Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Žena bez volantu...

Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Irys »

Ahojte, já si nemyslím, že bych se mohla dopracovat nějakým tréninkem k tomu, že bych se mužům v parkování vyrovnala, přesně jak se tam píše, parkuju pomalu. Co v zrcátkách nevidím, to mě značně znejisťuje a protože zásadně neriskuju, nejsem líná třeba i víckrát vylézt z auta a zkontrolovat to. To nemluvím o prostém zaparkování v nalajnovaných špůrech, ale o strkání vleku někam do zatáčky mezi jiná auta nejlépe potmě a podobných špecích. Neohrožení muži s prostorovou přestavivostí už do mě několikrát na parkovišti nacouvali (naštěstí Atego začíná slušnou traverzou, tak se nic moc nestalo), na parkovištích potkávám spoustu vyvrácených kandelábrů a jiných překážek poznamenaných mnoha auty... Tutově to není po ženách, tolik nás zase nejezdí, takže o jejich brilantním parkování na první pokus si často myslím své. :D Jinak ovšem smekám před skutečnými machry jakéhokoliv pohlaví.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Děda »

Iris, ono je to kolikrát taky o velký klice, už se mi povedlo „brilantně“ na první pokus zacouvat do řady mezi stojící auta a potom za dvacet minut o 50metrů dál sem jak trotl na rampu couval skoro půl hodiny.
A aspoň já nemám mindrák z toho, že se dojdu podívat jestli mám za sebou ještě dost místa....
Beru to tak, že se mám ještě dost co učit.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Hugo z hor »

Přesně jak píše Děda. U mě se couvaní řídí podle konstalace hvězd! :-) Někdy zacouvu přes ruku mezi auta hned napoprvé, jindy na svoji stranu se tam třeba půl hodiny trápím.:-( Ale je pravda, že teď jezdím měsíc se soupravou a nemám to tak v oku, jelikož předtím jsem 20 let jezdil s návěsem.
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Irys »

Jj, pánové, já to pochopitelně taky beru tak, že se mám ještě moc co učit. A souprava a návěs - to jsou naprosto jiné věci. Po dvou letech ježdění s tandemovou soupravou mě poslali naložit s návěsem - to jste neviděli toho trápení, jak ten mozek nebral, že je to úplně jinak, když jsem s tím cukala do uličky mezi horu palet a jiný návěs přes ruku. :D Porád jsem kroutila jinam, než bylo potřeba, no komedie :roll: Ale ani po těch 4 schodech jsem se nestyděla vylézat to kontrolovat, když jsem dorazila k rampě, byla jsem celkem udejchaná :D .
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od mates »

mě se občas stávalo při couvání, že jsem musel zastavit a vydejchat,protože časté přeskakování z klasickýho vleku na návěs mě dostalo do situace, kdy jsem nebyl schopen se rozhodnout kam mám vlastně točit.
člen výboru
Uživatelský avatar
MB318CDI
řidič profesionál
Příspěvky: 217
Registrován: ned 28. čer 2009 20:00:02
Bydliště: Praha

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od MB318CDI »

to couvání vám nezávidím,já si tohle užil po škole v JZD,traktor a dva vleky...to byla maturita jako prase :)
Uživatelský avatar
majka.hornekova
Člen sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 09. črc 2009 20:09:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od majka.hornekova »

mates píše:mě se občas stávalo při couvání, že jsem musel zastavit a vydejchat,protože časté přeskakování z klasickýho vleku na návěs mě dostalo do situace, kdy jsem nebyl schopen se rozhodnout kam mám vlastně točit.
Ahojky, tak s vlekem jsem jezdila tam maximálně v autoškole, ale stávalo se mi, to co říkáš, občas v osobáku:-))))). No a pak na autobuse... někdy je to radost:-).

Majka
Majka
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od VencaZE »

Ahoj,
no moje květinka couvá s návěsem docela solidně. Vlastně se mi někdy zdá, že když jí to nejde, tak je to proto, že jí radím a naviguju. Takže už jí radši neřikám nic :D .
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Hroch.R420 »

Irys ver ze ja se taky zajdu radsi podivat dozadu nez neco zkur.... A jelikoz je mezi nama plno neohrozenych mistru sveta ktery to nemaj zapotrebi tak couvaj dokud nepadne rana. Pak nemaj bejt na nas lidi nasrany kdyz na benzinkach,firmach jsou vyvraceny lampy,zabradli,apod. Docela me taky dost prekvapilo jak plno profiku malo pouziva zrcatka (u byvale firmy vecne ve dvojce,tak jsem sledoval),ja nesnasim jet v noci se spinavyma zrcatkama ale oni do nich nekoukaj a to ani pri prujezdu benzinkou,parkovistem kdy jde obcas o centimetry.
bob.a.bobek
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. dub 2012 9:15:03

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od bob.a.bobek »

Tady jsou řidičky kamionů? Tak to jsem asi špatně! Jsem jen řidička osobního auta, která přesedlala z auta starého 18 let do auta starého 8 let. A musím říct, že je to poznat. Jezdí se mi mnohem lépe než předtím. A vozím 2 děti - mají 5 a 7,5 let. A někdy to je docela fuška se soustředit na řízení.
Používám havarijní pojištění kalkulačka nebo povinné ručení srovnání a vybírám tu nejlevnější.
Odpovědět