Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Zde budou odpovídat odborníci. Prosím o absolutní slušnost a respektování pravidel.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
Zokizop
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. úno 2017 12:16:08

Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od Zokizop »

Ahoj, mám tu otázku na kterou se mi nepodařilo najít odpověď.

Musím při vložení karty do tachografu doplnit i přestávku 45min za každý den, pokud jsem jezdil autem na kolečko?

V praxi to znamená:
21.2. ÚT 6:25 ráno vytáhnu kartu z auta (A) kde mám nahraný denní odpočinek
21.2. ÚT 6:30 vkládám kolečko do auta (B) s kterým ten den jezdím a na kolečku budu mít 45min bezpečnostní přestávku
21.2. ÚT 17:00 končím jízdu s autem (B) na kolečko, které vytáhnu a uchovávám u sebe 28dní zpětně
21.2. ÚT 17:05 vkládám kartu do auta (A) a nyní musím doplnit vsup
- takže stačí doplnit od 6:25 - 17:05 kladívka?
- nebo musím doplnit kdy jsem měl bezpečnostní 45min přestávku podle kolečka? ( 6:30 - 12:00 kladívka, 12-12:45 postel, 12:45 - 17:00 kladívka)

Drsné by bylo pokud bych tu bezpečnostní přestávku musel doplňovat třeba za 1 měsíc zpětně.

Díky za odpovědi.
petr 73
řidič
Příspěvky: 21
Registrován: pát 24. srp 2012 18:19:13

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od petr 73 »

Na kartu nic nedoplňuj,činnost máš přeci zaznamenanou na kolečku,takže maximálně doplníš čas od vytažení kolečka do vložení karty,což je podle tvého rozpisu dvakrát pět minut.
Zokizop
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. úno 2017 12:16:08

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od Zokizop »

No jenže nedávno mě zastavili policisté a řekli mě že je potřeba mít doplněnou kartu nepřetržitě ( co jsem dělal).
Takže pokud jsem řídil jiné vozidlo musím tam mít kladívka.
Jediné co nevím jestli jestli tam musím mít doplněnou i bezpečnostní přestávku.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od bohousek1 »

Zokizop - pokud jsi policistům předložil kartu a kolečka - a záznamy na kartě a kolečku na sebe navazují - je vše v pořádku.
..:: Bohousek1 ::..
Zokizop
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. úno 2017 12:16:08

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od Zokizop »

Tak ted nevim co si o tom myslet.. :D Pokutu jsem nedostal jen me upozornili. Hledal jsem tu vec o tom ze na digi karte musi byt nepretrzity zaznam o cinnosti a nic jsem nenasel.
Pri M doplnit vstup dam kladivka na dobu kdy jsem treba ridil firemni osobak( ci auto bez kolecka) nebo delal jinou praci?
Takhle jsem to celou dobu delal a ted tedy zacal davat kladivka i na jizdu s autem na kolecko..

Jeste k te doplneni prace a jizdou osobakem, to musim doplit i bezp.prestavku?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od bohousek1 »

Opět znovu a jasně:
pokud jsi policistům předložil kartu a kolečka - a záznamy na kartě a kolečku na sebe navazují - je vše v pořádku.

To znamená, že na kartě máš činnost v kartovém autě a na kolečku máš činnost v kolečkovém vozidle. Pokud jedeš osobákem, nebo děláš na dílně, tak to zapíšeš buď na kartu nebo na kolečko - to co aktuálně používáš.

NEMůŽEŠ mít stejná data na KARTĚ a na KOLEČKU - data musí navazovat.
..:: Bohousek1 ::..
Zokizop
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. úno 2017 12:16:08

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od Zokizop »

Ok, dekuji moc za dukladne vyjasneni, logicky je to jasne, myslim ze timto se to da uzavrit.
Zokizop
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. úno 2017 12:16:08

Re: Doplnění činnosti a přestávky na kartu

Příspěvek od Zokizop »

Jinak nasel jsem toto:
Od 2. března 2015 je účinný čl. 34 Nařízení EU č. 165/2014 o tachografech
V bodu 3 článku 34 tohoto nařízení se mimo jiné uvádí, že "Členské státy neuloží řidičům povinnost předkládat formuláře dokládající jejich činnost za dobu, kdy se od vozidla vzdálili"
To tedy v podstatě znamená, že veškeré údaje o době kdy se řidič od vozidla vzdálil by měly být řidičem doplněny na paměťové kartě řidiče a kontrolní orgány by tyto údaje měly akceptovat a nevyžadovat po řidičích jiné doklady jako formulář "Potvrzení o činnostech ...", žluté kolečko apod.
Používání formulářů (případně žlutých koleček) by se tak mělo omezit na případy, kdy údaje o době kdy se řidič od vozidla vzdálil, nebude možné na paměťové karty řidiče pomocí digitálního tachografu z nějakých důvodů doplnit.

Takze mozna proto to policiste mysleli tak ze by vse melo byt na karte.
Odpovědět