Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Mezinárodní spolupráce

Otázky pouze na oblast nákladní a osobní dopravy - přeprava zboží a osob, kabotáž
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Mezinárodní spolupráce

Příspěvek od Helena »

Chtěla bych se zeptat, jak dalece spolupracuje česká dopravní policie se zahraniční. Jestli probíhají nějaké společné semináře, společné pohraniční kontroly a pod.. Neustále se setkávám, že německá policie vyžaduje po řidičích něco jiného, než česká. Jakým způsobem je zajištěno, aby se Evropské směrnice vykládaly po celé Evropě stejně? Dále bych se chtěla zeptat, jestli česká dopravní policie ví o tzv. kulatých stolech, které probíhají pravidelně v Německu na velkých benzínkách, kde se schází zástupci dopravní policie s řidiči a diskutujou na předem stanovené téma. Byl by zájem ze strany dopravní policie na organizaci podobných setkání v Čechách?
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Mezinárodní spolupráce

Příspěvek od Dopravní policie »

Helena píše:Chtěla bych se zeptat, jak dalece spolupracuje česká dopravní policie se zahraniční. Jestli probíhají nějaké společné semináře, společné pohraniční kontroly a pod.. Neustále se setkávám, že německá policie vyžaduje po řidičích něco jiného, než česká. Jakým způsobem je zajištěno, aby se Evropské směrnice vykládaly po celé Evropě stejně? Dále bych se chtěla zeptat, jestli česká dopravní policie ví o tzv. kulatých stolech, které probíhají pravidelně v Německu na velkých benzínkách, kde se schází zástupci dopravní policie s řidiči a diskutujou na předem stanovené téma. Byl by zájem ze strany dopravní policie na organizaci podobných setkání v Čechách?
Co se týče spolupráce s německými kolegy, tak tato spolupráce probíhá intenzivně, kdy kolegové z ČR jezdí na společné akce do Německa a naopak, děje se jak s kolegy s Bavorska tak s kolegy se Sazka (vše probíhá na základě mezinárodní smlouvy o policejní spolupráci mezi Německem a ČR). Já jsem měl možnost navíc ještě účastnít se tříletého projektu k přeshraniční kontrole težké kamionové dopravy v letech 2003 - 2005, kde jsme získávali první zkušennosti z oblasti kontrol podle příslušných směrnic EU (aniž naše země byla v té době členy EU). Rozdílnost náhledu na kontrolu by prakticky neměla existovat, neboť všichni postupujeme při kontrole podle přímopoužitelných předpisů EU. Česká policie se účastní některých mítinku ve spolupráci s BESIPem (např. truck fest apod.), dále dny Policie ČR v rámci jednotlivých krajských ředitelství policie. Spolupracujeme rovněž s ostaními organizacemi jako je např. ČESMAD apod.

s pozdravem
Odpovědět