Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Přerušení denního odpočinku

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

a kdy pojedeš okolo našeho Agipu ??? 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Helena »

Ráda bych ti odpověděla, ale tady se nesmí diskutovat, mates by mě seřval :D . Dám vědět ;) .
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Helena »

Další příklad z praxe:
Řidič naloží a je mu přislíbeno, že na území firmy může udělat pauzu. Jenže v 6 hodin se vymění služba na vrátnici a řidič bude vyhozen po 4 hodinách za bránu. Podle mého názoru po přeparkování normálně dodělá pauzu a pak do kolečka zdůvodní to přerušení? Snad nemusí začínat pauzu od začátku?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od frantaemail »

Stačí ( mělo by stačit ) když po přemístění vozidla provede ruční záznam na zadní stranu kolečka kde zdůvodní přerušení denního odpočinku. Pak normálně dodělá denní odpočinek.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od roadtrain »

přerušení denního odpočinku- smí nařídit pouze policie,celní úřad,hasiči,silniční správa a podobní.
řidič toto zaznamená a ten kdo toto nařídil mu to potvrdí.takže nějaký doprovod u nadměru může tak akorát zavolat policii která řidiči nařídí přerušení denního odpočinku.
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

souhla se Zavinutým Fandou, Normální člověk když vidí že jsi popojel 5 minut, zezadu napsanej důvod, tak nevím v čem je problém. Když to není pravidelně, není co řešit..... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od roadtrain »

no v tom případě musíme definovat kdo je normální a kdo už je poněkud mimo normálnosti.dovedu si představit mladého horlivého klučíka v uniformě a je jedno v jakem státě který i za toto povede k postihu řidiče.pokud ten nesplní to co ukládá 561 jak jsem se dočetl a jaksi jen napsáno je podle toho zákona poněkud nedostačující když vyžaduje potvrzení od Policie atd.??
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Globe »

no a jestli neni ve finale lepsi tam vrazit magnet :lol:
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od frantaemail »

Globe , já bych ho tam nechal radši napořád co kdyby. Co Ty na to :roll:
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

na magnet bych asi nespoléhal..... piš nepředvídatelná porušení zezadu na výtisk nebo kolečko a je to , jestli se to někomu nebude líbit, zavolej, číslo tu máš. Ale nezneužívat.. 8-) :twisted:
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Odpovědět