Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

záznam do tachografu

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
Odpovědět
Sidonio
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24. srp 2017 22:06:18

záznam do tachografu

Příspěvek od Sidonio »

Zdravím, mám dotaz. Jsem řidičem krátce , kde jsem jezdil hlavně na kolečku.
Nyní mám kartu a nejezdím tak často , tedy jeden týden mám 1-2 jízdy na kolečko a další na kartu.(brigády)
Když zasunu kartu do tachografu s tím, že poslední jízda byla na kolečko zeptá se tacho.o zadání činnosti,nezadávám ručně postýlku s nastavením poslední jízdy, prostě přeskočím (nezadám data). Mám u sebe papír na volno ... dělám to dobře?

Další dotaz
Když pojedu např do Černé hory (posádka 2 řidiči) na začátku před jízdou nastavím výchozí země CZ. Střídáme se po cca 3,5-4hodinách a jak dojedeme na místo , kde budeme stát 9hodin , dám postýlky a nastavím cílovou zemi . Je potřeba se odhlašovat? jako konec směny? Kartu mám krátce a ve dvou jsem nejel, jezdím jen krátké trasy.

Díky za info
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: záznam do tachografu

Příspěvek od bohousek1 »

Zdravím, mám dotaz. Jsem řidičem krátce , kde jsem jezdil hlavně na kolečku.
Nyní mám kartu a nejezdím tak často , tedy jeden týden mám 1-2 jízdy na kolečko a další na kartu.(brigády)
Když zasunu kartu do tachografu s tím, že poslední jízda byla na kolečko zeptá se tacho.o zadání činnosti,nezadávám ručně postýlku s nastavením poslední jízdy, prostě přeskočím (nezadám data). Mám u sebe papír na volno ... dělám to dobře?
Odpověď:
Na období mezi posledním záznamem na kotoučku a vložením karty můžeš mít potvrzení o činnosetch, kde bude uvedeno co jsi v daném období prováděl za činnost. To samé platí i naopak při přechodu z digitálního tachografu na analogový tachograf. Jinak u novějších typů tachografu lze doplnit zpětně veškeré činnosti.

Další dotaz
Když pojedu např do Černé hory (posádka 2 řidiči) na začátku před jízdou nastavím výchozí země CZ. Střídáme se po cca 3,5-4hodinách a jak dojedeme na místo , kde budeme stát 9hodin , dám postýlky a nastavím cílovou zemi . Je potřeba se odhlašovat? jako konec směny? Kartu mám krátce a ve dvou jsem nejel, jezdím jen krátké trasy.
Odpověď:
Nevím co se myslí pojmem odhlašovat. Všeobecně lze říct, že na začátku pracovní doby se zadává symbol země ve které řidič začíná svou pracovní dobu a na konci pracovní doby zadá řidič do tachografu symbol země ve které končí jeho pracovní doba a nastupuje na odpočinek. V průběhu pracovní doby v osádce dvou řidičů se při střídání nezadávají a ani nepotvrzují symboly zemí, ale přeskočí se nabídka (ignoruje se).
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět