Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Modré majáky

zde můžete napsat svoje názory
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Modré majáky

Příspěvek od mates »

člen výboru
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modré majáky

Příspěvek od Foglík »

Z vlastní zkušenosti: na Jižní spojce - pod Barandovákem.
Na vysílačce někdo hlásil, že se snaží projet rychlá a tak jsem před sebou nechal místo, aby se kdyžtak bylo kam uhýbat. Vedle mě jel borec s dodávkou a v zácpě si četl noviny. Za chvilku jsem sanitku uviděl ve zpětném zrcátku, jak se tlačí prostředním pruhem se sirénou i majákama. Dojela až za tohodle exota, ale ten jen zvedl oči od čtení, mrknul do zrcátka a nějak se nevzrušoval. Četl si dál. Vůbec mu nevadilo, že za ním ta sanitka stojí a vpravo má místo na uhnutí. Až když, kolega za mnou začal houkat podtlakama, tak se neochotně zařadil mezi kamiony a pruh uvolnil.
V tu chvíli mě jen napadlo - uvědomuješ si, že v té sanitce můžou vézt někoho tobě blízkého!
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Modré majáky

Příspěvek od martin440 »

že povezou "jeho " blízkýho mě je fuk , horší , kdyby vezli mě ......brát s rezervou :oops: je to prostě sviňárna... kolikrát sem taky "vytroubil" nechápajícího "blba " a tlačil ho do křižovatky na červenou za hlasitých nadávek (jakých asi?) aby mohla projet sanita nebo hasiči.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Modré majáky

Příspěvek od mates »

aktualizace článku na portálu, přidány odkazy na videa
člen výboru
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Modré majáky

Příspěvek od Hroch.R420 »

Je smutny ze nekdo svoji bezohlednosti blokuje zachranku,ale po dnesnim zazitku musim konstatovat ze i ridici zachranek jsou obcas bezmozci u kterych nevite co udelaj a pak jim tezko uhejbat. Pokud si dobre pamatuju a nechci kecat dle noveho silnicniho zakona se ma na dalnici udelat pruh pro vozidla zachrannych slozek uprostred. Dneska odpoledne na D8 u Odoleny Vody byla nejaka bouracka motorkare a felicie,dojel jsem k mistu nehody,byla tam tak 300m stau a vidim ze zachranka teprve prijizdi zezadu. Osobaky zacly uhybat ke stredovym svodidlum,ja a kamion prede mnou do odstavnyho pruhu ,aby jsme udelali veprostred misto. A ten kreten s tou zachrankou ani neubral a strelil to do odstavnyho ve kterym letel dopredu,mel jsem co delat vyjet zpatky z odstavnyho aby me nenapral zezadu. Tak nas chtej jebat za to ze jim nedelame dost mista a kdyz jo tak si stejne delaj co chtej!
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Modré majáky

Příspěvek od mates »

i s majáky jezdí jenom lidi. spíš mám pocit jestli to nebyla převozka, málokdo by ze skutečný záchranky tohle udělal
člen výboru
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Modré majáky

Příspěvek od Hroch.R420 »

Nee Mates prevozovka tam zastavila jako prvni ta uz tam byla prede mnou a tohle byla erzeta co tam pak u toho stala.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Modré majáky

Příspěvek od mates »

jak píšu, málokdo a přesto se jeden našel ;)
člen výboru
Uživatelský avatar
Fíla
řidič
Příspěvky: 28
Registrován: ned 11. říj 2009 19:07:44
Bydliště: Praha

Re: Modré majáky

Příspěvek od Fíla »

To je těžký soudit jestli že se chystám zastavit u místa události tak už cca 200 metrů pofrčim odstavnym pruhem a to z toho důvodu že nevím jak to tam vypadá a nebudu tam kličkovat na poslední chvíli, stejně tak jako hasiči maj nějak ustavený auta na místě zásahu tak i my to máme nějak daný, a jestli ten řidič rzp viděl že se auta přeřazujou do levýho pruhu tak je běžný že se frčí odstavnym pruhem ikdyž teda nechápu jestli byl volnej odstavnej proč nefrčel celou dobu v něm.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Modré majáky

Příspěvek od roadtrain »

modré majáky co mě osobně nejvíce vadí že po dobu jízdy s raněným,nemocným tu houkačku vypínají proč nejede s houkačkou celou tu dobu??
pak se diví že je někdo zaregistruje na křižovatce až je sanita v někom nabouraná.od čeho to vlastně mají já vím je to hluk ale dávám o sobě vedět hlavně v městech.
Odpovědět