Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

první pomoc

kam volat, jak pomoci, jaké dokumenty.....
Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

první pomoc

Příspěvek od mates »

Zatím sem dám nějaké odkazy, kod chce přečte si, časem zkusím vložit článek od povolané osoby
http://www.stripky.cz/439-zasady.html
http://doprava.impuls.cz/jak-spravne-po ... ml?id=1884
http://www.firebrno.cz/vase-cesty-k-bez ... vni-nehody
člen výboru
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: první pomoc

Příspěvek od bohousek1 »

Našel jsem na internetu postupy a zasady prvni pomoci pri dopravni nehode, myslim ze se to bude hodit kazdemu. Udelal jsem to tisknutelne a zmensene do kapsy nebo do auta.
ke stazeni zde :
http://soubory.proridice.eu/predpisy/Zd ... ridice.pdf
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: první pomoc

Příspěvek od Irys »

Na školení řidičů nám sestra z RZP vštěpovala základní pravidlo - jakmile zjistíme, že se jedná o nehodu se zraněnými, ze všeho nejdřív volat 155 (ne 112, to jen v zahraničí) a odborný personál vás už navede, co dělat (mimoto ihned vyráží na cestu sanita s pomocí). Protože i když máte všechno perfektně nastudované, realita se obvykle liší od modelové situace a hlavně nastupuje stres, zejména při nějakém masakru).
A je strašně důležité umět popsat, kde se nacházíme, aby sanitu poslali na správné místo.
Hynek
Příspěvky: 1
Registrován: ned 18. říj 2009 21:11:07

Re: první pomoc

Příspěvek od Hynek »

Irys: Naprostý souhlas, pokud jsou u nehody zranění (nedejbože vážná), okamžitě volejte 155, na dispečinku ZZS sedí sestry (i bratři ;) ), které jezdily několik let přímo na sanitě, takže mají zkušenosti a jsou schopné vést vás při život zachraňujících úkonech jako zastavení krvácení, resuscitace a podobně. Pokud jsou osoby ve voze zaklíněné, okamžitě by měl následovat telefonát hasičům, tedy 150. Sice pokud ZZS řeknete, že je osoba zaklíněná, sami si většinou hasiče vyrozumí, ale zavoláním nic nezkazíte a urychlíte jejich výjezd na místo. Pak teprve volejte policii (i když to si zpravidla také udělá ZZS nebo hasiči). Linka 112 byla myšlena jako univerzální číslo pro cizince, její operátorky a operátoři ovládají (měli by) několik světových jazyků. Bohužel generální ředitelství HZS ČR ji vydává za samospasitelný všelék, tam jsou sice vzdělaná a "ohvězdovaná" děvčata, bohužel však nijak praktickými znalostmi poznamenaná (první pomoc apod.), navíc vzniká další mezičlánek mezi vámi a operátorem ZZS, takže čas dojezdu záchranky se prodlužuje. I samotné předání informace ze 112 na ZZS se bohužel často neobejde bez chyb, případně se špatně "vytěženými" informacemi.

Co se samotné první pomoci týká, s přítelkyní ("Kamila") se Vám budeme v rozumných termínech snažit odpovídat na Vaše dotazy v příslušné sekci fóra, nebojte se zeptat na cokoli čím si nejste jisti, není nic horšího než u jakéhokoliv úrazu nebo náhlé příhody nevědět co dělat a koukat jak něčí život utíká...

Jinak číslo 112 je použitelné ve všech zemích EU, takže v zahraničí ho samozřejmě klidně volejte.
Odpovědět