Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Vítejte v novém roce 2016

Pravidla fóra
Jste v sekci Sdružení řidičů CZ, o.s. - přístup do této sekce mají členové sdružení, kteří zde mohou psát a registrovaní uživatelé fora a navštěvníci, kteří mohou pouze číst příspěvky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Vítejte v novém roce 2016

Příspěvek od bohousek1 »

Nejdříve bych rád všem popřál hodně zdraví, pohody a klidu jak v osobním, tak i pracovním životě. Všichni víme, že situace v dopravě není růžová a hned tak se to nezmění. Snažili jsme se několik let usnadnit řidičům jejich těžkou práci, a to jak radou, návody na obsluhu tachografů, návody na nařízení 561/2006, pracovní dobu a další. Snažili jsme se jednat ve státní správě za zlepšení pracovních podmínek řidičů z povolání ale bylo to vše marné. Velkým problémem bylo to, že jsme neměli podporu od samotných řidičů. I přesto jsme se snažili něco pro ně dělat.
V roce 2015 vznikla na facebooku nová aktivita řidičů z povolání - tzv Sjednocení řidičů nebo Akce vesta, která dokázala vyburcovat masy řidičů. Byla to spontální akce, která měla velký potenciál něco s tím nešvarem v dopravě udělat. A zde došlo i ke střetům, kde jsme se dozvěděli, že o nás jako o organizaci Sdružení řidičů CZ, z.s. nikdo neví, nikdo prý o nás neslyšel a hlavně všichni chtěli vědět, co pro ně uděláme a jestli se jim vyplatí vstoupit k nám do spolku. Ti řidiči si ani nepřečetli naše diskuzní forum, nebo náš portál s články pro řidiče, kde je veškerá naše činnost od roku 2009 popsaná. Publikovali jsme články v Truckmagazínu, zástupci spolku vystupovali v televizi, v online besedách, v televizních novinách a v rozhlase. Účastnili jsme se všech truck akcí - Mnichovo hradiště, Hradec Králové, Lužnice, Zlín a Liberec, kde jsme zdarma stahovali a vyhodnocovali data z karet řidičů a vysvětlovali jsem případné přestupky.
Ale to jsem trochu odbočil do minulosti.
V minulém roce jsme uvažovali o ukončení naší činnosti, protože zájem řidičů opadl. Ale na valné hromadě v listopadu 2015 bylo odhlasováno pokračování naší činnosti, proto jedeme dál. Byl zrušen povinný členský příspěvek do našeho spolku, neboť jsme registrovali, že je to pro řidiče moc peněz (250,-Kč na rok), takže od letošního roku jedeme bez členských příspěvků. Finanční dary samozřejmě rádi přijmeme, budou použity na provoz spolku. Jinak všichni ve spolku pracují zdarma a ve svém volném čase.
A zde se konečně dostanu k novým členům, kteří budou chtít vstoupit do našeho spolku, jsme rádi za každého nového člena, je to i podpora naší snahy, že to děláme pro někoho, ale je i potřeba se do práce pro ostatní zapojit a nejen pasivně odeslat přihlášku.

Je potřeba psát články o dopravě, zkušenostech řidičů, rady pro řidiče, připravovat texty dopisů pro státní správu a do Bruselu s dotazy na problémy , které zajímají řidiče. Jedině tak, že se řidiči sami začnou zajímat o svoje práva se bude moci něco dělat. Bez samotných řidičů ani náš spolek nic nedokáže.

Děkuji za pozornost a přeji všem hodně klidných kilometrů bez nehod a bez pokut.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět