Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Vše o výplatách a mzdě
Odpovědět

Jak jste vypláceni?

Přesně podle zákona
13
19%
Nevím - ale s výplatou jsem spokojen
5
7%
Nevím - jsem nespokojený
4
6%
Základ + diety
10
15%
Podle kilometrů nebo od tuny
27
40%
Jak se majitel vyspí
8
12%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Co máš napsáno ve smlouvě nebo mzdovém výměru? Základní mzda nebo placen od km?

Podepsal jsi tu žádost o vyplácení diet v Kč?
..:: Bohousek1 ::..
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Foglík »

Romane vyplácení podle fakturace či ujetých kilometrů, nebo podle objemu odvezeného zboží je nezákonné. Zakazuje ho Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 561/2006, kapitola 3, čl.10.
Bohužel realita v dopravních firmách je jiná.
Za přispění laksnosti kontrolních orgánů a neochoty řidičů věc řešit, je u většiny firem něco jiného na papíře a něco jiného v reálu.
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

Bohousku

posli mi tvuj email a ja ti poslu co jsem podepsal .. me to sem nejak nejde dat
podepsal jsem jen tyhle dva papiry co se tyce vyplaty jinak ostatni papiry jsou co se tyce karty na tankovani a jak se mam chovat k autu atd . a podepisoval jsem mu jen diety myslim ze za minuli rok jako ze jsem je dostal ale ve finale jsem nic nedostal... ze to mam pry zapocteny v tech km sice beru 2kč/km ale i tak mi to prijde divny


Fogliku

takze mi je vlastne dava na cerno protoze ty penize dostavam bokem
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

..:: Bohousek1 ::..
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

bohousku mel by jsi to tam mit


vis co me jde o to :

1. jestli mam narok na diety ? i kdyz mi rikal ze je mam zahrnute pry v tech kilometrech coz mi prijde jako blbost
2. jestli kdyz se do toho pustim a zacnu to hnat pres nekoho kdo tomu rozumi a nedej boze pres pravnika tak jestli mam sanci to vyhrat ?
3. sice je to mimo misu ale pry mam narok jen na 10 dni dovolene ktere si muzu urcit sam kdy je chci a ostatni mi pry urci on kdy mi je da je to mozne ? ze kdyz bude auto treba den stat kdyz se nepojede tak mam automaticky dovolenou , to se taky muze ?

prosim o vyjadreni podle cisel dekuji
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Roman - to co jsi mi poslal je bezna smlouva. Nevim co chces vědet. Pokud jsi podepsal tu žádost, dostáváš diety v korunách.

Nárok na diety je ze zákona. Ale stále jsi mi neodpověděl na moje otázky.

Co se týká, zda máš šanci něco vyhrát? - Záleží jaké máš dokumenty, důkazy apd.

Předal jsi na firmu podepsané Vyúčtování pracovní cesty? Na jakou částku to bylo? Kolik ti skutečně vyplatili?

Koukám, že jsem na podobné téma odpovídal i vedle.
..:: Bohousek1 ::..
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

ja jsem na firmu zadne podepsane vyuctovani pracovni cesty nepodaval ani nevim ze se neco takoveho musi delat ... ja se o to nikdy poradne nezajimal protoze mi bylo receno ze to mam v tech kilometrech jedine co je , je ze pisu stazku kde je napsano kde kdy jsem byl a kdy jsem prekrocil hranice do ČR nebo D
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od bohousek1 »

Roman píše:ja jsem na firmu zadne podepsane vyuctovani pracovni cesty nepodaval ani nevim ze se neco takoveho musi delat ... ja se o to nikdy poradne nezajimal protoze mi bylo receno ze to mam v tech kilometrech jedine co je , je ze pisu stazku kde je napsano kde kdy jsem byl a kdy jsem prekrocil hranice do ČR nebo D
Takže sám vidíš jak jsi na tom. Vyůčtování pracovní cesty jsi neodevzdal, tudíž nemá firma podklady pro výplatu diet.
Dříve jsi se nezajímal ... a ted je pozdě.

Máš ale šanci, to Vyúčtování pracovní cesty vyplnit a odevzdat na firmě. Měl bys diety dostat vyplacené. Diety jsou ze zákona.
..:: Bohousek1 ::..
Roman
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. črc 2012 12:07:55

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Roman »

a jak se to prosim te pise nebo je na to nejak formular ci to nekde najdu ? dobre tak kdyz mu to teda odevzdam tak by mi je mel zaplatit rikas jo ? i pres to jak je udelana smlouva a co mi rekl ze je budu mit v tech kilometrech tak porad ale mam narok na diety jestli jsem to dobre pochopil ...
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s nevyplácením mzdy, diet a ostatních náhrad

Příspěvek od Foglík »

Praxe u velké většiny firem bývá taková, že zaměstnavatel napíše do pracovní smlouvy nebo platového výměru podmínky, podle kterých řidič dostává mzdu. Tuto mzdu má také uvedenou na výplatnici, kterou řidič v tom lepším případě k výplatě mzdy dostává (většinou se tak ale neděje a řidiči netuší, jaké částky na výplatnicích zaměstnavatel uvádí).
I další náhrady, jako například stravné, papírově vyplácí dle zákona.
S řidičem se však ústně domluví, že bude vyplácen podle ujetých kilometrů, procenty z fakturace nebo od odvezené tuny.
Takto vypočtenou mzdu potom rozdělí na mzdu uvedenou v pracovní smlouvě nebo platovém výměru a na stravné.
Pokud výpočet mzdy podle kilometrů nebo podobným způsobem vyjde méně než součet mzdy a náhrad dle zákona, dostane řidič mzdu podle výpočtu z ujetých kilometrů. Rozdíl mezi výpočtem mzdy + náhrad dle zákona a výpočtem dle kilometrů jde do kapsy zaměstnavatele.
Pokud je výpočet mzdy podle kilometrů nebo podobným způsobem vyšší než výpočet dle zákona (to se většinou při čekání na nakládkách a vykládkách nebo při víkendech venku nestane), dostane řidič jen mzdu a náhrady dle zákona (tu co má na papíru + zákonné náhrady). Zbytek by musel zaměstnavatel vyplatit z vlastní kapsy a tyto peníze by nemohl nikde vykázat. Proto je jejich vyplacení velmi nepravděpodobné.


Takže sám vidíš jak jsi na tom. Vyůčtování pracovní cesty jsi neodevzdal, tudíž nemá firma podklady pro výplatu diet.
Dříve jsi se nezajímal ... a ted je pozdě.

Hodně firem vybavuje svoje auta GPS a výpočet náhrad se děle podle něj. Řidiči potom nemusí vypisovat "cesťáky", ale na druhou stranu když si nezaznamenávají svoji činnost a přechody hranic, nemají tušení jakou částku by jim měl zaměstnavatel vyplatit.
Odpovědět