Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Simulátor tachografu TSU 1391

Zde budou odpovídat odborníci. Prosím o absolutní slušnost a respektování pravidel.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od MaRo »

Chtěl bych se zeptat jak to funguje a jak je to s bezpečnostní přestávkou?Její délka a po kolika hodinách musí být?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od bohousek1 »

Nerozumím otázce ohledně Simulátoru tachografu TSU 1391.
..:: Bohousek1 ::..
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od MaRo »

Dostal jsem nové auto na svoz odpadů a je tam tohle místo tachografu " https://www.airco.com.au/product/tsu-13 ... achograph/ ".
Jde tam nastavit jen čas.Nikde jsem se nedočetl jak je to u toho s dodržováním přestávek.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od bohousek1 »

Simulátor tachografu TSU 1391 je zařízení (vypočítává rychlost pomocí snímače pohybu KITAS a přenáší informace po sběrnici CAN do sdruženého přístroje), které nahrazuje digitální tachograf.
Tudíž toto zařízení neslouží k vedení záznamů.
Vedení záznamu je potřeba vést ručně a to:
citace:

Vyhláška 478/2000 Sb. §1a, odst.3

(3) Při vedení záznamu o době řízení vozidla, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku podle § 3a odst. 6 písm. a) bodu 2 zákona ručně nebo jiným záznamovým zařízením se uvede
a) před zahájením přepravy
1. jméno, popřípadě jména, a příjmení řidiče vozidla,
2. státní poznávací značka vozidla, kterým je zajišťována přeprava, a
3. místo, datum a stav počítadla kilometrů vozidla na počátku záznamu,
b) po ukončení přepravy místo, datum a stav počítadla kilometrů vozidla na konci záznamu,
c) při každé změně režimu činnosti údaj o době řízení vozidla, bezpečnostních přestávkách nebo době odpočinku.
Při řízení tohoto vozidla je řidič povinen přerušit řízení vozidla po uplynutí nejvýše 4,5 hodin řízení bezpečnostní přestávkou v trvání nejméně 45 minut. Bezpečnostní přestávka může být rozdělena do několika částí, činí-li každá z nich nejméně 15 minut. Během bezpečnostní přestávky může řidič vykonávat pouze dozor nad vozidlem a jeho nákladem.
..:: Bohousek1 ::..
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od MaRo »

Díky.Snad to dopravák pochopí,tvrdí že teď stačí přestávka 30 minut jako ostatní zaměstnanci.Že tohle prej není tachograf a 45 minut držet nemusím.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od bohousek1 »

Ty teda musíš vést ručně záznamy a dodržovat přestávky, jak je výše napsáno.
..:: Bohousek1 ::..
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Simulátor tachografu TSU 1391

Příspěvek od MaRo »

Já to chápu.Už jsem něco podobného řešil před 12 rokama když jsem dostal auto s digitálním tachografem.Taky mě nutil jezdit a nedodržovat přestávky 45 minut,ale jen 30 minut.Ale to byl jiný dopravák.
Odpovědět