Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Predjizdeni

Zde pište zkušenosti se špatným chovánim řidičů osobáků vůči řidičům nákladnich vozidel.
Uživatelský avatar
MB318CDI
řidič profesionál
Příspěvky: 217
Registrován: ned 28. čer 2009 20:00:02
Bydliště: Praha

Re: Predjizdeni

Příspěvek od MB318CDI »

Jirko nejlepší by bylo té paní řidičce plácnout na čelní sklo tu grafiku od Bohouška
http://board.proridice.eu/viewtopic.php ... 6&start=40
...a pokud možno přes celé sklo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Predjizdeni

Příspěvek od Irys »

Kdo jiný by už měl jezdit podle pravidel, když ne tihle.
Jedu od Děčína do Liberce po silnici 1. třídy, dva pruhy v jednom směru. Mám tam svých 89 km/h, dojedu pomalejší osobák, rozhodnu se předjet. V zrcátku v dáli vidím světla, dostatečně v dáli - já rozhodně nejsem z těch, co to někomu seknou do levého před čumák, začínám předjíždět. Světla mě nezdravě rychle doženou a nalepí se mi na vrata, no co, rychleji se tu stejně jet nesmí... Začne neskutečné vyblikávání po celou dobu manévru (čeká snad, že zrychlím, nebo uhnu do svodidel, nevím...). Poté, co se zařadím, nervóza mě předjíždí a celou dobu troubí. Koukám jako puk - ona to je autoškola! Pak zmizí v dáli podstatně větší rychlostí než je povolená.
Víme, že tu silnici valná většina řidičů považuje za tzv. dálnici. Ale učitel autoškoly (protože nepředpoklám, že za volantem byl žák) by měl vědět, že to žádná dálnice není a také znát rychlostní limit pro danou kategorii komunikace. Dále by měl vědět, co je to agresivní a defenzivní jízda, měl by znát pravidla pro používání světelných a zvukových znamení. Měl by vědět, co to je bezpečný odstup mezi vozidly. A v neposlední řadě by měl být profesionálem. Lituji, že byla tma a auto mělo firmu pouze na bocích auta a ne vzadu. Zajímalo by mě velice, kde vyučují takoví borci.
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Predjizdeni

Příspěvek od VencaZE »

Asi v Karlových Varech vyučují takový borci. Moje květinka tam potřebovala někde vycouvat a vozidlo autoškoly ji tam blokovalo manévrovací prostor. Instruktor uvnitř nějak prý "zamrznul" a vůbec nepochopil co se bude dít. Tolik z vyprávění. Docela jsem se při tom zasmál :-).
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
tina
závozník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28. úno 2010 11:05:05
Bydliště: Tachovsko

Re: Predjizdeni

Příspěvek od tina »

Jj, potřebovala jsem vycouvat mírně přes ruku z firmy, kde nejspíš kamion ještě nebyl :) , do ulice zastavěné osobákama a pokračovat v jízdě vpřed do ulice zcela vpravo..zastavěné osobákama.. Když jsem si nadjela do protisměru, bych nesejmula návěsem auta stojící na rohu ulic, objevila se proti mě autoškola. Popojela jsem, kam až se dalo, bo chtěli tam, co já měla návěs a ukázala, ať projedou, jelikož ani já nemohla pokračovat v jízdě, aniž bych podrápala jejich červenorůžový matný lak. Jenže auto stálo dál. Že neví žák, co v takové situaci dělat, se dá pochopit. Ale instruktor a pravděpodobně i komisař? Blesklo mi hlavou, že tedy asi odhaduju špatně v pravém zrcátku prostor pro projetí-neprojetí auta. Couvat má ten, pro něhož je to jednodušší- což jsem zřejmě tentokrát byla spíš já, než žák autoškoly zřejmě dokonce právě při zkouškách. Jenže tím bych nic nevyřešila, protože by stejně neměli místo na projetí. Nedá se nic dělat, v duchu se omlouvám žákovi za případné vzniklé komplikace, beru boty, lezu z auta a jdu profíkům podat vysvětlení, co tam šaškuju a laskavě požát o pohnutí (pouze) autem (nikoli světem). Asi se lekli :D , protože auto najednou nikde a místa na projetí-neprojetí jsem zjistila, že bylo pro dvě auta :twisted:
Chápu potom, že podobně nechápavě civících řidičů osobáků na manévrující kamion je víc než dost, když nedostanou ani základní poučení v autoškole a zpoza volantu osobáku přirozeně nemůžou sami od sebe vědět, že např. v takovéto situaci ani při nejlepší vůli řidič kamionu prostě už nemůže nic, (dále na př. že kamion potřebuje místo pro nadjetí při zatáčení, že naložený kamion má poněkud jinou akceleraci než Fobie a td. a td...)
Už párkrát se mi stalo v Německu, že i v situaci, kdy to nebylo nezbytné, řidičKA(!) :shock: hbytě zařadila zpátečku a udělala mi královský prostor a ještě přidala úsměv a zamávání :mrgreen: (nu, chápu, asi zatím nestála o facelift svůj ani svého plechového miláčka :mrgreen: :mrgreen: ). Takže lepší výchova a informovanost řidičů asi možná je. Někde.. :(
Ale to jsem poněkud odbočila při tom předjíždění tady :roll:
"...mě drží nad vodou převozní listiny, můj truck je ozdobou, co drtí nížiny, jsem potencionální hříčkou osudu, ale normální nikdy nebudu..." :-D (KAMELOT, Nemáme to lehký)
tina
závozník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28. úno 2010 11:05:05
Bydliště: Tachovsko

Re: Predjizdeni

Příspěvek od tina »

Jirko, docela jsi mi tímhle kouskem zlepšil (už tak dobrou) náladu... A večer je hned veselejší! ;) :D
"...mě drží nad vodou převozní listiny, můj truck je ozdobou, co drtí nížiny, jsem potencionální hříčkou osudu, ale normální nikdy nebudu..." :-D (KAMELOT, Nemáme to lehký)
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Predjizdeni

Příspěvek od Irys »

Já už vím, kdo to byl, protože Liberec je prostě malý. :) Autoškola bývalého zkušebního komisaře, proslulého v širokém okolí tím, že téměř nikoho u zkoušek nenechá projít, vymýšlí ty nejzáludnější trasy a vyhazuje za zanedbatelnosti. Prostě s...ě. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby za tím seděl osobně. :twisted:
Odpovědět