Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět

Jak jste vypláceni?

Přesně podle zákona
13
19%
Nevím - ale s výplatou jsem spokojen
5
7%
Nevím - jsem nespokojený
4
6%
Základ + diety
10
15%
Podle kilometrů nebo od tuny
27
40%
Jak se majitel vyspí
8
12%
 
Celkem hlasů: 67

Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

Fogliku

takhle to sem psat je nadlouho je lepsi kdyz bych o tom dal rec s nekym treba po skypu nebo osobne , protoze ja nedostavam nic navic mam zakladni mzdu 10 v hrubim + 2kč/km zadne diety i kdyz ty mam pry v tech 2kč , zadne cekani na nakladce , zadne pracovni hodiny proste mam jen zaklad a kilometry
Laďa
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18. pro 2013 21:33:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Laďa »

Toto co se zde uvádí je pravda a než jsem si během dvou měsíců našel slušně zaplacenou práci,tak jsem dělal přesně toto,abych měl aspoň nějaký příjem a nutno dodat, že jsem poznal dopravce a gaunera,který se na řidičích doslova pakuje a jsem rád,že už tam nejsem a jinak pozor na autodoprava Obrusník z Ml.Boleslavi,to je ukázka jak okrádat řidiče
ravito
Člen sdružení
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20. pro 2013 21:59:51

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od ravito »

Ono by nejlepší bylo kdyby šla nějaká kontrola, která by prošla všechny dopravce a zkontrolovala smlouvy a platové výměry. To by bylo vzrůšo. To by se pak mohli dělat statistiky. Pak by se mohly rozdávat pěkné pokuty za protizákoné hodnocení řidičů. Nevím proč a z jakého důvodu mají řidiči nad 3,5t minimální mzdu. Takže by měla hlavně vláda udělat první krok, nebo rovnou Brusel by mohl cenově srovnat celý Šengen. Proč páni podnikatelé, kterým to nevyšlo jsou v úpadku je na ně spoustu trestných oznámení mají zabavený majetek jsou v insolvenci dál podnikají pod jiným jménem. Měli by mít zákaz do vyřešení jejich závazků. Takhle bych tady mohl psát celý týden, ale takhle od stolu to stejnak nic neřeší a aby se tady v Čechách dali dohromady řidiči a stávkovaly za lepší podmínky to se nikdy nestane. Zato v hospodě má pak spousta plnou hubu jak je to všechno sere.
Marcela
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. čer 2014 13:28:49

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Marcela »

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se spíše alimentů na dítě. Manžel je řidičem MKD, výplatu dostává jako většina řidičů, základ 9800Kč a k tomu má stanovenou sazbu na kilometr. Diety a jiné odměny nepřipadají v úvahu. Ovšem když se manžel dotazoval zaměstnavatele, zda by bylo možné neuvádět do papírů od soudu všechny peníze, které dostane, ale třeba částku o 10tis. nižší, bylo mu sděleno, že to nejde. Máte někdo s tímto zkušenost? Prosím o radu. Díky
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Marcela ano to nejde. Je to podvod, který se dá lehce zjistit a zaměstnavatel by měl problém.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od frantaemail »

V tazatelčině příspěvku mě zaráží jednak základní mzda 9800,- Kč, pokud její manžel jezdí MKD s vozidlem nad 3,5tuny, měl by mít základ 10400,- Kč a sazba za kilometr určitě není vedená ve výplatním systému a je chybná. Jinak soud by měl již přihlížet k usnesení NS č. 21 Cdo 3774/2013, kde bylo jasně vymezeno co lze použít ke srážkám ze mzdy a co nikoliv.
Odkaz: http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatu ... ighlight=0,
Uživatelský avatar
Slaany
superřidič
Příspěvky: 32
Registrován: pát 24. led 2014 22:21:30

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Slaany »

Mam stabilni zaklad a od kilometru.
Čím hůře je ,tím lépe může být ;)
Odpovědět