Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Odpovědnost při dopravní nehodě

Dotazy pouze na téma - ADR, silniční kontroly, kontroly technického stavu, vážení vozidel, omezení jízdy nákladních vozidel
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Odpovědnost při dopravní nehodě

Příspěvek od Foglík »

Stala se mi nemilá věc. Na sklápěcím návěsu mi při jízdě vítr vytrhl "srolovanou" plachtu. Než jsem stačil zastavit, plachta se rozmotala, přelétla přes držáky, po délce se roztrhla a přeletěla na pole do protisměru i s rourou, na kterou se navíjí.
Naštěstí nikdo kolem nejel a nic se nestalo, ale zajímalo by mě, jak by to policie řešila, pokud by se díky tomu stala dopravní nehoda. Jak by se posuzovala míra zavinění.
Plachta se navíjí na tyč až k dorazům (o ty se zřejmě roztrhla) a zajistí se gumou (ta je také větrem vytržená). Takhle ji zajistit lze v jen z lávky, tedy zepředu. Na zadní straně již žádné jištění proti rozmotání není (ani od výrobce).
IMGP3518.JPG
,
IMGP3519.JPG
,
IMGP3517.JPG
Odpovědět