
Odpovědět