Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Material trčící z návěsu

O všem a o ničem
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Material trčící z návěsu

Příspěvek od vilda »

Dobrý den pořád vidím na cestách kamiony, kterým trčí z návěsu material 0,5M až 1,5M a mají na konci akorát nějaký červený hadr, je toto možné?
S pozdravem.
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od Foglík »

Vildo, ale ty jsi řidič z povolání a tohle bys měl sypat z rukávu. Zákon o provozu na pozemních komunikacích tě měli naučit už v autoškole a tys ho měl určitě zahrnutý v závěrečné zkoušce.

Přečnívá-li náklad vozidlo více než o 1 m nebo přečnívá-li náklad z boku vnější okraj obrysových světel více než o 40cm, musí být přečnívající konec nákladu označen červeným praporkem o velikosti nejméně 300 x 300 mm, za snížené viditelnosti vpředu neoslňujícím bílým světlem a bílou odrazkou a vzadu červeným světlem a červenou odrazkou. Odrazky nesmějí být trojúhelníkové a smějí být nejvýše 1,5 m nad vozovkou.
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od vilda »

Jenže tuto Českou vyhlášku já chápu pouze u nákladních automobilů (solo), ale u návěsu, přívěsu, to chápu jako nadměr.
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od Foglík »

Ona to není vyhláška, ale zákon. A myslím že je to na tobě. Měl by sis ho znova nastudovat.
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od Foglík »

Já myslím, že jsem ti poradil dost a tím že je to na tobě jsem myslel, že už víš, kde to hledat.
Jinak tvoje otázka "Můžeš mi prosím popsat jak zavřeš vrata od návěsu a bezpečně pokračuješ v jízdě?" mi nějak nedává smysl. pokud se vrátím k tomu původnímu, jak chceš zavírat vrata, když ti z nich něco trčí????? Musíš je zajistit tak, abys mohl bezpečně pokračovat v jízdě a neohrožoval ostatní účastníky provozu. Nic víc k tomu nelze.
A jestli nesouhlasíš se zákonem o provozu na pozemních komunikacích, který tvoji otázku řeší, je to tvůj problém. Nerozumím, o co ti vlastně jde a tím pádem ani nevím, jak bych ti v tomto mohl více pomoci.
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od vilda »

Nemusím je zajistit tak, abych mohl bezpečně pokračovat v jízdě, protože to ani nejde a nenaložím ten material, doufám, že je Ti to takto jasné. Nenaložím, protože to nejde zajistit.
Nejsem arogantní. :)
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od mates »

vildo, budeš si muset zvyknout, že ne vždy bude vše tak, jak si představuješ
člen výboru
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od roadtrain »

mám dojem že z návěsu by nemělo koukat nic ;)
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od Foglík »

Potkáš to po celé Evropě. Vozily se tak roury z Dánska, nebo železo ze Španělska. Trčely jen 40 čísel za návěsem, protože měly 14 metrů. Nikdy z toho nebyl problém. Vrata si zajistil kurtou přes horejšek.
Myslím ale, že třeba ve Španělsku to lze už jen s cedulí s bíločervenými pruhy.
U nás to řeší zákon č. 361/2000 Sb.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Material trčící z návěsu

Příspěvek od martin440 »

lze to, ale podle mého názoru by tam měla být každopádně standartní osvětlená cedule..
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Odpovědět