Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dopravní značení

Otázky pouze na oblast nákladní a osobní dopravy - přeprava zboží a osob, kabotáž
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Dopravní značení

Příspěvek od Irys »

Prosím o vyjádření, jestli má tato vodorovná značka omezující rychlost stejnou váhu, jako svislá značka? Na daném místě se žádná svislá značka omezující rychlost nenachází, jedná se o úsek silnice v obci. Děkuji.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jinni.H
Člen sdružení
Příspěvky: 120
Registrován: ned 26. dub 2009 10:16:14
Bydliště: Benešov

Re: Dopravní značení

Příspěvek od Jinni.H »

Měl bych dotaz, zda se dálniční sjezd a nájezd považuje za křižovatku, popřípadě zda je dálničním sjezdem nebo nájezdem ukončena platnost dopravního omezení, nebo svislé zákazové značky.
Jedná se zejména o omezení rychlosti, omezení jízdy určitých vozidel v jízdních pruzích, nebo zákaz předjíždění.
Děkuji.
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Dopravní značení

Příspěvek od otes »

Z.č. 13/1997 Sb....§ 4 Dálnice
(1) Dálnice je pozemní komunikace určená pro rychlou dálkovou a mezistátní dopravu silničními motorovými vozidly, která je budována bez úrovňových křížení, s oddělenými místy napojení pro vjezd a výjezd a která má směrově oddělené jízdní pásy.
Na dálnici křižovatky nejsou. 8-)
Platnost zákazové značky končí značkou -B26- "konec všech zákazů"......např....
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
Jinni.H
Člen sdružení
Příspěvky: 120
Registrován: ned 26. dub 2009 10:16:14
Bydliště: Benešov

Re: Dopravní značení

Příspěvek od Jinni.H »

O.k. Myslel jsem si to.

Chtěl jsem si jen ověřit skutečnosti k tématu o dopravním značení, o kterém jsme diskutovali na tomto odkazu
http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=2&t=586

Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení

Příspěvek od mates »

omlouvám se za lehké OT,ale asi sem zblblej z práce kde to při stavbě nazývaj někdy křižovatkou, někdy brejle atd....
v tom případě jako je ten dotazovaný asi přibude hodně problémů, protože podle značení tedy skutečně nelze z prahy odjet na teplice po D8
člen výboru
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení

Příspěvek od Globe »

otes: neni to nesmysl? Chapu, ze na dalnici neni krizovatka, ale v CZ konec omezeni rychlosti prakticky nevidis (narozdil od D), ale modelova situace jo:

jedu po dalnici 130, najednou omezeni na 90 nevimkulicemu, tak jedu 90, prejedu sjezd a najezd (kterej teda nerusi), jedu porad 90, ale z najezdu vyjede nekdo na dalnici novej, nevi, ze pred 5km byla devadesatka takze muze 130.. a ja musim porad 90? :idea:
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Dopravní značení

Příspěvek od otes »

proto se za každej novej nájezd, po třeba zákazové značce, dává opětovně značka.................. je pravda, mělo by se to tak dělat a občas asi nemají tolik značek.... :roll:
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní značení

Příspěvek od mates »

jenže prot mě nájezd mate jako "křižovatka" navíc jak sem psal výše............
člen výboru
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Dopravní značení

Příspěvek od otes »

protože to není křížení, ale napojení... :roll:
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Odpovědět